Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Baci recept [emoji3]
pa znachi baci vishe!!! :dry:

a dok baci, jel ume neko da mi nadje moj kolach od shargarepe ovde? ja nikad nishta ne umem da nadjem :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

pa znachi baci vishe!!! :dry:

a dok baci, jel ume neko da mi nadje moj kolach od shargarepe ovde? ja nikad nishta ne umem da nadjem :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 ma zeza @napadaj , al evo recepta.

brasno 300 gr.

secer  100 gr.

ulje 130 ml.

2 jaja, prasak za pecivo, vanilin secer, prstohvat soli, muskatni orascic, izrendana korica limuna.

badema kolko hoces i ja stavio brusnice.

testo se umesi, napravis veknu i premazes razmucenim jajetom i kiselom..

u rernu na 180 stepeni 25 minuta. prohladi se , iseku se kriskice i dopeku jos 10 tak minuta

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

Šta zezam, ozbiljno sam pitao. Živim sam i  uvek sam otvoren za dobre, a jednostavne recepte. :D

 

 

Bacicu ja za koji dan sa sve slikama, majstor sam za saNgarepa tortu.

Link to comment

Ulazi zec u poslastičarnicu i sa vrata se dere: "Je l' imate tortu od šargarepe????"

Prodavac odgovara: "Nemamo"

Ode zec

 

Eto ga sutra opet, još glasnije viče: "Jeee l' imate tortu od šargarepe???!!"

Prodavac opet kaže da nemaju, al pomisli "jbt ovaj zec navalio, sto posto će da da dosta love ako budemo imali, ko još pravi jebenu tortu od šargarepe"

I spremi je za sutra


Stiže zec treći put, bukvalno urla odmah sa ulaza "JE L' IMATE TORTU OD ŠARGAREPE????"

Prodavac u fazonu "IMAMO!!!"
A zec: "JE L' DA DA JE BLJAK????"

  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Šta zezam, ozbiljno sam pitao. Živim sam i  uvek sam otvoren za dobre, a jednostavne recepte. :D

 

 

e jbga, ja mislio zezzas me. a super sto imas volje, ja kad sam ziveo sam mrzelo me da kuvam sebi, ziveo na onom rahmetli donesi kom, kuvao samo kad mi dodju gosti. i to obicno na nedeljni banatski rucak, supa, rinflajs , sos od mirodjije, pile i sve po redu. to im bilo egzotika :D. a sve bgradjani i  srbijanci:huh:

Link to comment

Ja sam za godinu dana samo dvaput zvao dostavu, i to kad mi je dolazio brat, pa je hteo da jede u Čevapu. Uglavnom spremam sam, mada sam često i napolju vikendom za bar jedan obrok.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...