Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Ne iscitah ceo topik, ali da priupitam ipak. Ima li njegovih dela na nasem jeziku?Strana izdanja ostavljam za krajnji slucaj, ulenjio sam se.
Egan? ne verujem da je ista vece prevedeno kod nas, bar ja nisam nikad naletela. postoji prevod Wang's Carpets price na hrvatski, mislim da ima link na njegovom sajtu.beware, znam da na netu postoji kopija permutation city kojoj fali kraj.sad skoro su sve njegove knjige izasle u elektronskom obliku pa je verovatno da ih ima da se 'nadju'. (ako nesto bas ne moze da se nadje, mogu ja da posaljem, nije problem :) )
Link to comment
  • 2 weeks later...

Читам Скробоњиног Човека који је убио Теслу. Интересантно писаније поджанра спекулативне фантастике који се зове алтернативна историја. Није Тртлдав али није банално.

Link to comment
Читам Скробоњиног Човека који је убио Теслу. Интересантно писаније поджанра спекулативне фантастике који се зове алтернативна историја. Није Тртлдав али није банално.
nije. bolje od ocekivanog. skrobondza je i dalje za koplje bolji od dekse i slicnih. sto ne znaci da nema mane vec da je bolji.
Link to comment
ja se plasim da uzmem u ruke sve sto ima Teslu u naslovu ali dacu mu sansu, ako vec imam dve uslovno pozitivne recenzije
ma ima jedan zanimljiv dikovski obrt na kraju. mozes i da je ne citas. bolje citaj bacigalupija ako vec nisi ali ako hoces da kupujes domace probaj skrobonju.
Link to comment

citacu, ja jos uvek zivim u nadi da ce se kod nas dogoditi neki ozbiljan zanrovski roman, pa cituckam tu i tamo domace nade.mnogo mi je zao propustene sanse koja se zove Stojiljkovic, poceo je kao ucenik Stivena Presfilda a sada je postao covek-Andricgrad.ali to nije SF i time odjavljujem ovu digresiju.ontopic: citam A Canticle for Leibowitz, ta mi je knjiga dugo izmicala. idejno i literarno bogato ornamentisana knjiga, Fallout susrece Ime Ruze. divno.

Link to comment
citacu, ja jos uvek zivim u nadi da ce se kod nas dogoditi neki ozbiljan zanrovski roman, pa cituckam tu i tamo domace nade.mnogo mi je zao propustene sanse koja se zove Stojiljkovic, poceo je kao ucenik Stivena Presfilda a sada je postao covek-Andricgrad.ali to nije SF i time odjavljujem ovu digresiju.ontopic: citam A Canticle for Leibowitz, ta mi je knjiga dugo izmicala. idejno i literarno bogato ornamentisana knjiga, Fallout susrece Ime Ruze. divno.
Definiši žanr i definiši ozbiljan roman, molim.
Link to comment
citacu, ja jos uvek zivim u nadi da ce se kod nas dogoditi neki ozbiljan zanrovski roman, pa cituckam tu i tamo domace nade.mnogo mi je zao propustene sanse koja se zove Stojiljkovic, poceo je kao ucenik Stivena Presfilda a sada je postao covek-Andricgrad.ali to nije SF i time odjavljujem ovu digresiju.ontopic: citam A Canticle for Leibowitz, ta mi je knjiga dugo izmicala. idejno i literarno bogato ornamentisana knjiga, Fallout susrece Ime Ruze. divno.
Jesi li čitao Nakot?http://www.rastko.rs/knjizevnost/fantastika/gskrobonja-nakot_c.html
Link to comment
nije. bolje od ocekivanog. skrobondza je i dalje za koplje bolji od dekse i slicnih. sto ne znaci da nema mane vec da je bolji.
Теби друже Киме само Кина је пиац без манеа камоли Скробоња или да не да Бог Декса. :s_c:
ja se plasim da uzmem u ruke sve sto ima Teslu u naslovu ali dacu mu sansu, ako vec imam dve uslovno pozitivne recenzije
Врло пристојно штиво, нећеш да се разочараш, ако будеш читао.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Radio sam search, nije bilo, sorry ako jeste.Zadnjih pola godine s vremena na vreme progutam nesto od http://www.scalzi.com/ Veoma zabavno, toliko da sam morao staviti naj madafaka likusu na avatar. Fina pricica i odlican humor. Nisam verovao da sarkazam moze biti nenapadan, ali eto.Uzgred, Mongoliad me je zestoko razocarao. Nisam verovao da cu to doziveti od Stephensona.

Edited by Fins fleet
Link to comment
Теби друже Киме само Кина је пиац без манеа камоли Скробоња или да не да Бог Декса. :s_c:Врло пристојно штиво, нећеш да се разочараш, ако будеш читао.
deksa je mucenik. skrobonja bolji daleko. za gorana bi poredjenje bi trebalo da bude kim newman ili neki muceni trtldov a za deksu neki tvajlajt ili rajsova ali sa cetnicima. konstantinovo raskrsce - tvajlajt za cetnike. samo kokarda sjaji a ne cigli vampir. cinjenica da je to dobilo nagradu crnjanski bi trebalo svakog konzervativnog desnicara/postenog fasistu a la dragos da baci u ocaj ali jebiga tempora, jebiga mores.mislim, vampir je cudoviste. brkati transilvanijski grof a ne ukleti cetnik lutalica.
Link to comment

za ko je procitao quantum thief, pitanje:

jean je isidorov otac. ko je onda onaj quiet sto ga isidor obilazi? treca inkarnacija?

Edited by djili
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...