Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

A ovamo zna sve o mongolskim narikačama, ts ts ts
Odgovorio sam u NOW PLAYING topicu.
Je l' ovo ima veze sa gostovanjem Woven Hand?
Izdrzao sam i do sada tvoje "prijateljske" komentare, ovo je tek stilska vezba.A za Woven Hand, da ne bude zabune, usao sam preko veze samo zato sto nije bilo karata. Drago mi je sto se trazila karta vise i zbog Alama i zbog WH, ali na ulazu se mogla kupiti karta. S druge strane i ja sam kriv sto na vreme nisam kupio kartu. Kao fan, a ovamo ceka dan koncerta. Od sada, da se uvede prodaja karata i u prigradskim naseljima ;)
Link to comment

David Dondero + Wooden Ambulance @KC GRAD, sreda 15. septembar 21hDavid Dondero @KSET/Zagreb, utorak 14. septembar 21.30hPD_folksingers.jpgDavid Dondero, četrdesetjednogodišnji kantautor iz Duluta u Minesoti, svoju muzičku priču započeo je kao pevač punk-rock grupe Sunbrain s kojom je snimio četiri albuma, a po čijem se razlazu 1996. priključio folk-punk grupi This Bike is a Pipe Bomb u kojoj je naredne dve godine svirao bubnjeve, a da bi se potom okrenuo samostalnoj karijeri.Pokazalo se da je to bio sve samo ne loš potez, jer Dondero je polako ali sigurno nanizao sedam samostalnih albuma koji su ga stavili u red najzanimljivijih američkih kantautora danas. Iako se drži podalje od gramzivih prstiju muzičke industrije, a ploče snima u prvom redu zbog sebe, njegov je i više nego respektabilan opus redovno popraćen odobravanjem muzičke kritike, a valja istaći da je od strane NPR-a (National Public Radio) 2006. proglašen "najvećim živim kantautorom", uz bok velikanima kao što su Bob Dylan, Paul McCartney i Tom Waits.http://www.youtube.com/watch?v=xJi1umkWUlEAli nije David cenjen samo među kritikom, već i među kolegama muzičarima koji ga redovno pozivaju na zajedničke turneje kakve je svirao između ostalih s Against Me!, Crooked Fingers, Jolie Holland, The Mountain Goats, Preston School Of Industry, Davidom Bazanom i Bright Eyes, a značajno je da je lider potonjih Conor Oberst Davida pre 5 godina doveo na vlastitu etiketu Team Love na kojoj je ovaj objavio poslednja tri albuma. No veza između Obersta i Dondera seže daleko u prošlost, budući da su Sunbrain tokom srednjoškolskih dana bili jedan od Oberstovih omiljenih bendova, a 2004. je njihov album prvenac Perfection Lines u magazinu Spin uvrstio među deset albuma "koji su najviše uticali na njegov zvuk."http://www.youtube.com/watch?v=b7RO2MmXttI“Dondero's detailed descriptions are still the best thing about him. He's able to evoke a complete experiential landscape: suicide bridges, dark, cool churches, muddy rivers.” PITCHFORK“That he manages to be both eccentric and cozily inviting is a testament to the quiet folk talents of David Dondero, who takes this long-revered tradition and carries that torch into the modern day with charm and aplomb.” POPMATTERSUlaznice po pretprodajnoj ceni od 600din možete da kupite u muzičkoj prodavnici "Pinball Wizard" i KC GRAD. Na ulazu će koštati 700din. Ulaz u KC GRAD se otvara u 21h, a planirano je da koncert subotičke predgrupe Wooden Ambulance počne u 21:30h.

