Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Zabavni intermeco.
Pretpostavljam da si se nacisto unesrecio sto sam se usudio da (blago) kritikujem od tebe preporuceni Endymion. Mislim, jadno.
Link to comment
Pretpostavljam da si se nacisto unesrecio sto sam se usudio da (blago) kritikujem od tebe preporuceni Endymion. Mislim, jadno.
ovaj, ja sam samo okacio zabavni intermeco da bih nasmejao drugare sa foruma. izvinjavam se, skinucu ga ako ti smeta.edit: ah, da, ne moze, edit traje prekratko.Indy, stvarno mislis da bih te podjebavao tokom price o knjizi? pa da li si ti procitao bilo koji od mojih gotovo 30.000 postova, jer da jesi, ne bi ti palo na pamet da bih tako nesto uradio? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Indy, stvarno mislis da bih te podjebavao tokom price o knjizi? pa da li si ti procitao bilo koji od mojih gotovo 30.000 postova, jer da jesi, ne bi ti palo na pamet da bih tako nesto uradio?
Ja se izvinjavam, ispao sam totalni idiot.(Istina je da mi se cesto cini da su video-postovi lagani pokusaj podjebavanja, sto ponekad verovatno i jeste slucaj).
Link to comment
Ja se izvinjavam, ispao sam totalni idiot.(Istina je da mi se cesto cini da su video-postovi lagani pokusaj podjebavanja, sto ponekad verovatno i jeste slucaj).
ma jok nego sam odlucio da svi na forumu vide ovaj klip :)
Link to comment

Zavrsavam The Rise of Endymion i samo da primetim da mi se malo vise dopada od knjige 3 u ciklusu. Jedino sto mi se cini da je mogao da bude ekonomicniji sa recima, ali ipak je vrlo solidno.BTW. Pored prilicno brutalnog rip-offa "Terminatora 2" u 3-coj knjizi ciklusa, siguran sam da je jos neko primetio blagu, khm, inspiraciju The Abyss-om u prvom delu 4-te knjige.BTW2. Uobicajene zalbe koje oduvek imam na anglo-ameriko-centricnost SF-a (sa engl. govornog podrucja) na zalost i ovde vaze. (Sa malim odstupanjima).

Link to comment
Koji ti jezik naročito smeta? Prehedžirski engleski, ili engleski iz mreže svetova?
Nisam bio jasan... ne smeta mi jezik, nego neproporcionalno prisutne anglo-americke kulturne reference (u 32. veku!) Sto je, koliko znam, prilicno uobicajena pojava u SF-u. U jednom trenutku (u ovoj knjizi) krene da objasnjava sta je to Great Depression, pa gnjavi u sitna crevca sa nekim USA lokalitetima... OK, kapiram, obraca se prevashodno amer. publici, ali pobogu 32. je vek i Zemlja odavno (zvanicno) ne postoji... Naravno, John Keats je autoru mnogo bolje poznat nego, ne znam, Sergej Jesenjin... ali kad se pretera s tim, meni barem zasmeta (jer jednostavno ne izgleda realno, ne zato sta ja ne znam 'mrzim' anglo-americku kulturu... mislim, to je i moj kulturni okvir, jelda).
Link to comment

Na šta konkretno misliš kada vidiš "blagu inspiraciju Ambisom". Ja jedino što mogu da se setim je istraga na Mare Infinitusu koju pokreće Otac Kapetan De Soja.

Link to comment
Na šta konkretno misliš kada vidiš "blagu inspiraciju Ambisom". Ja jedino što mogu da se setim je istraga na Mare Infinitusu koju pokreće Otac Kapetan De Soja.
To nije u 4.oj knjizi.Kada Raul 'putuje' sa Zemlje kroz farcastere (prva polovina 4-te knjige), pretposlednji svet kroz koji prolazi (tacnije, beskonacno dugo pada) pre nego sto nadje svoj tj. Konzulov svemirski brod je veoma veoma slican sceni u kojoj Ed Harris silazi (beskonacno dugo) u dotad nedosegnute dubine okeana (samo sto je kod Raul Endymiona u pitanju gasna planeta, a ne okean) i zatim nailazi na neka meduzasta prozirna (inteligentna) stvorenja. Od kojih ga (Raula) jedno prozdire, da bi ga u stvari izbavilo ('cusnulo' kroz sledeci farcaster).Inace, The Abyss prethodi 4. knjizi ciklusa (vremenski).The-Abyss-Creature.jpg Edited by Indy
Link to comment
i zatim nailazi na neka meduzasta prozirna (inteligentna) stvorenja. Od kojih ga (Raula) jedno prozdire, da bi ga u stvari izbavilo ('cusnulo' kroz sledeci farcaster).
Sada mi na pamet pada jedno 2 romana i bar tri četiri priče koje imaju gasne planete i meduzaste stanovnike. I mislim da ni jedno nije inspirisano Ambisom, već će pre biti obrnuto.
Link to comment
Sada mi na pamet pada jedno 2 romana i bar tri četiri priče koje imaju gasne planete i meduzaste stanovnike. I mislim da ni jedno nije inspirisano Ambisom, već će pre biti obrnuto.
Pa, kazem, Ambis je izasao pre ove knjige. :)(PS. Naravno, da postoji odredjeni broj motiva koji se ponavlja diljem SF-a, to ne dovodim u pitanje).
Link to comment

Nemojte da zezate da niste primetili? :D

  • dete koje (ce predvoditi) predvodi buducu borbu protiv masina (masinske inteligencije ovde) u opasnosti
  • 'terminator' koji je poslat iz buducnosti prvo da proganja detetovu majku (lindu hamilton brawne lamiu) i njenu ekipu (the shrike)
  • isti 'terminator' koji se (pod necijim uticajem: u knjizi 'someone else') predomislio i sad odlucno brani dete
  • brani dete od 'terminatora' nove proizvodnje (Nemes i klonovi)
  • koji u arsenalu svojih nezamislivih sposobnosti najbolje obozavaju da se shapeshiftuju... i da izduzuju ruke u hromirana seciva.

hot-toys-t-1000-terminator-2-figure-1.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...