Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pucali su sebi u nogu.
Zašto?Možda nisu otkrili cifre kao u prethodnim epizodama, al baš pucali u nogu...Ili si ti ovo sve znao Bergaso? Misliš da nije vredno pažnje?
Link to comment
Zašto?Možda nisu otkrili cifre kao u prethodnim epizodama, al baš pucali u nogu...Ili si ti ovo sve znao Bergaso? Misliš da nije vredno pažnje?
Otkup stanova je drzavni posao i malverzacije su kao i svuda i to nema veze sa trzistem. Pomaganje u saniranju posledica zemljotresa isto. Nije proslo pored patriotske pljacke.
Link to comment
Otkup stanova je drzavni posao i malverzacije su kao i svuda i to nema veze sa trzistem. Pomaganje u saniranju posledica zemljotresa isto. Nije proslo pored patriotske pljacke.
Samo što se nigde drugde ne otkupljuju stanovi od nesrba i ne potpisuju izjave da su kuće renovirane.Čović je dobrano isteran iz žbunja, ne bi se iznenadio njegovom skorom saslušanju.Ne kapiram razočarenje, al tvoja stvar.
Link to comment
Otkup stanova je drzavni posao i malverzacije su kao i svuda i to nema veze sa trzistem. Pomaganje u saniranju posledica zemljotresa isto. Nije proslo pored patriotske pljacke.
Neće biti. Idriz je jasno rekao da su stanovi plaćani kešom. To je oprana lova poreskih obveznika i jeste pljačka.Takođe, dokumentacija koja nedostaje u vezi saniranja posledica zemljotresa je drska pljačka. Ako ne postoji zapisnik o primopredaji dokumentacije novom načelniku, za to odgovornost mora ići vertikalno, do samog Čovića.
Link to comment
Samo što se nigde drugde ne otkupljuju stanovi od nesrba i ne potpisuju izjave da su kuće renovirane.Čović je dobrano isteran iz žbunja, ne bi se iznenadio njegovom skorom saslušanju.Ne kapiram razočarenje, al tvoja stvar.
To sa otkupom stanova je drzavna politika sa kojom se moze polemisati i to nije poenta. Ovaj serijal se zove patriotska pljacka, a ovim nisu nista specijalno dokazali osim da nam je drzava korumpirana i da kao kod svakog zemljotresa, poplave ili suse je bilo i bice pljacke. Mogli su to isto da snime u Kraljevu.Pucanj u nogu sam upotrebio zato sto su pod jakim pritiskom i povecalom i jedva ce docekati da ih na bilo koji nacin diskredituju i videces ovih dana sta ce se pisati.
Link to comment

Cekaj, stanovi su otkupljeni (vec sada wtf!?) od nesrba, da bi se dodelili INTERNO RASELJENIM ljudima, na sta su potrosili 12 i kusur MILIONA eura. To je bilo opravdanje u budzetu. A ti interno raseljeni ljudi i danas zive u KONTEJNERIMA.Ti isti stanovi su dodeljivani, izmedju ostalog, ljudima (hm) koji primaju dve, a neki i tri plate, dodeljuju se krimosima i vodji navijaca, i tebi to nije patriotska pljacka?

Link to comment

Izgleda da smo gledali razlicite insajdere. Ovaj koji sam ja gledao se uglavnom bavio zloupotrebama pri kupovini stanova.

Edited by bergasa19
Link to comment

Znaci, kupovina stanova u keshu, preko "posrednika", gde se ne zna i ne proverava na koje racune ide taj novac je "zloupotreba"?Pa kada dodje nova vlada, dodju i novi posrednici, i tako sve u krug, cena kvadrata kao da ga gradi Shule na Vracaru, opet sve u keshu i - naravno, nije finansiranje stranaka na crno, nego zloupotreba. Daj covece...

Link to comment

Sta daj covece ko da ja sad branim nesto, a ti mi objasnjavas. Meni nije legla epizoda jer su posrednici u takvim poslu neophodni i zloupotreba su kao i u ostatku Srbije. Kao i sa kucama posle zemljotresa.

Link to comment

Taman posla da kazem ili aludiram da branis, ali po meni je ovo mnogo vece od zloupotrebe. Posrednici su potrebni, ali kada selektiras posrednika koji je tvoj pajdo, gde napravis sistem da kontrola novca ili onog sto se otkupljuje nije moguca/nije transparentna, gde omogucis da se sve radi u gotovini, bez inspekcije ili bilo kakve provere/audita, a nakon toga ta ista drzava daje te skupo placene stanove onima kojim nisu potrebni, kao i mafijasima i svom drugom stranackom pajdi, to je za mene pljacka, a ne zloupotreba.Mozemo da se ne slazemo, dozvolicu da mozda nisam u pravu - nisam pravnik, ali jebi ga, cini mi se da moje misljenje nije manjinsko. Edit: Mada nije ni bitno cije je manjinsko/vecinsko... Ovo sto gledam i citam je sramota za sve nas da trpimo ove balegare i dozvoljavamo im da rade ovakve stvari.

Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...