Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nije to samo obezbedjenje, to su mere zastite koje ukljucuju i zabranu kretanja u slucaju dobijenih informacija o opasnosti.Znam da vi znate sta znaci , ali masa srba shvata to kao da ona ima telohranitelje, pa se maltene bahati...

Link to comment

mojima jedan novosadistički kioskar rekao da je od juče već planulo 50% tiraža. :unsure: jel ima neko od vas podatke?nije da mi je teško da poverujem u to s obzirom da već 20 godina puk ima intenzivnu želju za bešenjem i/ili katraniranjem kurte odn. murte....2 reda- 3 edita. mašala.

Edited by Joshua
Link to comment

Uzeo sam knjigu i jako je zanimljiva za čitanje, ali depresija raste iz stranice u stranicu. Čak me nešto puklo već u prvih 20 strana, jedva sam se suzdržao da ne pustim suze nasred parka.

Mora da bi bio sjajan prizor, mator konj od 2 metra, sedi na klupi, čita knjigu sa roze koricama i plače ...

Link to comment
Uz NIS smo prodali rezerve vredne sedam milijardi evraU poslednjoj epizodi serijala "Insajder: Energetski nesporazum" videćete kako sve vlade od 2005. do danas zapravo omogućavaju povlašćen položaj ruskoj kompaniji na tržištu Srbije.Kako otkriva Insajder prodaja Naftne industrije Srbije za 400 miliona evra uz obavezu investiranja od 500 miliona evra, značila je između ostalog, prodaju prava na korišćenje domaćih rezervi nafte i gasa.Dokumentacija koju je analizirala ekipa emisije Insajder pokazuje da Srbija ima dokazane rezerve od 10.5 miliona tona nafte i 4.35 milijardi kubika gasa.Prema sadašnjim cenama nafte od oko 100 dolara za barel, vrednost domaćih rezervi nafte se kreće oko 7.8 milijardi dolara. Što se tiče gasa, prema cenama po kojima NIS prodaje domaći gas Srbijagasu od 371 dolar za 1000 kubika, domaće rezerve gasa danas vrede oko 1.6 milijardi dolara. To znači da je ukupna vrednost dokazanih domaćih rezervi nafte i gasa oko 9.4 milijarde dolara, odnosno oko 7 milijardi evra.Ne samo da je Gasprom na korišćenje dobio rezerve nafte i gasa vredne 7 milijardi evra, već i povlašćen kada je u pitanju plaćanje dažbina, odnosno rente za izvlačenje ovih rezervi. Takav položaj većinski stranoj kompaniji omogućen je Energetskim sporazumom za koji je odgovorna vlada DS-a, DSS-a I G17 plus, dok ni aktuelna vlada predvođena SNS-om I SPS-om, nije uradila ništa da to promeni.
Link to comment
mojima jedan novosadistički kioskar rekao da je od juče već planulo 50% tiraža. :unsure: jel ima neko od vas podatke?nije da mi je teško da poverujem u to s obzirom da već 20 godina puk ima intenzivnu želju za bešenjem i/ili katraniranjem kurte odn. murte....2 reda- 3 edita. mašala.
Čekam Sajam knjiga da je kupim sa Brankičinim potpisom i po mogućstvu da se slikam sa njom i telohraniteljima ... Edited by stoka
Link to comment

Danas zavrsio knjigu. Svaka njoj cast..Citajuci, svhatio sam da sve cesce idem na stranu ljudi koji okrecu glavu nemajuci mentalne snage da obradjuju i povezuju svakodnevne infornacije.Pitaj boga kad cemo je sresti na ulici kao bilo kog drugog gradjanina... :(

Link to comment
Dokumentacija koju je analizirala ekipa emisije Insajder pokazuje da Srbija ima dokazane rezerve od 10.5 miliona tona nafte i 4.35 milijardi kubika gasa.
Je li to Slobina dolumentacija iz predizbornog vremena?Ovo mi se cini kao cista propaganda.
Link to comment

Zasto propaganda?Sa druge strane, naravno da su se manje rezerve trosile jer je NIS bio u raspadnutom stanju bez tehnologija i mogucnosti za ulaganje u nova vadjenja jer je bio u minusu dok je bio vodjen od strane domace ekipe. Sada drzava dobija 50% zarade, zato sto je nesposobna i korumpirana bila. Doduse, i to ej bolje od minusa.Ali nema nikakve propagande.

Link to comment

Samo da dodam, da me se ne shvati pogresno, to msilim na tebe Budjo, jer umes to da radis.Ti bi mogao da zameris ekipi "Insajdera" sto koristi promeneljivu kateogriju kada govori o vrednosti NISa(veravatno senzacionalizam zarad gledanosti). Jer cena nafte je promenljiva kategorija a time i vrednost rezervi. Te tako sada jeste vrednost nafte na $100 ali ko kaze da za godinu dana nece biti na $50 ili $30? Primera radi, 2009, kada se NIS prodavao, nafta je bila oko $40.To bi moglo da se kaze.edit: Ali konrektni podaci rezervi i cene je tacan.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Teško bi to mogao da zameriš, jer pučanstvu ne znači mnogo kada kažeš da su rezerve nafte toliko i toliko barela.Kao što im ne znači kada im kupovinu/prodaju struje izraziš u MWh.Tako da ne možeš da ima zameriš što su rezerve kvantifikovali u čvrstoj valuti i što su koristili trenutne cene nafte, jer to trenutno jeste best estimate.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...