Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

zlatna dekada diznija počinje krajem tridesetih sa snežanom i 7 patuljaka, fantazijom, dambom, pinokiom, a završava se pepeljugom i alisom u zemlji čuda

 

onda ide manje, više zatišje jer su velike priče(bajke) ispričane. hajp je prošao, a analogna deca i dalje odrastaju na filmovima iz četrdesetih. plus dizni ima apsolutni monopol(zasluženi) na animiranu produkciju velikih dela…

 

devedesete su revival, sa aladinom i kraljem lavova i pokahontas(na mišiće). od tarzana i mulana kreće kvalitet da rapidno opada

 

 

a sve je to vezano sa razvitkom tehnologije i načina snimanja…

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 4
Link to comment

Pa ne znam, mislim da i sa novim tehnologijama moze da se napravi dobar crtac, nije da su svi bili raspad vec da je broj dobih drasticno opadao. Nakon 90tih ima i dalje gomila koji su meni bili kul, doduse pola njih su bili zapravo iz Pixara.

 

Pixar:

Monsters Inc (2001)

Finding Nemo (2003)

Ratatouille (2007)

Wall-E (2008)

Up (2009)

Inside Out (2015)

 

Disney:

Tangled (2010)

Wreck-It Ralph (2012)

Frozen (2013)

Big Hero 6 (2014)

Zootopia (2016) kind of ok...

Moana (2016)

 

Bas sam gledao, nakon 2016. ni jedan pixarov ili diznijev crtac koji mi se dojmio a da ne pricam o ovim igranim remakeovima. To je 7 punih godina bez kvalitetnog filma jednog od najvecih studija a pre toga 6 Diznijevih i 6 Pixarovih da valjaju za 16 godina. Katastrofa... 

 

Doduse ovo je samo moja licna lista :) 

  • +1 1
Link to comment

razitak tehnologije je omogućio lakšu i jednostavniju produkciju, ali film pa i crtani je u osnovi priča


ako je priča dobra imaš dobar film, a ako je loša džaba imax, dolby surround super kompjuteri, film je prosto smeće

 

 

 

svi nabrojani su miljama ispod jedne fantazije ili snežane, miljama

 

 

giphy.gif?cid=2154d3d7dd2a822b64b887b731

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Pa ne znam, mislim da i sa novim tehnologijama moze da se napravi dobar crtac, nije da su svi bili raspad vec da je broj dobih drasticno opadao. Nakon 90tih ima i dalje gomila koji su meni bili kul, doduse pola njih su bili zapravo iz Pixara.

 

Pixar:

Monsters Inc (2001)

Finding Nemo (2003)

Ratatouille (2007)

Wall-E (2008)

Up (2009)

Inside Out (2015)

 

Disney:

Tangled (2010)

Wreck-It Ralph (2012)

Frozen (2013)

Big Hero 6 (2014)

Zootopia (2016) kind of ok...

Moana (2016)

 

Bas sam gledao, nakon 2016. ni jedan pixarov ili diznijev crtac koji mi se dojmio a da ne pricam o ovim igranim remakeovima. To je 7 punih godina bez kvalitetnog filma jednog od najvecih studija a pre toga 6 Diznijevih i 6 Pixarovih da valjaju za 16 godina. Katastrofa... 

 

Doduse ovo je samo moja licna lista :) 

Nedostaje ti Merida... Ona je meni na nivou Tangeld, ako ne i za nijansu bolja...

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, radisa said:

Nedostaje ti Merida... Ona je meni na nivou Tangeld, ako ne i za nijansu bolja...

 

Brave? Mislio sam da stavim ali meni je ona za nijansu slabija od Tangled :D

 

Inace od svih nabrojanih ubedljivo najbolji mi je Inside Out ali ako bi morao da biram nesto za dete da gledamo onda bi bila to Moana. Ima sve, i mitologiju polinezanske civilizacije, i borbu glavne junakinje za svoje snove i sukob coveka i prirode, i avanturu, i poluboga koji ima svoj arc o pronalazenju ljubavi za samog sebe... A uz sve to i dobra animacija, muzika i humor :)  

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Brave? Mislio sam da stavim ali meni je ona za nijansu slabija od Tangled :D

 

Inace od svih nabrojanih ubedljivo najbolji mi je Inside Out ali ako bi morao da biram nesto za dete da gledamo onda bi bila to Moana. Ima sve, i mitologiju polinezanske civilizacije, i borbu glavne junakinje za svoje snove i sukob coveka i prirode, i avanturu, i poluboga koji ima svoj arc o pronalazenju ljubavi za samog sebe... A uz sve to i dobra animacija, muzika i humor :)  

 

 

Brave, pa Tangeld od pobrojanih...

 

Inace, od crtanih meni je pored ova dva u top 4 jos Mačak u čizmama i Shrek (sa hrvatskim prevodom koji je urnebesan)...

 

Meni Moana nije legla, a Iside Out jeste dobar, ali su mi ovi bolji...

 

Meni je kod Meride super sto je film mračan, skoro pa horor sto me u stvari i oduševljava, ali shvatam da to nije baš svakom prijemčljivo... 

  • +1 1
Link to comment

Ako pricamo o crtacima drugih studija meni su anime daleko bolje u ovom veku od onog sto moze da ponudi Zapad. 

