Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, gospa buba said:

dobro kakav je lebac ispod, morash reci! :D
 


veeeelika palačinka sa jabukama, pečena u rerni umesto pržena u tiganju. dutch baby, german pancake, bismarck... varijanta jorkširskog pudinga. ako nekog zanima, mogu i detaljnije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

veeeelika palačinka sa jabukama, pečena u rerni umesto pržena u tiganju. dutch baby, german pancake, bismarck... varijanta jorkširskog pudinga. ako nekog zanima, mogu i detaljnije.
a supita brate, guglala german pancake, pa to znamo, to je lako :D

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Turske baklave La Turka, fenomenalno. Ne samo baklave nego i neki kao kolaci ili sta vec, probao kad sam isao nedavno u Maribor ali ima ih svuda po Evropi valjda. Preporuka, prste da polizes. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

nije torta, nije kolac al je slatkis i to zdrav! kao coko sljive al urme. mozda mnogi znaju i prave al ja tek otkrio.

 

izvade se koscice, ubaci orah, badem, pistac ili bilo sta orasasto, prilepi nazad (kod urme je lako, lepljiva je) i umelja se u topljenu crnu cokoladu. ja to s dve cackalice, zacas. na tacnu pek papir, urme na papir i u frizider il zamrzivac dok se ne skore. onda u frizider dok se ne pojede. gorcina crne cokolade taman izbalansira secer od urme a orah je bonus. dve su sasvim dovoljne da zamene oveci kolac il parce torte.

 

ko voli moze bilo koja cokolada al meni je jaka crna taman. urme kupujem medjoul, one su mi najmesnatije i najukusnije. al verujem da bilo koje druge rade posao.

 

 

Edited by adam
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, makondo said:

@adam možeš da ih napuniš i sa kikiriki puterom i posle isto u topljenju čokoladu. Što bi influenseri rekli healthy snack a.k.a. healthy sneakers 

dobro zvuci. probace se.

 

kad rece healthy sneakers - ja kad mi se jede smoki, uzmem pirincane galete, jedno par komada, namazem kikiriki putrom, izedem i miran. radi poso.

 

Link to comment

ja taj problem imam sa slanim grickalicama i testima. to jedem dok ima.

 

urme potpuno druga prica. dve mi taman. inace nisam od slatkisa tako da mi kontrolisani unos nije problem.

 

jedini izuzetak je panetone. :piggy: srecom to kupujem samo oko bozica.

Link to comment
On 20.5.2023. at 14:02, adam said:

ja kad mi se jede smoki, uzmem pirincane galete, jedno par komada, namazem kikiriki putrom, izedem i miran. radi poso.

 

Eh, mala kesa od 40gr u lokalnoj (turskoj/libanskoj/ex-YU) radnji za 49p i prodje te zelja :)

 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, jms_uk said:

 

Eh, mala kesa od 40gr u lokalnoj (turskoj/libanskoj/ex-YU) radnji za 49p i prodje te zelja :)

 

eh... al meni se to prijede kad sam pjan. znaci kasno za setnju do radnje.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...