Edited by alamo
Link to comment
Eto, nadam se da će nekome biti zanimljivo cool.gif Uskoro informacije o kartama i štagod na popdepresija.comDAVID DONDERO :: SREDA 15. SEPTEMBAR :: KC "GRAD"
Svaka čast za organizaciju sinoćnjeg koncerta, ali Bgd publika ne zaslužuje ovakve koncerte. Em ih dođe 50-ak,em pola od njih ne interesuje ono što slušaju. Pričanje, žvakanje, smejanje, okretanje leđa muzičaru...već postaju tipične scene na ovakvim koncertima. Donderu svaka čast za ono što je istrpeo, a naročito za onih 3-4 minuta tišine u kojoj je konačno naterao seratore da makar za trenutak začepe.
Link to comment
20030366-3737688.jpgIako je Damien DeRose potekao u radničkoj porodici u malenom Dojlstaunu u Pensilvaniji, 24-godišnji kantautor odlučio je da nastupa pod imenom Peasant. Svoj debitantski album samostalno je snimio i objavio 2005. godine, dok je još išao u srednju školu. Poput nekog trubadura koji svetom hoda s gitarom u jednoj, a torbom prepunoj pesama u drugoj ruci, Peasant je vanserijski pripovedač, koji je aktuelnim, trećim studijskim albumom "Shady Retreat" dobio značajnu medijsku pažnju i "naterao" mnoge da ga proglase novim Bon Iverom.Peasant Live@DaytrotterPeasant nastupa u KC "Grad" u četvrtak, 30. septembra. Domaća podrška biće mu singer-songwriter iz Knjaževca - Saša Zorić, koji nastupa pod imenom Kodagain.Kodagain postoji više od dve decenije, pesme su uglavnom na engleskom, a osim svojih pesama, grupa je izvodila i muzički uobličavala dečije poeme i pisala autorsku muziku na tekstove Deana Martina, Elvisa i na poeziju sa web sajta Poemhunter.Ulaznice po pretprodajnoj ceni od 600din mogu da se kupe u muzičkoj prodavnici "Pinball Wizard" i KC GRAD. Na ulazu će koštati 700din. Ulaz u KC GRAD se otvara u 21h, a planirano je da koncert Kodagaina počne u 21:30h.http://www.youtube.com/watch?v=xlUiLBzaxyA
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mark Olson & Ingunn Ringvold + IKA@KC GRAD, utorak 5. oktobar 21:30hMark Olson & Ingunn Ringvold + My Buddy Moose@KSET/Zagreb, sreda 6. oktobar 21.30hmark_olson_02_big.jpgŠest godina je prošlo od poslednjeg gostovanja u Beogradu osnivača, pevača i gitariste jedne od najvažnijih alt-country grupa u istoriji - The Jayhawks. Mark Olson je tada sa pratećim bendom The Creekdippers i tadašnjom suprugom, neverovatnom Victoriom Williams oduševio publiku u "Pogonu" DOB-a. Iako je mnogima i dan danas neshvatljivo kako to da je Olson na vrhuncu popularnosti (neposredno posle objavljivanja po mnogima najboljeg i najuspešnijeg albuma "Tomorrow the Green Grass") 1995. godine odlučio da napusti The Jayhawks, onima koji ga poznaju jasno je da ovaj vrsni muzičar ide tamo gde ga srce vodi, a tada ga je odvelo u kalifornijski gradić Joshua Tree gde se u potpunosti posvetio Victoriji oboleloj od MS-a. Posle njihovog raskida koji je usledio krajem 2005. ponovo se nalazi s prijateljem i ko-osnivačem Jayhawksa Garyem Lourisom s kojim svira dve kraće američke turneje, da bi se potom otisnuo na solo turneju po Evropi tokom koje nastaje većina pesama za njegov prvi pravi samostalni album "The Salvation Blues". Bio je to album prepun tuge i lepote, ploča koja je po ko zna koji put dokazala da je čovek u najtežim trenucima sposoban za najlepša djela. Na jesen 2008. na festivalu u Španiji po prvi put nakon Olsonovog napuštanja benda nastupa originalna postava Jayhawksa iz sredine devedesetih, a početkom 2009. godine Olson i Louris objavljuju zajednički akustični album "Ready for the Flood".U julu ove godine svetlo dana ugledao je i "Many Colored Kite", njegov prvi album za veliki Rykodisc, album koji će Mark Olson predstaviti i na ovoj turneji.Pre Marka i Ingunn nastupiće beogradski kvartet IKA, koji je ovog leta objavio debitantsku ploču "Sweet Path Of Gold".Karte u pretprodaji mogu da se kupe u KC Grad i "Pinball Wizardu" po ceni od 800 dinara, na dan koncerta - na vratima "Grada" cena ulaznice će biti 900.http://www.youtube.com/watch?v=0Ks07cgYZGo

Link to comment

Fino veče u Gradu.Ika i bend dobri - više volim kad su malo življi, kao u onoj bossa stvari sinoć.Orson i žena mu - odlični!!!A džemper? :isuse: Zašto ih organizator nije odveo da pazare neki pristojni zlatiborac?