 

Setio sam se jos jednog dobrog crtanog iz drugih studija: 

 

Link to comment
39 minutes ago, Shan Jan said:

Pa ne znam, mislim da i sa novim tehnologijama moze da se napravi dobar crtac, nije da su svi bili raspad vec da je broj dobih drasticno opadao. Nakon 90tih ima i dalje gomila koji su meni bili kul, doduse pola njih su bili zapravo iz Pixara.

 

Doduse ovo je samo moja licna lista :) 

 

bojim se da me nisi razumeo. tehnologija olakšava proces, ali ne čini proizvod boljim. to da li će x crtača da crta 168 sličica kako gl junak veselo trčkara kroz šumicu 7 sekundi ili će to odraditi komp nije bitno uopšte za kvalitet. a to da li miki maus trčkara kroz šumicu ili će x junak da jaše zmaja do artemide je nebitno, to je dramatizacija puta od tačke a do tačke b, samo ti(mali shanjan) u drugom primeru kažeš woooow i time te autor potpuno distraktuje od priče nebitnim detaljima

 

 

evo sad sam pogledao, gledao sam taj inside out(valjda prvi deo) malo iznad prosečnog filma

 

ko da porediš gorski vijenac i marčela

 

Link to comment
58 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

svi nabrojani su miljama ispod jedne fantazije ili snežane, miljama

 

 

Slicno je i sa igranim filmom, kada pitas neke kao znalce za najbolje filmove ikad, redom ce da izlistaju one crno bele Kurosave i Kejnove, sto uglavnom ne gledamo, jer su crno beli i ne znamo sta propustamo.

Prica je iznad svega, ona moze da bude jako jednostavna i spora za danasnje bitisanje. Zato stavljaju efekte ispred, mada ima izuzetaka verovatno

  • +1 1
Link to comment

ama, inside out sam naveo jer sam taj gledao od tog nuevo smeća. film ko stvoren za regrutovanje novih alhemičaratm i ljubitelja popularne psihologije

 

:fantom:


 


klasika vs. nešto što se zaboravi posle par meseci

 

Spoiler

:wub:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

A jbg, we agree to disagree. Inside Out meni prica vrlo bitnu pricu da se ne mogu problemi trpati pod tepih, da se bol mora odtugovati i pretvoriti u secanje.

 

Ovo tvoje KUMS mi vise deluje kao kukanje za mladoscu nego realna opservacija. Pricati kako 20 godina nije izasao ni jedan dobar animirani film a zlatno doba bilo pre 80 godina je ono bas bumerski crno beli pogled na svet.

 

Uostalom vecina najboljih Pixarovih i Djibli crtaca je iz ovog veka. No verovatno je smece za tebe i sve sto su ta dva studija proizvela :fantom:

Link to comment

Za mene je Miyazaki  >>>>>  Dizni, u svakom aspektu.

 

Snežana i Pepeljuga, npr.su klasici jer su se pojavili u klasičnom doba filma. 

Kad bi ih izmestili u ovo doba hipeprodukcije, ne verujem da bi imali isti status

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

A jbg, we agree to disagree…

 

Ovo tvoje KUMS mi vise deluje kao kukanje za mladoscu nego realna opservacija. Pricati kako 20 godina nije izasao ni jedan dobar animirani film a zlatno doba bilo pre 80 godina je ono bas bumerski crno beli pogled na svet.

 

Uostalom vecina najboljih Pixarovih i Djibli crtaca je iz ovog veka. No verovatno je smece za tebe i sve sto su ta dva studija proizvela :fantom:


najlakše je diskvalifikovati sagovornika, boomer tra la la

 

 

od lukasa(i spilberga) koji su u holivud uveli filmski merčendajzing i štancovanje filmskih nastavaka cilj tzv dečijih filmova je samo i isključivo profit na blagajnama. dok je prvim crtanim dugometražnim kolor filmovima cilj bio da se istrži novo polje u filmskoj umetnosti pa su se producenti odlučivali na dačije klasike(pepeljuga, pinokio, alisa), nije ni kod njih bio ključ altruizam da ti bude lakše

 

 

čak postoji i teza zbog čega je u poslednjih 20ak godina ekspanzija filmova za uzrast do 10-11 godina, ukratko tu decu još uvek vode roditelji u bioskope pa se ulaznice množe sa 2 ili 3 ili koliko već dece ili roditelja ide u bioskop

 

 

 

 

evo domaći, nađi i skini fantaziju pa pogledaj ovih dana, a pre toga malo izguglaj o filmu i o periodu u kom je nastao iz ugla filma

Link to comment

@Shan Jan kažeš bumer, ne nego se pojavljuju generacije poludebila koje odrastaju na ovome

 

IMG_8350.thumb.jpeg.b7d222f0fde284d8ca3de975087901ef.jpeg

 

vs

 

IMG_8351.thumb.jpeg.12a5b11655611ba600f752e02075c626.jpeg
 

Spoiler

i to je tako

:fantom:

 


 

e

apropo teze da se nekom sviđa in out zbog efekata

 

 

kriterijumi su pali strmoglavo, od tuda oduševljenje osrednjim filmom

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...