Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

društvo, treba mi savet.

 

kupila sam kesten brašno u poslastičarnici M&M i napravila svoj kesten pire - dodala malo mleka u kome sam otopila malo šećera, putera i ruma. 
medjutim, danas - dva dana nakon što sam sve napravila - da se zasladim uz kafu, kad ono - kesten postao kiseo, nejestiv.

 

razmišljam da sam zeznula stvar time što sam, onako nestrpljiva, u brašno sunula toplo mleko, ne sačekavši da se ohladi.

 

pošto imam još brašna i još mi se jede pire, da sledeći put budem strpljivija, ili da ga pravim nekako drugačije?

Link to comment

nije ni meni, ali kad sam otvorila vakumirano pakovanje onog što sam mislila da je kesten pire koji sam u poslastičarnici tražila, shvatila sam da sam dobila brašno :)

 

pa reko', da iskoristim.

 

odmah po pravljenju i juče je bilo dobro, sreća pa smo veći deo proždrali, sad samo razmišljam kako da ovaj drugi napravim da ne doživi kiselu sudbinu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

HELLLLP  :D  zna li neko  dobrog majstore za torte koji vrše dostavu na kućna vrata, treba mi lepa i dobra torta  da odnesu starom ujaku za devedeseti rodjendan .  našla sam kod Poco loco  tortu koja mi se svidja al im je cena dostave ubijajuća za malo van centra bga . a nije mi opcija da ja odnesem, 

Link to comment
  • 2 weeks later...

6 celih jaja, 150 grama šećera, vanilin sećer, 150 grama brašna, 100 grama mlevenog rogača, dve kašike kakao praha., 50 grama seckane čokolade, prstohvat cimeta

Umute se jaja, pa se lagano dodaju suvi sastojci

  • Hvala 1
Link to comment
On 4.12.2021. at 12:04, renne said:

Ubijamo neurozu pre šetnje

Svetli kuglof sa kandi voćem iz lidla

20211204_120242.jpg

imam tog i drugog voća  suvog ali jedino kuhinjsko pomagalo koje nemam je modla za kuglof, po kuglof receptima napravim u običnom plehu  :D . Imaš li preporuku koju modlu da kupim  i gde. Plus , baci i recepat na uvid za ovu divnoću

Link to comment

Gde god nađeš bilo koju silikonsku.
Za moj kalup, 5 jaja, 5 kašika šećera, 6 kašika brašna, prašak za pecivo, vanil šećer, malo ekstrata ruma, i malo cimeta, suvo grožđe, kandirano voće (ukupno oko 150 grama)

  • Hvala 1
Link to comment

au kakav sam maestralan kolač napravila, dodje mi da poljubim sebe.  tri narandže kuvala pola sata (po receptu idu dve, ali pošto su moje bile manje stavila sam tri, možda sam mogla i četiri) pa onda iseckala i ispasirala štapnim mikserom u pire - sa sve koricom, u njoj je glavna fora; 6 žumanaca umutila sa 120 gr šećera i 6 belanaca sa 100 gr šećera (u receptu ide 120 ali ja volim da smanjujem mere iz originalnih recepata); prvo umešala pire od narandži u umućena žumanca sa šećerom, u to dodala 250 gr brašna od badema, pa onda tu smesu lagano, deo po deo, mešala u umućena belanca.  sve izlila u okrugli kalup kome sam na dno stavila papir za pečenje i pekla na 180' 35 minuta.

kad se ohladilo, premazala filom od 400 gr abc krem sira (koji sam prethodno dobro ocedila), četiri kašike prah šećera i jedne slatke pavlake pa posula pečenim bademom.

 

praviću ga opet, ali sledeći put sama blanširam i meljem bademe, u cilju zaštite novčanika.

47991602-4D50-47C8-B6B6-EBFF1F61548B.jpeg

  • +1 5
  • Wub 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...