Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

oh ta magicna privlacnost kamere :)

a i novine su so XX vek

 

pa mi ovde samo na forumu citamo vise nego ogroman procenat srbije, a solidan deo forumasa i pise vise od novinara po web redakcijama ( gde copy/paste caruje) i novinara zute stampe gde nema teksta duzag od slajfneipo. a nove generacije tjuba, tiktoka vec dahcu za vratom.

ja da sam (nekim cudom) vlasnik rotacije, gledao bih kako da je zavalim u narednih 2 godine. nije net ubio stampu, ali ubice je telefoni.

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, Zabalujev said:

 

....

Za ovu TV stvarno ne vidim šta bi mogla da novo ponudi i da bude održiva. Pored venca državnih info-kanala na mts, pa domaćeg Evronjuz, Nova-N1-Njuzmaks... Mnogo je, brate, mnogo je, ko Netfliks, samo sa politikom.

da li je neko prebrojao sve te news kanale? toga ima vise nego dnevnih novina? nemam oba provajdera pa ne mogu svih da se setim. kao sto ne mogu ni da zamislim nekog konzumenta koji gleda news 24/7 ako mu to nije posao.

Link to comment
4 hours ago, foto said:

da li je neko prebrojao sve te news kanale? toga ima vise nego dnevnih novina? nemam oba provajdera pa ne mogu svih da se setim. kao sto ne mogu ni da zamislim nekog konzumenta koji gleda news 24/7 ako mu to nije posao.

Treba napraviti neki rijaliti news, to bi se u srbalja gledalo 24/7... Kakve starlete, kakve farme i parovi, ovo bi razbilo...

Link to comment
oh ta magicna privlacnost kamere [emoji4]
a i novine su so XX vek
 
pa mi ovde samo na forumu citamo vise nego ogroman procenat srbije, a solidan deo forumasa i pise vise od novinara po web redakcijama ( gde copy/paste caruje) i novinara zute stampe gde nema teksta duzag od slajfneipo. a nove generacije tjuba, tiktoka vec dahcu za vratom.
ja da sam (nekim cudom) vlasnik rotacije, gledao bih kako da je zavalim u narednih 2 godine. nije net ubio stampu, ali ubice je telefoni.
Sve to stoji...
Na početku televizija ovde i kasnije bio sam svedok "tranzicije" novinara iz pisanog[emoji769] u televizijsko.
Masovno oduševljenje procesom, "nema ja šta da opisujem i tačno prenosim izjave, pustim snimak i to je to..."
Smara ih tehnikalija, ali ovo prevagne...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

n1, al džazira, euronews, tanjug za sada od čistih news kanala

 

 

pre x godina šljakao sa nemcima i u pauzi pričao sa producentom još tada je tvrdio da je budućnost tv-a u sportskim i news kanalima

bilo je i neko usa istraživanje po kom je tv i dalje neprejebiv kada su u pitanju vesti

  • +1 1
Link to comment
n1, al džazira, euronews, tanjug za sada od čistih news kanala
 
 
pre x godina šljakao sa nemcima i u pauzi pričao sa producentom još tada je tvrdio da je budućnost tv-a u sportskim i news kanalima
bilo je i neko usa istraživanje po kom je tv i dalje neprejebiv kada su u pitanju vesti
Ma jeste, i to sa olakšnim prenosom signala sa lokacije "live uključenja" su postala brža...
E sad ove "pričaonice" pogotovo sa "ozbiljnim" ponašanjem učesnika, bojom se da nisu konkurencija...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Konkurencija jesu i ostaće, pitanje je samo u kom obimu. Imamo najezdu YT kanala čiji se sadržaj bazira na pričaonicama i očigledno je da interes za te formate, tj. publika, postoji. Problem je u tome što će tv kanali sa takvim sadržajem poslovati sve teže i što će ostati samo najveći i/ili oni koji će morati još više da se prilagođavaju tabloidnim načinima poslovanja što se na kraju neće previše razlikovati od priučenih vrištavaca sa telefonima koji će da se javljaju sa lica mesta. Biće veliki problem zatvaranje finansijske konstrukcije koja će se zasnivati na oglašavanjima, tu će morati da se izvode ogromne akrobacije.

Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

n1, al džazira, euronews, tanjug za sada od čistih news kanala

A ono žexovo čudo što uredjuje bivša?

I to je valjda samo njuz. :unsure:

  • +1 1
Link to comment

Meni je zanimljivo da je glavni finansijer (tj. kažu kreditor) MDIF koji je svojevremeno "kreditirao" i B92. Takođe mi je jako zanimljivo da niko ne pominje nigde da je direktorka nečega što se zove "Insajder Media Hub", a koji je ustvari nešto što upravlja i portalom i nekad TV produkcijom a danas TV programom - Bojana Lekić.
Meni sve ovo miriše na to da je neko negde odlučio da je vreme...

Edited by aram
  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...