Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Sigurno je vec pisalo o ovome ranije ali da ne listam sad unazad, jel radio neko izbeljivanje zuba i koja bi bila najbezbednija metoda? Ono, za nijansu a ne ona lazna belina kao sneg i da pritom ne ostecuje zube, ako postoji uopste takva varijanta. 

Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:

Sigurno je vec pisalo o ovome ranije ali da ne listam sad unazad, jel radio neko izbeljivanje zuba i koja bi bila najbezbednija metoda? Ono, za nijansu a ne ona lazna belina kao sneg i da pritom ne ostecuje zube, ako postoji uopste takva varijanta. 

 

nasao si gig da reklamiras "Ljepozub" na svicarskoj TV?

 

  • Haha 1
Link to comment

Ja krecem ovijeh dana s orosavanjem vaginice kucnim beljenjem, pa javim utiske za 10-15 dana. Prvo se skida kamenac, i uzima otisak vilica da bi mogli da ti naprave adekvatne folije (splint, slicno onome sto nose bokseri i kosarkasi). I onda u te folije spricem ubrizgavas desetak dana gel za beljenje i nosis nekoliko sati u toku dana, ili tokom spavanja. I ne smes da pusis, pijes kolu/vino/obojena pica/caj i kafu dok si u procesu izbeljivanja. 

Hteo sam ono lasersko ordinacijsko, pa mi stomatolog rekao da bolje ne. Posto su mi generalno osetljivi zubi i bilo bi bolno jer imam tanku gledj genetski, a s koncentracijom tog gela za izbeljivanje od 40% mi je receno da je moguce da se upropastim nacisto, pa cu da probam sa 16%. Ako mi zubi budu preosetljivi i na to, batalicu.

Idi na pregled kod stomatologa prvo, ako ti zubi nisu kao moji, mozda si kandidat za ordinacijsko beljenje, to mislim da se uradi u jednom danu sve. Skuplje je, ali i brze/efikasnije i skida vise nijansi nego ovo kucno

Oh well, ako ne uspe beljenje makar ce mi ostati splintovi da ih zastitim od daljeg propadanja, skrgucem zubima kad sam nadrkan, a u snu pogotovo (bruksizam), ostetio sam malo zube i od toga

Proveo sam zadnja 3 meseca u ordinaciji na kojekakvim popravkama (jedno vadjenje zivca jer mi je zub pukao, popravke petica gornjih + zamena plombi na sesticama i sedmicama, jos malo cu poceti i zdrave da popravljam :D

Dogodine cu umnjake da povadim i valjda sam miran posle 

 

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ma ja odem jednom u godinu dve na poliranje i kaze zubarka da imam dobre zube (imam jedan vampirski napred ali jbg) + su svi moji, objasnila i za te dve varijante i treba da odem da se dogovorimo da li cu i sta cu.

 

Javi ti kad zavrsis pa ako se ne sjebes to je to:D

  • +1 1
Link to comment

Ja sam to radila odavno u kućnoj varijanti sa tim modlicama i gelom. Super efikasno, kafu sam izbegavala 24h a onda par dana na slamku (ko može bez kafe još bolje).

tačnije ne samo kafa već svako obojeno piće, vino npr.

 

jednokratno investiraš u izradu navlakica a kasnije kupiš gel u špricu kad ti treba.

ako su ti zubi zdravi, nije zgoreg da ih izbeliš i istakneš.

@Zli Gli

  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, Valkyrie said:

Ja sam to radila odavno u kućnoj varijanti sa tim modlicama i gelom. Super efikasno, kafu sam izbegavala 24h a onda par dana na slamku (ko može bez kafe još bolje).

tačnije ne samo kafa već svako obojeno piće, vino npr.

 

jednokratno investiraš u izradu navlakica a kasnije kupiš gel u špricu kad ti treba.

ako su ti zubi zdravi, nije zgoreg da ih izbeliš i istakneš.

@Zli Gli

 

Gde si kupila?
Mora li modla? Ili moze da se kupi neka generic modla?

Link to comment

I ja mislim da mora kod zubara u obe varijante, i kucna i ordinacijska. Videcu da odem da vidim koja je bezbednija pa da i ja sljastim kao filmski glumci neko vreme.

 

Imam jednu poznanicu sto ima nenormalno bele zube, kaze doneli joj rodjaci iz Amerike neke crest trake ili kako vec bese, moram se i za to raspitati. 

Link to comment
On 1. 4. 2023. at 22:05, nenad said:

 

ne znam dal si resio u medjuvremenu, ali mozda pomogne.

 

ja sam imao zub u sinusu, sto je bila agonija dok moj zubar nije utvdio o cemu se radi, posto je bol, kada se pojavi, bio nepodnosljiv. 

 

isao na intervenciju u kbc zvezdara. bio u bolnici 3 dana. to se vadi kroz nos, nema secenja niti ikakvog post oporavka. 

 

to mi je bila ubedljivo najlaksa operacija u zivotu. :D

 

E hvala na pitanju, za sad nema bolova (a kamo li nepodnošljivih).

 

U pitanju je gornja šestica koja je radjena pre možda 10tak godina. Tad je sredjen samo 1 kanal, sad smo iz dva puta odradili ova dva, onako dubinski da sprečimo bilo šta što može doći iz zuba. Ostaje mi da se molim da neće biti neke upale sinusa koja bi mogla da zakomplikuje situaciju.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skinuo sam dve nijanse s ovim kucnim setom za beljenje, not great, not terrible, otprilike kako se i ocekivalo :) 

Neprijatno mi bilo, 1 zub mi je osetljiv do jaja na kiselinu iz tog gela (a nekoliko gornjih zuba su mi osetljivi na hladno, ali ne jako i ne uvek), trip je bio kao da me je neko povremeno zajebavao nekim mini-elektrosokovima. Nosio sam 2-3h dnevno i koristio neku specijalnu pastu za remineralizaciju po preporuci stomatologa 10 dana i to je to. Taj gel je 16% koncentracije, ordinacijsko je 40%, tu bih verovatno vristao i molio za eutanaziju

Verovatno necu vise nikad, rado bih obrusio sve i stavio lepe bele pravilne krunice ali mi zao i besmisleno da krjem zdrave zube :dry:

 

Edited by Plajvi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...