Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 27.12.2021. at 14:47, centrifuga said:

Castagnaccio - toskanski kolač od kestenovog brašna, pinjola, maslinovog ulja, ruzmarina i grožđica. (počinjem s napadom)

IMG_20211224_154833_454.jpg

 

moze li recept? :)

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

moze li recept? :)

 

sve kako je ovde:

 

https://www.recipesfromitaly.com/castagnaccio-recipe/

 

kako i kazu na sajtu - nikakav secer ne treba; dovoljno je slatko od samog kestena (btw - opaucio sam se dok sam nasao brasno iako ovde zivi pola apeninskog poluostrva)

interesantno da iako je iz porodice suvih kolaca sutradan nije bio ukusan kao istog dana - tako da planiraj goste i logistiku potrosnje 

 

Kugla rikote i neko dezertno vino idu ko saliveni (u mom slucaju bio sherry)  

:)

 

  • Hvala 2
Link to comment
18 minutes ago, centrifuga said:

 

sve kako je ovde:

 

https://www.recipesfromitaly.com/castagnaccio-recipe/

 

kako i kazu na sajtu - nikakav secer ne treba; dovoljno je slatko od samog kestena (btw - opaucio sam se dok sam nasao brasno iako ovde zivi pola apeninskog poluostrva)

interesantno da iako je iz porodice suvih kolaca sutradan nije bio ukusan kao istog dana - tako da planiraj goste i logistiku potrosnje 

 

Kugla rikote i neko dezertno vino idu ko saliveni (u mom slucaju bio sherry)  

:)

 

 

hvala :), svakako cu ga isprobati, volim talijanske kolace jer najcesce nisu previse masni, za razliku od nasih odnosno nasljedjenih centralnoevropskih koji pocivaju na kremovima od maslaca

Edited by morgana
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

poranio, zoru prevario :D  cantuccini sa bademom. ubacio i brusnice. navukla se zena da ih krcka uz kafu, a ovde bas i nemaju gde da se kupe. reko, aj da probam da ih napravim, nije lose ispalo

 

 

 

 

265169341_437207888142681_9075993766606635964_n.jpg

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...