Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

8 minutes ago, aram said:

Meni sve ovo miriše na to da je neko negde odlučio da je vreme...

 

7 minutes ago, renne said:

pa to

to je to

 

4 minutes ago, James Marshall said:

 

Eh kad sam ja to pisao, još juče, a možda čak i prekjuče :lolol:

 

 

Iz vaše tastature u Božije onog ko odlučuje uši

Nadam se da će malo ubrzati 

  • +1 3
Link to comment

Neko je neki dan pomenuo (više se ne sjećam stvarno) da je negdje na bitnim adresama došlo do promjene iz "probaćemo sa jakim Vučićem" ka "ajde da probamo sa slabim Vučićem". Ne bih da podgrijavam nade, ali definitivno ima nekih znakova u tom pravcu. Meni je recimo donekle iznenađenje da je EPP podržao hitnu rezoluciju o Srbiji

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Neko je neki dan pomenuo (više se ne sjećam stvarno) da je negdje na bitnim adresama došlo do promjene iz "probaćemo sa jakim Vučićem" ka "ajde da probamo sa slabim Vučićem". Ne bih da podgrijavam nade, ali definitivno ima nekih znakova u tom pravcu. Meni je recimo donekle iznenađenje da je EPP podržao hitnu rezoluciju o Srbiji

Pa jedino ako je ideja, da ako bude slab, moraće da sve ispunjava, da ne bi bio još slabiji...

 

ALi on to neće shvatiti i dobiće(mo) Lukašenka...

 

Osim ako nemaju sigurne spavače, koje će aktivirati, ako baš ne bude hteo da sluša, što bi bilo zanimljivo, i bojim se da se tamo nege ne preračunaju...

Link to comment

Pa i meni djeluje to "slab" u smislu "više će deliverovati"

A to da smo mi Bjelorusija, pa nismo. Nismo iz prostog razloga što smo mi bez spoljne podrške kerov krivak, energetski smo zavisni ko džanker u parku, od Rusa smo daleko plus Rusi ne daju baš pare tako lako. Ovdje samo ako priprijete da će povući svoje fabrike imaćeš 500000 gladnih u roku od odmah. Jedino u koga možemo da se uzdamo su donekle Kinezi, oni imaju lovu, ali mislim da je baš tu igranka, da Zapad to ne želi da vidi ni pod razno.

Link to comment

On ne može biti Lukašenko ni za sirotilju jer nema Putina da mu čuva leđa. 

Kako su ga instalirali, mogu ga isto tako deinstalirati. Biće zanimljivo pratiti kako će se europsko strani faktor postavi i ponašati spram izbora u aprilu.

 

A što se njega tiče, ako mu je političkoanalitički um jači od histrioničkog ludila, verovatno vidi da mu se bliži kraj neograničene vladavine kakva je do sada bila. Ako mu deset godina nije bilo dovoljno da se iživi za sve pare, i ako nije spremio pribežište u nekom od emirata, onda je gluplji nego što sam mislio.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Pa i meni djeluje to "slab" u smislu "više će deliverovati"

A to da smo mi Bjelorusija, pa nismo. Nismo iz prostog razloga što smo mi bez spoljne podrške kerov krivak, energetski smo zavisni ko džanker u parku, od Rusa smo daleko plus Rusi ne daju baš pare tako lako. Ovdje samo ako priprijete da će povući svoje fabrike imaćeš 500000 gladnih u roku od odmah. Jedino u koga možemo da se uzdamo su donekle Kinezi, oni imaju lovu, ali mislim da je baš tu igranka, da Zapad to ne želi da vidi ni pod razno.

Pa nisam ja siguran da če on tek tako prepustiti vlast... U tom sislu Lukašenko, samo će se prodati Kinezima u pokušeju da ostane dugo na valsti...

 

Kako zapad misli da izbaci Kineze odavde, to me živo zanima...

 

 

Link to comment

Nije poenta u nama i Kinezima i našem odnosu, i Kinezima su bitniji uvoznici sa Zapada i njihovo mišljenje nego neka tamo Srbija. Mi smo samo leverage

Link to comment

u cg su i eu i amerika preuzele prilicno aktivnu ulogu odnedavno, vjerovatno od dolaska eskobara, i uskoro bi neki rezultati trebalo da se vide (tj sanacija stete ako df obori vladu ili ako se ne izglasa budzet i nadalje blokira skupstina). meni pije vodu da ce slicno biti sa srbijom, makar sto se amerike tice, jer se signali vremenski podudaraju.

mada ne znam da li insajder ima veze s tim. eno biljana srbljanovic ga hvali kao konacno docekano mjesto susreta ovih i onih. rano je reci da li na velike teme ili potemkinove.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

Nije poenta u nama i Kinezima i našem odnosu, i Kinezima su bitniji uvoznici sa Zapada i njihovo mišljenje nego neka tamo Srbija. Mi smo samo leverage

Pa i to je opasnost, mogu da nas ostave Kinezima iz nekog razloga, tek smo onda najebali...

 

Recimo, "nek' prizna Kosovo, evo vam ga pa radite sa njim šta 'oćete"...

 

Dolaze opet zanimljiva vremena, jebo im ja mater malo...

Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Kako zapad misli da izbaci Kineze odavde, to me živo zanima...

Ih, kako??

Udarice, u stvari vec jesu na - ljudska prava :isuse:: eno koliko onomad u onom dopisu/rezoluciji, da ne trazim sada, neko je kacio ovde, iz sve snage su zabrinuti za ljudska prava i radnike u Linglongu...

Vijetnamske radnike, doduse... :fantom:

Link to comment
1 minute ago, renne said:

jebena zanimljiva vremena, kao da nam ih nije dosta

Pa to, jebo te, 46 godina živim u zanimljivim vremenima... Hteo bih malo da bude dosadno, kao na Islandu ili Danskoj...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Ih, kako??

Udarice, u stvari vec jesu na - ljudska prava :isuse:: eno koliko onomad u onom dopisu/rezoluciji, da ne trazim sada, neko je kacio ovde, iz sve snage su zabrinuti za ljudska prava i radnike u Linglongu...

Vijetnamske radnike, doduse... :fantom:

To Kineze ne tangira...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...