Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

kome je do kinderlade, dve kasike i danas moze da nagrebe iz

. sve se lepo vidi na 2:20.ovaj blok od pet kila cokolade je izvanredan poklon da mi se uruci za rodjis. al dok to docekam... bacicu se u potragu, zelim to da imam u kuci. keksi, kad ces da nam pricas uzbudljivu pricu o baniniju, kako i zasto je prestala proizvodnja onih jedinstvenih i fenomenalnih keksova kolaca s kraja osamdesetih&pocetka devedesetih? :) Edited by darling
Link to comment

Joj da, KiKo kolači ("Kikindski kolači"), sa bademom, bilo je sa nekim džemom, ono je bilo ukusno da te Bog sačuva... Preko sindikata, pakovanja od po 5kg, jeli smo dok ne popucamo.To su sad Banini, ali nije to više to, mada su meni i Banini otlični.Keksi, daj info!

Link to comment

Linolada je pre n* godina ličila na Kinderladu (nije bila ista, ali je ličila)kako je sada ne znam, jer je nisam jela nekoliko godina, ali očigledno je i bolje tako <& da tako i ostane>*ne sećam se tačno kada sam je poslednji put jela, nešto tipa 2006-2007 najkasnije

Link to comment

Pricano je o Baniniju na nekom forumu, mozda cak i na ovom. Koliko se ja secam, sustina je bila da se ono sto se pravilo, uzasno brzo kvarilo (iako je bilo malo neprodanih kolicina, opet je cifra bila zabrinjavajuca), pa se Baniniju nije isplatilo da nastavi sa proizvodnjom.Ovo je prica pre nego sto su se pojavili ovi novi Banini. Ja sam nabacao cega se secam, a Keksi ce to potanko da objasni :)

Link to comment

Keksi, hvala veliko. Za Podravku jedan veliki hejt, da ne komentarisem dodatno glupost takvog poteza. Nazalost, meni se jedno ta LinoLada svidjala od kremova, pored Nutele. Meni licno lici prilicno na Kinder Ladu, nije ista svakako, ali je ukus dobar. Pored Nutele, jedini krem koji je dostipan kod nas a da mi se svidja.

Link to comment

Juce sam probao neke Lindt kuglice punjene kremom od lesnika. Savrseno.S obzirom da od svega slatkog ubedljivo najvise volim kremove (po mogucstvu bele), da Keksi preporuci najbolji, gde god da se proizvodi.A narucicu od kolege iz Zagreba kilo bele Linolade kad uskoro bude dolazio u Srbiju :)

Link to comment

Jel moguce da smanjenje udela lesnika sa 13 na 3% moze da 3x pojeftini proizvodnju???To sam i ranije hteo da pitam - koliko % je skuplja proizvodnja kada se koriste "prave" sirovine, kod nabrojanih slatkisa ('lada, jafa, plazma,...). Koliko kosta Linolada u Hrvatskoj, na primer.

Link to comment

evo ti cene linolade u konzumu. 7,5 kuna za euro.eh, kad sam ja predlgala keksilik... no, izdrzi, arame, jos malo, sve zivo smo vec ispitali keksija, iscedili smo iz njega skoro sve sto zna o industriji slatkisa, ostalo je tek jos nesto malo... to je ko da smo pojeli snicle, pa sad siti glodjemo rebarca i mljackamo... uzivancija.

Edited by darling
Link to comment
Vec duze vreme mi se cinilo da neke kod nas popularne cokolade padaju kvalitetom (sto keksi i tvrdi), ali to sam uglavnom tumacio time sto bih vremenom probao sve vise onih boljih cokolada. Pa, kao fora, izostrio se ukus. Ali, nisam lud, znam kako sam leta 1996. kao tajfun tamanio Kit Kat u Engleskoj, a vidim koliko sam danas ravnodusan prema toj cokoladi. I ima jos primera, pa na kraju krajeva i sama Milka. Skoro da se secam ukusa mlecne milke sa kraja 80-tih i nije isto kao danas da ga jebes.
+1 za milku i brojne druge proizvode, hebiga prirodni emulgatori su skupi a sintetički nisu baš 100% zamena, verovatno je to razlog- ova čokolada mi je i pre 10 - 15 god. bila bolja od milkinog ekvivalenta, pa ko ima zdrave zube, za krckanje lešnika, neka se počasti :D4195001767_df960cd9d8_z.jpg?zz=1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...