Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

Dudo, ti si kao moja mama. Da joj sestra i ja ne kupujemo garderobu i obucu, ne znam sta bi nosila. Dijapazon od ne treba mi nista, do ne ide mi se u kupovinu.

 

Inace je u svoje vreme, a tokom mog detinjstva i mladosti, uvek bila lepo obucena, divne tkanine, sivenje po Burdama (evo, zaboravila sam, valjda se tako zvalo), krojacica koja joj je kreirala sik haljine...ma zena od stila! Cak je i meni i sestri krojacica sila kaputice, mantile, haljine, svasta :wub: Sad mi smesno da zamislim da dete od 5 godina ide kod krojacice, ja sam isla :)

  • Wub 3
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Stela said:

Dudo, ti si kao moja mama. Da joj sestra i ja ne kupujemo garderobu i obucu, ne znam sta bi nosila. Dijapazon od ne treba mi nista, do ne ide mi se u kupovinu.

 

Inace je u svoje vreme, a tokom mog detinjstva i mladosti, uvek bila lepo obucena, divne tkanine, sivenje po Burdama (evo, zaboravila sam, valjda se tako zvalo), krojacica koja joj je kreirala sik haljine...ma zena od stila! Cak je i meni i sestri krojacica sila kaputice, mantile, haljine, svasta :wub: Sad mi smesno da zamislim da dete od 5 godina ide kod krojacice, ja sam isla :)

da znaš, liči na mene 

 

ja sam u mladosti sama sebi šivala i to bogami dosta uspešno, uvek sam bila lepo obučena, za moje pojmove,haha,  mojoj mami se to nije baš dopadalo jer je sve malo naginjalo na ''haaaaš'' :D, ok bilo je to vreme kada su se šivale suknje od farmerki, nisu bile pocepane kao sada, ali blizu toga, haha

  • +1 2
  • Wub 3
  • Haha 1
Link to comment

To sivenje je doprinosilo raznolikosti, meni se dopadalo. Plus imas taj proces da biras materijal, razmisljas o kroju, kakvo bi dugme, gde da bude dzep...sad sve to neko uradi i ti si doveden pred svrsen cin.

Na 90% stvari koje kupim, ja bih nesto sitno korigovala, ne u smislu da skratim, suzim i sl, nego neki detalj manje/vise...

  • +1 2
Link to comment

ja sam šivala po nekim krojevima tipa ''burda'', ali to je bilo nešto kao za tinejdžere, sad da me ubiješ ne mogu da se setim kako se zvao taj časopis

 

ali se sećam da je tu bilo super stvari, nešto što bi klinke nosile i danas, a to bilo pre 50 godina :isuse:

 

tačno se sećam (nego tada nigde nisam mogla da nađem takvu čipku), devojčica sa džins jaknom i teget čipkanom suknjom iznad kolena, sve to na patike, prelepo

 

ed.

mislim da se časopis zvao Carina Burda, ali bio je još jedan

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment

obozavam burde, sijem kako tako, moja mama sije vrhunski, baba i prababa su takodje bile super u tome. 

zao mi je sto je dobar dio kolekcije babinih burdi iz '60ih i'70ih bacen, ali ostala je pokoja; iz osamdesetih i devedesetih ih imam bas dosta, te su mi favorit, a kupovala sam ih ajde ne bas redovno ali par puta godisnje dok nisu poceli da ih prevode na srpski, sto je otprilike bilo u doba kad su krojevi postali krs, a editorijali jad. vidim da su odustali od srpskog izdanja, i bolje, kome su se uopste gledale reklame za drugorazrednu domacu kozmetiku.

u biti, potrebno je imati par dobrih krojeva i dobar materijal, ostalo je stvar maste i prilagodjavanja.

bas hocu ovih dana da sasijem sire pantalone planirane jos jesenas, sivi stof, super ce biti za proljece.

Edited by morgana
  • +1 2
  • Wub 4
Link to comment

Svaka cast! Sivenje je lepo i kreativno.

Tako mi se desi da vidim recimo haljinu, sve super, i onda neka falta gde ne treba i ne odgovara mojoj gradji, struk postavljen previsoko/prenisko, boja koja mi se ne svidja...a sa sivenjem sve modeliras i prilagodjavas. Da imam dobru krojacicu, isla bih za neke basic komade, ovako se snalazim sa ponudom :)

  • +1 3
Link to comment

Uglavnom nosim pantalone jer se u njima najprijatnije osecam, ali volim i letnje haljine, narocito one vrecaste ili neke neobicnog kroja. U zivotu sam kupila 3 svecane haljine, cak sam i na vencanju nosila suknju i dugacki ustruceni sako.

@dùdaNisam primetila da je neko pomenuo Avangardiu, oni cesto imaju zanimljive modele, a neretko i snizenja, pa mozes pogledati i njihov sajt. Luna ima svecanije haljine, ali su, imho, bezobrazno skupi. Legend i Tiffany ponekad imaju fin izbor neopterecujuce garderobe koja mi se svidja.

