Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

Na neki način ovaj koncert je bio vremeplov u dane kada smo ih vrteli do besvesti, navučeni na eskapističku melanoholiju TFC, svesni da te pesme baš u tom trenutku znače ceo život, nekome. Sada, kada takvog osećaja više nema, i kada u nečijem životu ovde više nema ničega što joj ga može dati, nisam siguran da sam želeo da se podsetim tog motiva i inspiracije.
Eh, dear G, ja zato nisam otišao na koncert, zato što sam bio siguran da ne želim. Doduše, i zato što sam ih već gledao, ali primarno iz ovog prvog razloga. Ekstremno mi je drago(understatement) što su svirali u Beogradu i što je sve, od koncerta do posle koncerta proteklo kako treba i više od toga. Ali, jednostavno, meni bi na tom koncertu nešto opasno nedostajalo, nešto što ne mogu da vratim. No, Lončarević je uradio veliku stvar. Edited by M16
Link to comment
Iako pomalo distancirana, svirka je ostavila utisak dostojanstvenog poklona vernim fanovima koji, na kraju krajeva, nisu ni došli po punu čašu, nego više da ovlaže lica koja su, verovatno u ranijim danima žedno vapila za ovim koncertom. I niko tu nikom nije kriv – celokupan prvi bis odsviran je sa postepenim paljenjem svetla u sali, kao kada se, u kafani gde ste stalni gost, rasklanjaju rekviziti, pa ostajete da platite račun.sto mrzim sto sam glupav pa ne razumem sve sjajne metafore :mellow:
Link to comment
Iako pomalo distancirana, svirka je ostavila utisak dostojanstvenog poklona vernim fanovima koji, na kraju krajeva, nisu ni došli po punu čašu, nego više da ovlaže lica koja su, verovatno u ranijim danima žedno vapila za ovim koncertom. I niko tu nikom nije kriv – celokupan prvi bis odsviran je sa postepenim paljenjem svetla u sali, kao kada se, u kafani gde ste stalni gost, rasklanjaju rekviziti, pa ostajete da platite račun.sto mrzim sto sam glupav pa ne razumem sve sjajne metafore :mellow:
napiso sam koment o tome na popboksu sinoc, a nije prvi put, misim daga nisu objavili.kristini djukovic treba zabraniti da koristi (uvek rogobatne) metafore i poredjenja. uvek iskacu iz texta pa ga pojedu. ne znam dal je zena fduovac, al deli taj nakazan odnos prema metafori.edit: tfc nikad nisam kapiro, i mnogo mi krivo zbog toga, vazda mi njihova najbolja pesma bila the ballad of john and yoko. milo mi sto su se svi super proveli. Edited by fancy claps
Link to comment
bačaj meni, proslediću gde treba
sad mi je neprijatno. pa, nije koment bio bas konstruktivan ni detaljan, otprilike ovo sto sam napiso na forumu. znas da popboks kometari izvlace najgore iz coveka :blush:.misim, mogu da kazem da ona ima dara da ubode osecanje i stoga mi jos vise smeta kad upadne u pataforu i napusti text koji je dotle pisala. doduse, to je stvar ukusa, ja od metafora zazirem, jer su preosetljive, narocito u ovako kratkim txtovima. o ekstenzivnim poredjenjima da ne govorim; te stvari mi smetaju i kod vergilija.
Link to comment
Sta sam imao rekao sam ovde, a neki drugi forumasi rekose to ovde.
odlični textovi, svi odreda. natopljeni melanholijom koja se mogla disati ono veče u skcu. posebno zanimljive gordanove paralele, sa sve zaključkom. ne tako davno sam, udebljalog jezika od alkohola i s dosta toxina u krvi, jednom od tadašnjih (i sadašnjih) muzičkih urednika b92 pokušao da prebacim što dobrovoljno učestvuje u sjebavanju nečega što nam je bilo tako sveto devedesetih. sačekao me tup i bezvoljan pogled i odgovor (preko qrca): `brate, o čemu ti pričaš?! tako mora i tačka`.jbg, ne mora i nije moralo. no, kasno je za lamente.
Link to comment
..dobrovoljno učestvuje u sjebavanju nečega što nam je bilo tako sveto devedesetih..
..niste se trebali toliko vezivati...uzgred, ako si imao prilike da slušaš BBC Radio One nekad i sad shvatio bi koliko još devedesetdvojka ima prostora da propadne..
Link to comment

Verovatno jesu starije TFC pesme ljudima prirasle srcu zbog secanja na neke ljude/vremena/dogadjaje, pogotovo kad su vec tako melanholicno i uglazbljene... ali, ljudi sviraju, objavljuju albume, ovogodisnji je bas odlican, sa nekoliko pesama koje bez probema idu u vrh opusa, a cine i solidan deo setliste na turneji. To sto je deo ekipe sa koncerta, pre 10 godina prestao da "aktivno" slusa njihovu muziku (a verovatno i muziku uopste), pod standardnim izgovorom - posao, zena, deca... ne menja cinjenicu da su TFC i danas veliki bend. A koncert potpuno aktuelan, kao i cela turneja.Na primer, ovo sto rade Pixies je najjadnija prodaja nostalgije... ladno posle kao povratnicke imaju novu "Doolittle" turneju. :D (naravno da bi i to gledao :P )

Link to comment
Verovatno jesu starije TFC pesme ljudima prirasle srcu zbog secanja na neke ljude/vremena/dogadjaje, pogotovo kad su vec tako melanholicno i uglazbljene... ali, ljudi sviraju, objavljuju albume, ovogodisnji je bas odlican, sa nekoliko pesama koje bez probema idu u vrh opusa, a cine i solidan deo setliste na turneji. To sto je deo ekipe sa koncerta, pre 10 godina prestao da "aktivno" slusa njihovu muziku (a verovatno i muziku uopste), pod standardnim izgovorom - posao, zena, deca... ne menja cinjenicu da su TFC i danas veliki bend. A koncert potpuno aktuelan, kao i cela turneja.Na primer, ovo sto rade Pixies je najjadnija prodaja nostalgije... ladno posle kao povratnicke imaju novu "Doolittle" turneju. :D (naravno da bi i to gledao :P )
Boldovan deo je sustina, ali pravo sridu, bravo! Cak nisam siguran koliko sve to ima veze sa zenom i decom, koliko sa cinjenicom da se ljudi samo ugase nevezano za zivotni status, nestanu, pocne da ih boli kita za bend na koji su do pre 7-8 godina bukvalno sekli vene, jednostavno prestanu da se zanimaju (a nije da su pre 7-8 god imali 15), a npr. taj bend je bolji nego ikad (YLT su pravi primer). Dugo sam se pitao sta im se desilo, ali kako vreme prolazi, sve mi se cini da se mnogo vise njih pita sta se meni nije desilo. Nemam odgovor. Zato i rekoh da je fenomenalno sto TFC dodjose posle ovako dobrog albuma. "Baby Lee" npr. ponosno moze stajati rame uz rame sa "Neil Jung". Dokaz tome je i kolicina ljudi koja je znala ceo tekst napamet - mislim da je vise ljudi pevalo "Baby Lee" nego recimo "Verisimilitude".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...