Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 21.5.2018. at 17:30, gospa buba said:

eo dakle tiramisu od jagode, 2x pravljen te kanonizovan. u buducnosti ce se testirati i na druga voca, dominantno brekskve™

 

500 g sitnog sira kravice (ko voli nek bira drugi)

250 (do 300) ml slatke pavlake

200 g bele chokolade (manje jedan red koji uvek neko ukrade)

100 g shecera, darling bi stavila i manje.

 

chokolada otopi na pari, prohladi, smesha u sir i muti se standardno sa shecerom. slatka pavlaka se muti posebno, pa sastavi sa sirom.

 

 

 

ovo mi je palo na pamet kad krene ko i svake nove godine da se poklanja bajadere sa snizenja, a niko nece da ih jede, da moze da se otopi 200 grama bajadera na pari i sa tim da se pravi bajaderac siz kejk, il tvoj tiramisu bajaderac kejk. nisam pravila, al sam sigurna da je odlicno. ako neka bajadera zaluta u moje sake, zvarsice u siz kejku. 

 

Edited by darling
Link to comment

ja :D

 

prethodnih godina sam primetila kruzenje bajadere u drustvu. pred novu godinu zadnjih godina mala bombonjera padne na 350ak dinara i bude zgodna za poklon, vise od velike milke, manje od pune cene bombonjere. nemojte mi reci da ove godine nema, bas sad kad sam smislila kako da je korisno upotrebim :D

 

Link to comment

Nemam pojma ni sam zašto, ali prolazio pored onih gotovih kora u supermarketu i uzeo jedne, idu praznici i slavlja pa rekoh neće da se baci (a i rok im je do kraja 2020.) :isuse:

Valja li to ičemu ili je totalni kulinarski zločin?

Ima i neki recept za fil na njima u koji ide po pola kg maslaca i šećera, 300g plazme, isto toliko orasa i čokolade, a baza je puding od vanile. :wacko:

Kontam da može i bolje od toga, tako da predloge za neki jednostavan i manje ubitačan fil primam u narednih 17 dana :D

 

Link to comment

Ma najbolja i najbrza varijanta, a topi se u ustima je da izmedju korica premazes 3 kesice krem slaga, onog zuckastog, vanila, a odozgo i sa strane  2 kesice belog. Ostavis da se dobro ohadi i opusti, najbolje preko noci i uzivanjcija, ko sladoled.
Neces se pokajati.
Ostale kremove nisam probala, malo mi je jeres, malo ovde ne mozes da omanes, sve instant, a preukusno :cool:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...