Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

@serena ne da su jestivi, nego su bozanstveni. suvi ananas. ananas koji sam kupila da turim u tortu nije bio zreo, pa sam mu smislila drugu namenu. dok se ispekao bio taman kako treba, sladak al ne preterano. i nisam ja smislila, sve ima na netu :D 

  • +1 1
Link to comment

@cmrljNikada nisam videla ovako nesto. 

Nisam majstor za ukrasavanje tirti, a ni ljubitelj onih ukrasa od "plastelina" ali ovo mi se bas svidja :thumbup:

Ne lici mi ni da je tesko za napraviti. 

Daj neki link ako te ne mrzi. 

Posto vidim da ih ima puno od jednog ananasa, resi mi molim te da li mogu da se cuvaju za neku skedecu tortu i kako?

I kako si ih farbala? Sokom od visnje, nakon pecenja? 

Link to comment

ne volim ni ja nejestive ukrase il one sto imaju ukus koji se kolje s tortom. evo neki link, pise da moze 6 meseci u frizideru, al nista ja neto  bih verovala, a i ne znam sta se desi kad vlaga frizidera opet udje u ananas, ja to ne bih duze od dve nedelje drzala, procitaj komentare, nekima se smlacili preko noci. Ja kad nesto pravim procitam internet, pa onda uradim kako ja mislim da treba. Ovde je najteze tanko naseci ananas, ko ima masinu il mandolinu, nema nikakav problem.

Farbala kako sam mogla, izvadila 5 visanja iz zamrzivaca, pustila da se malo otope, prepolovila ih pa mazala visnjom po svezem ananasu. Cenim da ce isto da radi i nar, ako ti je do boja, mozes i farbe da kupis, mozes i cetkicom da se igras, videla sam da neki slamku napune sokom pa puste po ananasu, al to sam odbacila kao suludu ideju, bavimo se time da ubijemo vlagu iz ananasa, ovi jos dodaju. 

I nije ovo na slici puno, bilo je taman za jednu 27cm precnik tortu. Mada ne moras da prepunis ko ja :D

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

bravo, nije vazna forma nego sadrzaj.

torta je improvizacija da zadovolji ljubav mog oca (cija je ovo rodjendanska bila) prema orasima i vocu i vecitu zelju moje majke da se davi u princes krofnama. 

dve kore od belanaca, secera, pecenih (jer su svezi bili bezukusni) mlevenih i seckanih oraha i pola kasike brasna. fil za princes krofne s dodatkom slatke pavlake. kora, fil, visnje, pomorandze, fil, kora, fil, ananas cvece. dobra je bila.,vuce na starinske, krem je olaksa. sledeci put bih smanjila orahe, il mozda vise mlevenih manje seckanih (nema previse, po 100g po kori, al preovladjuju). mojoj komsinici, gospodji sto stalno pravi kolace, ovo bila najlepsa torta sto je jela (posebno joj se svidelo sto nije preslatka, njene uvek jesu, nije se setila da smanji secer), naterala me da joj napisem recept, iz iskustva zna da mi iscili iz glave sta sam joj odnela, pa da se osigura :D 

ja sam jela bolje.

Edited by cmrlj
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

"Kad sam je prvi put video, sat mi je stao!"

 

y4mTCc1NYA5tXcoFJaWfBcvlUOQ47MHy6xvhtuZp

 

Baklava sa malinama i pistaćima.

Kupljena u prodavnici u Balkanskoj.

Na kraju, ukus koji preteže nekako je kao da jedeš bombone sa malinama, a bombone, pa ni one sa malinama nikada nisu bile među mojim omiljenim poslasticama.

Možda mora tako, zbog svog tog šećera, a možda bi moglo i nekako drugačije? Možda se jednom odvažim i da sam napravim.

Jedno je sigurno, Izgledaju kao milion dolara!

Edited by Ras
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...