Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Načelno sam saglasan sa ovime što si napisao i dopada mi se tvoj rezon. Međutim, ljude žulja to što je RTS državna televizija. Kao što si primetio, primedba se odnosi na RTS a ne na SOS ili Pink i ostale komercijalne televizije koje imaju isti sadržaj. Ljudi očigledno očekuju od RTSa da se ne ponaša trash-komercijalno poput ostalih (inače neravnopravnih) učesnika na tržištu. Ako već plaćaju pretplatu, onda je razumljivo da ljudi imaju neka posebna očekivanja. Na kraju krajeva, na to se obavezao i direktor televizije Aleksandar Tijanić kada je pravdao uvođenje obavezne pretplate, rečima "Plaćajte pretplatu, ako ne želite da vam ćerka sutra podseća na Stoju a sin na zaštićenog svedoka. Ili još gore, da vam ćerka liči na zaštićenog svedoka a sin na Stoju". (I svi se nasmijaše)
Ma to je već složenije pitanje da li i kakav nam javni servis treba. Ono što me nervira u ovom konkretno slučaju je izražen moralizatorsko-patronizirajući ton, gdje su Blic i B92 našli za shodno da nas zaštite od nas samih, predstavljajući te koji zovu ta čuda kao žrtve nekoga ili nečega(?) prebacujući odgovoronost sa njih na RTS.
Link to comment
Ma to je već složenije pitanje da li i kakav nam javni servis treba. Ono što me nervira u ovom konkretno slučaju je izražen moralizatorsko-patronizirajući ton, gdje su Blic i B92 našli za shodno da nas zaštite od nas samih, predstavljajući te koji zovu ta čuda kao žrtve nekoga ili nečega(?) prebacujući odgovoronost sa njih na RTS.
Meni se cini da je Blic pokusao da pricu okrene na to "kakav nam javni servis treba". Ne znam, mozda samo popunjavaju prostor na svojim stranicama jer nemaju sta pametnije da pisu, ali meni se dopada da se RTS opljune zbog sadrzaja koji nisu pominjani kada se od nas trazilo da pocnemo placati pretplatu.Ovakvi sadrzaji nisu argument u prilog koncepta "javnog servisa", a jos manje su razlog da se prica o opravdanosti obavezne pretplate. Ako je Blic na ovom tragu, onda su pogodili metu.
Link to comment

Slazem se da postoje bitnije teme od ove, i slazem se da mediji cesto ne pokazuju dovoljno spremnosti da raskrinkaju politicke mocnike (vrlo cesto su na njihovom platnom spisku), no to ne znaci da ove teme treba da ostanu ispod radara.

Link to comment

Ako bi neko mogao da uradi skrinšout Jovane Janković sa novom frizurom bio bih neizmerno zahvalan. Zdravo sam se nasmejao kad sam je jutros video. Izgleda kao da je nešto napalo .

Link to comment
Izgleda kao da je nešto napalo .
:lol: Napao™ je Zeljko Joksimovic!Zamislite kad je "sredila" frizuru, pa pitala nekog sebi najblizeg, Zeljka na primer: "kako ti se dopada moja nova frizura? Molim te budi iskren!", a on joj najiskrenije™ odgovara: "draga, predivno! Savrseno ti stoji!"
Link to comment

Mozda se sprema za kasting neke nove Shotrine serije. "Ranjeni orao uzvraca udarac" recimo. Zhex standardno pishe mjuzu, pa ce joj sredi preko veze glavnu ulogu.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

RTS je smejurija od javnog servisa. Za razliku od hrvatskog javnog servisa HRT-a koji je otišao u drugi ekstrem i do polufinala uopšte nije emitovao teniski turnir u Melburnu gde su hrvatski teniseri imali zapažene uloge, RTS je u nedelju na oba svoja kanala davao sport - na Drugom finale EP u rukometu, a na Prvom englesku fudbalsku ligu!I koji to javni nacionalni servis na svom prvom programu daje utakmicu neke strane lige?! RTS nekada vikendom na svoja dva kanala emituje i po 4 utakmice engleske lige. Koje ludilo, pa jesmo li mi britanska kolonija?! Još kada zaređaju sa mečevima Totenhema! Kada bi Hrvati samo znali da srpski javni servis skoro svaki dan omogućava auditorijumu da prati igre Hrvata Modrića, Kranjčara i Ćorluke ... Pa Hrvati mogu da nam zavide, mi smo bolje upućeniji u formu njihovih reprezentativaca nego oni! Imamo ih svaki dan na TV-u!

Edited by stoka
Link to comment
RTS je smejurija od javnog servisa. Za razliku od hrvatskog javnog servisa HRT-a koji je otišao u drugi ekstrem i do polufinala uopšte nije emitovao teniski turnir u Melburnu gde su hrvatski teniseri imali zapažene uloge, RTS je u nedelju na oba svoja kanala davao sport - na Drugom finale EP u rukometu, a na Prvom englesku fudbalsku ligu!I koji to javni nacionalni servis na svom prvom programu daje utakmicu neke strane lige?! RTS nekada vikendom na svoja dva kanala emituje i po 4 utakmice engleske lige. Koje ludilo, pa jesmo li mi britanska kolonija?! Još kada zaređaju sa mečevima Totenhema! Kada bi Hrvati samo znali da srpski javni servis skoro svaki dan omogućava auditorijumu da prati igre Hrvata Modrića, Kranjčara i Ćorluke ... Pa Hrvati mogu da nam zavide, mi smo bolje upućeniji u formu njihovih reprezentativaca nego oni! Imamo ih svaki dan na TV-u!
5 ovoga vikenda cool.gif ...
Link to comment

I treba da daju 5 utakmica kad smo mi platili da rts kupi najskuplju ligu. Shta sad treba da se plate stotine hiljada ili milioni da se kupi premier liga a da se prenosi samo jedna tekma kad imash pravo na 5? To bi bile bachene pare.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...