 

LaLineaizam: pretprosle godine sam kupila 3 divne haljine za plazu u Women secret, a kad sam dosla kuci, videla sam da su 2 od njih deklarisane kao spavacice:laugh:. Obe su i dalje u funkciji haljina za plazu, i bas mi se svidjaju.

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Midgeta Ne staj mi na muku :isuse:

 

Meni predstoji jedan događaj za koji moram da tražim haljinu, a tada kao za inat ne mogu da nađem nešto što mi se baš sviđa. Postoji dress code po pitanju boja :dry:, znači biće crna i duga, za sada ne dobacujem dalje od toga.

 

Inače obožavam haljine, naročito letnje, ja bih to stalno nosila :happy:

 

 

Link to comment

Eve i mene :) Nisam bas upućena šta ima po Bg al ja uvek gledam nešto od naših dizajnera da pazarim, jako mi se dopada Aleksandra Lalic (na Insta @lalica bg, butik u Gračaničkoj ul.) recimo, ima baš lepih tih komotnih haljina a od lepih materijala. Dragana Ognjenović naravno, setiću se još…

  • Wub 1
  • Hvala 3
Link to comment

Vasna Kracanović, ima glavni butik Moodle u Čubrinoj (tu izlažu i Naša Posla, Rehab šeširi, Magdalena K, Monoi…) i u Kneza Sime Markovića (gde je nekad bila ona radnjica Remake, sad su na Gundulićevom vencu), e tu je Moodlemint (slično kao što Dragana Ognjenović ima DO i prekoputa Software), ugl imam dve njene haljine, materijali s kojima radi su pre pre predivni, ove moje haljine su mešavina pamuka i svile. Jedini problem je što ako treba nešto da ti radi po meri ili šije po želji, sad postoji lista čekanja (bar je letos tako bilo). 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Zavidim i divim se vama što umete da šijete, ja nisam odmakla dalje od porubljivanja. Ako ima neki kurs dobar, mogla bih da se iscimam.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 hours ago, Stela said:

Prvi put cujem za Zumo.

Ima li negde da se proba, radnja u BG? Volim da pipnem materijal, vidim kako stoji, pada, je li se ocrtava, providi...

Brzinski pogledah na FB, jedne letnje pantalone su mi ok, ne pise ni koji je materijal..niti vidim tabelu velicina.

 

na instagramu su im objašnjenja materijala, boja i veličina bolja nego na fejsu. proizvodnja je u Rakovici negde, ne znam da li se može dogovoriti za probu. Trebalo je da negde u gradu u okvoru nekog butika otvore i svoj mali deo da s ematerijali mogu videti i osbovno probati ali još ništa od toga

7 hours ago, makondo said:

Za basic komade bi preporučila ballary.rs, isto domaći brand, imaju sajt, Instagram, a na sajtu ima lista prodajnih mesta.

Odlično sve, znam ih  , jedino se ja malo stužim jer je sve na ultratankim manekenkama fotografisano pa ne smem ni da priupitam ima li mog broja. tj kako bi na meni nešto stajalo .

3 hours ago, Valkyrie said:

Zavidim i divim se vama što umete da šijete, ja nisam odmakla dalje od porubljivanja. Ako ima neki kurs dobar, mogla bih da se iscimam.

Negde mi je promakla objava za kurs šivenja proteklih meseci, ako se pojavi javljam. Ja šijem od gimnazije, manje više sam sve sama naučila iz Burdi, da Dudo, postojala je i ta Burda sa omladinskim krojevima :) jedino me je zanatu sa mašinom malo učila drugarica koja je počela još pre mene. Šila sam skoro sve , uključujući i kožne suknje od velur kože koje su mi razdesile bile mašinu  načisto :D i onda upala u životnu gužvu kad više nije bilo vremena ( i dalje imam kesu nekih nezavršenih stvari koje sad i ne mogu da završim jer , hm...nisam ostavila dovoljno da proširim od broja 38 do  sadašnjeg :D Ali zato imam kutiju materijala koje sam opsesivno kupovala kad god prodjem pored Italteksa u Zemunu koji se upokojio. Jedno vreme sam imala najsavršeniju krojačicu u Užicu ali je kod nje već dugo red mesecima. Sad sam se vratila opet u pokušaju da potrošim materijale iako mi baš ne treba ništa mnogo al gladne oči... kad ne šijem garderobu šila sam posteljine istio opsesivno ( italteks povremeno ima restlove neverovatnih materijala kao i Roma , dizajnerskih i kvalitetnih, kako odoleti )

Dva komada vrlo širokih lanenih pantalona su na čekanju, kroj vadim po  20 g starim Zarinim, valjda će ličiti  :D

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...