Link to comment

ika je kraljica, ali to govorim vec ihahaj.ja sam se potresla kad sam shvatila da ljubav prolazi. olson kao sto je nekada gledao viktoriju, tako sada gleda ovu mladunicu. ali priznajem da cak bolje zvuce zajedno. samo zasto su sve te skandinavke tako fakin lepe, prokletstvo.inace, juce sam dozivela svoj 6.oktobar. prvi put u zivotu mi je uspelo da ucutkam i oteram neke folirante sto su trabunjali non-stop. slikala sam ih jedno musko, dve zenske, mislim da je vreme da pocnemo da kacimo face koje ne mogu da udju na koncerte.

Link to comment
ja sam se potresla kad sam shvatila da ljubav prolazi. olson kao sto je nekada gledao viktoriju, tako sada gleda ovu mladunicu.
Ipak su se gledali :) Rekoh sinoć da su, dok izvode muziku rezervisani jedno prema drugom i posvećeni tome što rade, kad ono...No, ja sam uglavnom stajao pozadi (nisam slobodan da brbljam kad sam napred) i gledao u onaj stub pred Olsonom, pa mi je promaklo.
inace, juce sam dozivela svoj 6.oktobar. prvi put u zivotu mi je uspelo da ucutkam i oteram neke folirante sto su trabunjali non-stop. slikala sam ih jedno musko, dve zenske, mislim da je vreme da pocnemo da kacimo face koje ne mogu da udju na koncerte.
Sa ovim se konstantno preteruje.To je koncert, prirodno je da ljudi komuniciraju između sebe, komentarišu ono što čuju i vide, itd...Dalje, izbor prostora itekako može da utiče na kreiranje atmosfere. Da je ovo od sinoć smešteno u neki manji amfiteatar, da svi uredno posedaju, bilo bi i manje žagora, kretanja, itd...
Link to comment
istina, samo što ekipa koja je glasna na koncertima obično trabunja o nekim desetim stvarima.
Aktivno učestvuješ, ili prisluškuješ?I šta bi bila deseta stvar? Ko će da postavi granice?Da li bi (sinoć) priča o internircima bila (nedozvoljena) digresija, ili nekome prirodna asocijacija na Norvešku?
Link to comment

nema potrebe za dramatičnim "postavljanjem granica", više sam govorio o subjektivnom utisku. kada likovi u prvom redu na koncertu pričaju kako su se sinoć proveli u gradu i koje ribe su muvali, na primer.pokajao sam se što sam se uključio u polemiku već nakon par minuta, priznajem da bih sad voleo da se izvučem i da ne širimo ovo, ionako je tema već sto puta apsolvirana.

Link to comment

naravno da nemam nista protiv da se casucne oko pesme, izgleda, bilo cega u pauzama izmedju pesama ili cak i tokom, ali nikada necu shvatiti - das pare za kartu i onda trtljas do besvesti, kao ovi pored mene sto su bili, o prolaznosti zivota i skupim picima i ne znam ni ja cemu. sta to moze da bude toliko vazno da ne moze da saceka i ako vec ima tako vaznih stvari, toliko je kafica i barova gde se moze sesti i raspravljati o gorucim licnim i svetskim problemima.da ne pominjem da je i organizator pre nastupa molio da se pricaci povuku pozadi. da ne pominjem da je nepristojno prema onima koji nastupaju - sta, ovi su manje vredni nase paznje nego izvodjaci klasike ili dzeza (dobro, i tu se prica, ali mnogo manje, i pozadi)? i sto je jos ludje, to se desava i na "bucnim" koncertima, gde je jos gore, posto se pricaci dernjaju i ponekad se zaista osecam ko pas kad cuje onu zvizdaljku.i nije opravdanje argument, platio sam kartu, sta oces? i ja sam platila kartu i hocu da cujem ono zbog cega sam dosla, a ne pricu o marijoli koja je ostavila oba momka i sad kuka nad svojom zlehudom sudbinom.tokom ikinog nastupa je bilo zaista nepodnosljivo. kad su izasli olson i mlada, malo su se povukli, ali opet, vrhunska nepristojnost.i nije svuda tako. pricaci postoje, ali ih nema ovoliko i makar su dovoljno vaspitani i cene tudji rad da se povuku do bara i tamo besede o andjelima na vrhu igle.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...