Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

9 hours ago, Jumanji said:

 

A saznala sam i da ima u prodvanicama mlecenih proizvoda "Kruna komerc" na meru.

 

 

u kruni ima, kilo je 360 dinara, al problem s pavlakom iz krune je to sto je seku mlekom, kao, pregusta je, i ima dosta kratak rok trajanja. kad je kupis, moras da je potrosis. tako da kupi i probaj. mozda ces se prijatno iznenaditi :)

a mozda i neprijatno :D

 

mozda da pisemo uvoznicima vindije varazdin da uvezu? i dukat takodje da uveze iz cro? 

Edited by darling
Link to comment

ja dobila info da ce imlekove pavlake biti posle praznika, al dzabe kad mi treba sad za praznicne kulinarije.

 

tu President sam bas retko nalazila, ali se dobro pokazala, jedino je bila skupa k'o djavo.

 

 

 

Link to comment

ja sam se akala oko tih mlechnih neko vreme pa digla ruke. kravicu moram kupit 3 komada da uspem da umutim jednu a da ne pretrchi u puter, proshle godine smo proizveli kilo putera, al ja sam se nauchila da prepoznam sekundu kad pochne da se menja struktura isuse.gif otad uzimam veshtachke, ne da hemija da se upropasti, a tih 5x godishnje shto cu neshto da pravim, nece bash da nam se promeni genetska struktura, ukucanima. ako pak oce, losh smo materijal, nek pocrkamo s_w.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Na pijaci.

 

 

 

 

Edit: Kupujem i trošim možda jedno pakovanje pavlake u 2-3 nedelje. Sada kupujem bilo koju, pa pratim savete i iskustva ppp domaćica.

Edited by Ras
Link to comment

Nije kolac sa vestackom pavlakom ni priblizno dobar, pre svega fil, o ganasu da ne pricam, nidje veze, cak nije ni uspeo drugarici.

 

 

Pre ihaaa godina pravila sam Svarcvald tortu i nekako mi je bas bila zgodna neka uvozna pavlaka od litar, jer ta kolicina je i potrebna za ovaj recept, i bila je naravno mlecna.

Toliko nas je sve boleo zeludac po kuci, da mi vise na pamet nije palo da ikada uzmem bilo sta drugo osim kravice, a na ostalima dobro citam deklaracije. Pretpostavljam da je zasladjivac aspartam bio problem, jer nista drugo nije moglo da izazove te muke, eventualno neki konzervans, jer je njima naravno dug upotrebni period.

 

Moram da se bacim u akciju.

Hvala [mention=662]darling[/mention] rekose mi isto da Kruna ima kratak jako rok, ali tiramisu mora da se napravi, a toliko otprilike i traje dok se ne smaze smile.png

Ajd tortu i dr kolace mogu i bez pavlake.

 

 

 

 

Link to comment

Ne razumem u cemu je problem.

Ne verujem da je cena, koja se cesto pominje kao razlog, jer je ipak trazen proizvod, doduse i nije nesto sto se kupuje svaki dan, but stil.. nema logike.

Mozda jer im je kraci rok trajnja, lupam Vindije, koja btw imam sjajane mlecne proizvode, a ako nije potraznja velika... no u praznicna doba uvek je trazena. Desavalo mi se da moram pred Ng ili Uskrs da obazim frizidere po parohiji za kravicu.

Eto, ne znam.

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Jumanji said:

Hvala [mention=662]darling[/mention] rekose mi isto da Kruna ima kratak jako rok, ali tiramisu mora da se napravi, a toliko otprilike i traje dok se ne smaze smile.png

 

 

zasto uopte stavljas pavlaku u tiramicu? tiramica je maskarpone pljus ziva jaja, eto, resili smo problem. neka gori, neka gori, neka gori? imlek! :D

 

Edited by darling
Link to comment
  zasto uopte stavljas pavlaku u tiramicu? tiramica je maskarpone pljus ziva jaja, eto, resili smo problem. neka gori, neka gori, neka gori? imlek! [emoji3]  

 

 

smile.pngJok ziva jaja, obradjena na pari, malo ali dovoljno i nema razlike, trust me.Malo je samo maskarpone, mora i sl.pavlaka.

Svidja mi se vise tako, a i izdasnije je smile.png

Moji bi i svoje pozadine pojeli kada bi bile slatke [emoji3] Ni noramlnu tortu vise ne znam da napravim, sve neke mega, giga.. da potraje bar 2 dana -.-

 

 

 

 

 

Link to comment

evo jedne lepe torte koje sam se bas zazelela (u moskvi smo je najčešće kupovali za rodjendane, u prodavnici, bile su super)

a bas sad cetujem sa drugaricom koja je tamo, ovih dana joj je rodjus pa me pita koju tortu ili kolac da napravi, ne kupuje joj se u prodavnici.

a ja joj preporucila tirimisu (jer sam citala sta ste gore pisale) ili neku sarlotu (s' obzirom da ona bas nije neka ambiciozna kulinarka).

pa me sve to podsetilo na omiljenu moskovsku, pančo tortu :heart:

 

 

Link to comment

ovo ko neka ruska svarcvald. cedjenje slatke pavlake je za mene otkrice. tenks. kakav je krem? 

sad ostaje pitanje dal cu ikad u zivotu kupiti litar pavlake i obesiti je da visi :D

dal je ovo uopste slatka pavlaka? ne znam ruski :D

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...