Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da li se redovna crna cokolada (kakao 70%) moze koristiti za kuvanje? Mama hoce da mi pravi bajaderu, neku pravu cokoladu za kuvanje a koja nije cist secer nismo nasli u radnji, pa sam uzela redovnu crnu noseci se mislju da je cokolada - cokolada :D  Ovo joj je sastav: kakao masa, seces, kakao puter. Kakao min. 70%

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 14.2.2022. at 17:14, I*m with the pilots said:

Da li se redovna crna cokolada (kakao 70%) moze koristiti za kuvanje? Mama hoce da mi pravi bajaderu, neku pravu cokoladu za kuvanje a koja nije cist secer nismo nasli u radnji, pa sam uzela redovnu crnu noseci se mislju da je cokolada - cokolada :D  Ovo joj je sastav: kakao masa, seces, kakao puter. Kakao min. 70%

 

Ispalo je sasvim okej!

 

----------

 

Posto sam ja ocito duduk za kolace (utesi me drugarica: "neki ljudi dobro kuvaju a neki dobro prave kolace"), imate li neki jednostavni coko-kolac koji bih mogla da napravim za deciji rodjendan? Nesto sa uputstvima kao za idiote, sa tacno svim u gram ili u kasikama, da ne bude odokativno kako moja mama voli da radi? Jedini uslov je da je dakle jednostavan za napraviti i da nije mnogo sladak, ali tu vec mogu i sama smanjiti secer. E da, ujurila sam brasno tip 550 i znam da to nije to koje moja mama koristi, ali - nema drugog, i za ovo sam srecna.

Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Pa imaš onaj najednostavniji recept kao za čupavce ili braunise, ako si zainteresovana da pišem

 

it-crowd-maurice-moss.gif

 

Moram da napravim prvo jedan test pre nego sto dodje rodjus

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

280g brašna, tri kašike kakaoa, 3 jajeta, 200g mleka, 200g šećera, 50g otopljenog maslaca, prašak za pecivo, vanil šećer. Umutiri jaja, dodati puer i mleko, pa onda brašno i kakao. 

Sve sjedoniti pa peći

Iseći kolač kada je pečen
Još vruće zaliti sa 100g čokolade, 100g maslaca, 10 kašika mleka i 100g šećera. Rum i vanila po želji

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
40 minutes ago, renne said:

280g brašna, tri kašike kakaoa, 3 jajeta, 200g mleka, 200g šećera, 50g otopljenog maslaca, prašak za pecivo, vanil šećer. Umutiri jaja, dodati puer i mleko, pa onda brašno i kakao. 

Sve sjedoniti pa peći

Iseći kolač kada je pečen
Još vruće zaliti sa 100g čokolade, 100g maslaca, 10 kašika mleka i 100g šećera. Rum i vanila po želji

 

Evo vidis, nije dummies-proof!

Koliko praska za pecivo i koliko vanilin secera? I na kojoj temperaturi, koliko dugo, da vrti vazduh ili gore/dole...?

Umutiti jaja - odvojeno belance te zumance ili sve zajedno?

Link to comment

Jedan prašak za pecivo, a vanilin šećera koliko voliš da ti miriše, može i ekstrakt vanile, nije to bitno, ja stavim dve kesice.

Jaja mutim zajedno, ja sam seljak čovek, nema kod mene tih odvajanja :)

180 stepeni, oko pola sata, bocneš na 25 minuta pa vidiš da li nešto ostaje na čačkalici. Ne mora da vrti vazduh, to je običan patišpanj

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...