Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

j.m. je zaštitno lice ptc-a i malo je aprirodno da tezgariš za firmu u kojoj primaš platu
 
a za ove druge zavisi šta im piše u ugovoru

Ma slažem se ja.
BTW,
Ovo nema veze sa tim šta njemu piše u ugovoru.


Kako su objavili mediji, razlog je Etički kodeks RTS koji je Upravni odbor na čelu sa Brankom Klanščekom usvojio krajem prošle godine, a prema kojem je zaposlenima na javnom servisu zabranjeno da rade i u emisijama spoljne produkcije. Problem u Memedovićem slučaju je emisija „Potera“.
[\quote]

....shiit has hit the fan.
Link to comment

Bice ga i u tim emisijama i novogodisnjem programu, samo sto ce mu za to dati vece pare  nego sto bi primio platu. I za poteru ce uzeti vise, jer ce mu se sad moci. 

Link to comment
1 hour ago, hefaca said:

Bice ga i u tim emisijama i novogodisnjem programu, samo sto ce mu za to dati vece pare  nego sto bi primio platu. I za poteru ce uzeti vise, jer ce mu se sad moci. 

I neka im uzima, mada, da je stvarno baja, otisao bi i sam  sa RTS, odavno,ali ajd, mnogo ja ocekujem i dalje do nekih ljudi..

Edited by Misko
Link to comment

Jeste. Voditelj RTS-a sa platom od, šta ja znam 80.000din ne sme da radi za spoljne produkcije. OK, potpuno ima logike, pogotovo što ta ista produkcija koristi resurse istog tog RTS-a na kome dotični radi.

 

Ali kako onda lekar specijalista, sa platom od šta ja znam 110.000din  ima prava da radi privatno, ili još gore da uzima pare za pregled ili intervenciju koju radi u radno vreme u objektu i na opremi klinike na kojoj prima platu?!

 

A voditelja ima desetak, dok lekara ima na stotine.

 

Ne ulazim sada u to da li se radi po zakonima i da li je sve to etično. Meni nije. 

Strašno je što ovih desetak bode oči svima, dok ljudi uredno "časte" lekare za posao za koji su inače plaćeni.

Edited by dvb-t manijak
  • +1 1
Link to comment

Meni nije do kraja jasno ni šta se desilo sa Memedovićem (pravno nije jasno, a pročitala sam i vest i vaše postove ovde), ni zašto sada taj otkaz.


P.S. Nije mi etički da ti zaštitno lice javnog servisa ima platu 80k i da ga pritom sprečavaš da dodatno zarađuje… :sleep:

  • +1 1
Link to comment

Zar u medijima to nije najnormalnija stvar?

Pa moj muž se, kao potpuno nepoznati batica iz kraja, pojavio u nekoj reklami 5 sekundi, pa je u ugovoru potpisao da ne sme da se pojavljuje u reklami koja reklamira sličnu stvar 5 godina, a u bilo kakvoj drugoj reklami za bilo šta 2 godine.

 

Pa i u mojoj struci (arhitektonskoj) je to često. U prethodnoj firmi mi je to pisalo u ugovoru, da nema tezgarenja.

 

Ako si zaštitno lice jedne medijske kuće, onda je bzv da budeš lice još 3 druge. Glupo je što to nazivaju etički kodeks, mogli su to ranije da definišu uslovima rada u RTS.

A mogli su (itekako) da naprave kviz u svojoj produkciji i da ga vodi njihovo lice, a ne da plaćaju eksternoj...

Link to comment

Ja mislim da su generalno svugde u javnom sektoru problem plate...

 

Prosto zbog glunjenja da prihodi izabranih lica nisu preveliki, da bi se većini koja radi za manje od 500€ dodvorilo, onda ne mogu ni ljudi zaposleni u javnom sektoru da imaju velike plate, čak i ako zaslužuju... Preko tezgarenja je to rešeno, za deo njih...

