Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, dùda said:

@Serena, izvini što kasnim, tek sada videla

može li recept za onu pitu sa prethodne strane ?

Naravno, jako je jednostavno. 

Za jednu strudlu ti je potrebno:

1 pakovanje razvucenog lisnatog testa (pravougaono) 

2-3 jabuke, zavisi od njihove velicine, a i od toga koliko zelis da bude nadevena (mi volimo puno jabuka)

Spoiler

Sa ovom vrstom jabuka mi bude najbolja

image.thumb.png.bb42ed1c40de275365f0425ac832ff87.png

2 kasike secera

2 kasike suncokretovog ulja (probala sa maslacem dok je strudla topla ok je ali kad se ohladi nije mi se svidelo)

2 kasike prezle

Suvog grozdja ili nekih visanja, sumskog voca, a moze i samo jabuke

Cimeta ako volis

Na ulju proprziti prezle, kad se ohlade dodati secer i cimet, izmesati. 

Jabuke oguliti, ocistiti i iseci na delice kao sto se vidi na slikama u tom postu. Ja volim da se prilikom pecenja ne raspadnu pa ih seckam krupnije. 

Preko jabuka istresti smesu sa prezlama i mesati dok se lepo ne rasporedi po svim parcicima. 

Razmotas lisnato testo i po sredini slozis jabuke (u originalnom receptu moze zona ispod jabuka da se namaze nekim pekmezom ali moji ne vole pa ga ne stavljam) pobacas suvo grozdje ili nesto drugo (meni je lepo sa borovnicama) potom narezes na tracice, tockicem za secenje pice, delove testa koji su ostali nepokriveni (vidi sliku) i onda prebacujes jednu preko druge dok ne formiras strudlu. 

Odgore premazati cetkicom umocenom u vodu i posuti kristal secerom, moze onaj sa vanilijom. 

Peci na 200C oko 20-25min, tepsija na polovini visine rerne. 

I toj ti je to :D

 

 

Edited by Serena
  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

E, @Serena, još samo jedno pitanje jer nisam lisnato testo kupovala još od prošlog života :isuse:.

Jesu li sad pakovanja sa 2 lista i onda je to dovoljno za ove dve štrudle i koje kupuješ, tj. koje je dobro ?

Link to comment

@dùdaTo lisnato sto si kupovala u proslom zivotu mislim da ne postoji vise :lolol:

To su bile 2 kocke koje je trebalo razvijati, a sad imas da kupis vec razvijeno i zajedno sa pek papirom zamotano u rolnu tako da samo ga odmotas i filujes. 

Bitno je samo da obratis paznju prilikom kupovine na to da bude pravougaono jer ima i okruglo i da ne bude light verzija jer se jako mrvi. 

Marku ne mogu da preporucim jer nisam u Srbiji. Mozda neko drugi moze. 

Evo vidim da u lidlu ima, ne znam kakvo je. 

 

image.thumb.png.c2e553dbe521d7a84b980273373f65ed.png

Edited by Serena
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Hvala ti, dakle ja sam zbilja dinosaurus, haha :lolol:

Nisi dinosaurus, možeš da kupiš " 2 kocke zamrznute" koje bi trebalo da razvaljaš.

A možeš i ovako sveže kao @Serena, obe varijante imaš u Lindi.

  • Hvala 1
Link to comment

naravno da sam je ja pravila, vidis da sam dosla da se puvam :D

ovo gore je suseni ananas.  tanki listovi se iseku, stave na resetku pa u rernu na (80 s fenom) dva, tri sata. ja pipala pa kad sam mislila da je gotovo, izvadila. onda se tako topli ture u kalup za mafine da se saviju. ove u boji sam farbala visnjom, jer sam to imala pri ruci. ispalo bolje nego sto sam mislila, uzivo jos lepse. vrlo sam bila zadovoljna.

Edited by cmrlj
  • +1 1
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...