Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

IH, uzdignuti delfini (i fore sa ukrštanjem), načini uzdizanja i protažiranja, politika, erotika, vredi overiti.Pročitaj drugu i treću iz serijala, one su najjače, pa prvu, pošto nije vezana previše i neće smetati što je van reda a ok je, ostale po nahođenju.BTW, da li bi iko mogao da me ubedi da dam drugu šansu plamenu nad ponorom, ono mi žao što sam kupio, bačen novac, idiotska knjiga, napustio u prvih pedesetak strana, može i spojlerom!

Edited by Vapad
Link to comment

ako si citao na srpskom, to je jedan od najgorih prevoda koje sam ikada citao. svoj prImerak sam rknuo u djubre.original je maestralan.

Link to comment

Jesam, to sam uzeo dok sam još podržavao domaću izdavačku industriju. Ali mislim da nije stvar prevoda.Ako je jedina genijalnost dela u onim "osobama iz delova" da ih tako nazovem, već viđeno i dosadno, i jeftini trikovi u prvih desetak strana, da i to isto mi je bilo malo jadno.

Link to comment
BTW, da li bi iko mogao da me ubedi da dam drugu šansu plamenu nad ponorom, ono mi žao što sam kupio, bačen novac, idiotska knjiga, napustio u prvih pedesetak strana, može i spojlerom!
Pretpostavljam da nisi stigao do psetolikih vanzemaljaca sa kolektivnim umovima.edit: nisam video tvoj odgovor dabovicu. Edited by Radagast
Link to comment
... plamenu nad ponorom...
to je Fire Upon The Deep od Vinga? ja ne mogu da te ubedim jer sam ja stigla do pola i ostavila, bilo mi je previse dosadno (u originalu). mene je fenomenalni Deepness In The Sky prevario da krenem i ovo ali bas je dosta slabije.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Izdao li je to neko kod nas?
Skrobonja preveo "Altered Carbon", uskoro ga izdaje "Laguna".
Link to comment

Dragi drugari, trebali bi mi neki tektovi o Dickovom Ubiku, a zanimaju me i vasa misljenja i analize. Ako neko ima neki koristan link i neku ideju ili misao, dobro bi mi dosli! Hvala!

Link to comment

Hvala!Pokusavam da nadjem neki tekst Stanislava Lema o Ubiku, ali nema ga na netu izgleda. Ima medjutim neki njegov tekst o Dicku, pa se pominje i Ubik. OvdeE da, znacilo bi mi i ako ima negde nesto o istorijatu Zivkoviceve Kentaur edicije, mada sumnjam da ima tako nesto na netu, to mozda po knjizevnim i sf casopisima.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Lem je o Dick-u imao izuzetno visoko mišljenje. Imao je neki esej "Beznadežan slučaj sa izuzecima" gde je popljuvao američki SF ali je izdvojio Dick-a i Ursulu Legvin kao "izuzetke" iz američke SF književnosti.edit: šta ti treba o Kentauru. Hronološki spisak izdanja bi se dao naći ukoliko to može da ti pomogne.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...