 

I onda imaš situaciju da ako neko može da tezgari kao lekari, glumci, TV lica... mogu da zarade nešto normalno, a ko ne može kao sudije ili ljudi u tužilaštvu i sudovima, na primer, ne mogu da zarade više od plate, pa se oni daju u korupciju...

 

A zvanične plate svima oko 1000 evra... A junior u nekoj lIT firmoi 1500, ko od šale... Imamo paradoks da predsednik države ima manju platu od nekog mediora u nekoj levoj IT firmi... E tu leži ceo problem budalaštoine sa niskim platama u javnom sektoru... A plate bi mogle biti veće, da se ne krade na sve strane, naravno... I svima bi bilo bolje...

  • +1 3
Link to comment

To je "začarani krug"...
Neću ti dati neku platu, ali ću da "žmurim" na tvoje izbegavanje radnih obaveza.
E sad to je malo zajebano kod ljudi koje su "javna lica". To se vidi.
A ovo za lekare, pandan tome bi bio da te lekar pregleda u državnoj klinici na njihovom aparatu a pregled ti naplati u Euromediku npr.



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment

 memedara tuče preko 100k garantovano  


ako hoćeš da si poznato lice, e pa to ima i cenu koja se ne iskazuje samo u lovi, prosto je nemoguće da taj paragraf o obavljanju istih i sličnih poslova nema u ugovoru, doduše on ga nije prekršio ali postoji ozbiljno etičko pitanje tezgarenja za firmu u kojoj radiš pogotovo kad si na određeno, odnosno za stalno što bi rekla brnaba. i to sve je kod memedare puta dva i kviz potera i ona emisija sasvim prirodno su eksterne produkcije to je malo too much, pogotovu ako pored toga ti radiš samo specijal o fudbalskom prvenstvu i/ili olimpijskim igrama jednom u četiri godine

 

sad zbog čega je uo ptc-a rešio da to sada istera ne znam verujem da je bilo pritisaka, a i onaj leaks sa ptc-a od pre par meseci mu ne ide na ruku, na to su morali da odreaguju. sad što je to bilo suptilno poput slona u staklari jbg

 


ako ptc misli da mu je memedara zaštitno lice u top tier kategoriji, onda se to aminuje i daje se kinta da bi on i dalje ostao tu gde jeste, sad to činiti dva puta je too much, a i oni su mogli da uslove producenta potere da memedara ne bude voditelj jer je to u koliziji sa etičkim kodeksom ptc-a član 6

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nece

1 hour ago, Frank Pembleton said:

To je "začarani krug"...
Neću ti dati neku platu, ali ću da "žmurim" na tvoje izbegavanje radnih obaveza.
E sad to je malo zajebano kod ljudi koje su "javna lica". To se vidi.
A ovo za lekare, pandan tome bi bio da te lekar pregleda u državnoj klinici na njihovom aparatu a pregled ti naplati u Euromediku npr.



....shiit has hit the fan.

Pa nece biti... Lekar ne donosi novac drzavnoj ustanovi. Ugled da, ali taj ugled nece finansijski popraviti ustanovu, sem da ministarstvo uputi sredstva za neki aparat ili renoviranje.  Memedovic donosi novac i ugled koji takodje donosi novac. Ugled je vazan i zbog oglasivaca i zbog pretplate. Plus... Idiotski bi bilo da Poteru zbog etickog kodeksa vodi Andrija Milosevic ili Zeka ili Nikola Kojo... Ili da stave Straju, Bendica ili onog visokog... Memedovic je statirao pored Kosjerine tokom SP u fudbalu, jer se ljudi lepe. Sad ce mirne, eticke savesti uzimati vece pare odnosno vise kostati RTS. Kao familija Alvirovic. 

Klanscek je udario na Memedovica zbog Rio Tinta, sad ce i i kvadratura kruga zbog ucesca na protestu da strada, pa ce se pretvoriti u privatnu produkciju. Etiko, na (m)oral te nabijem

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...