Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

On 27.12.2019. at 0:00, Mil@n said:

Nisam naišao na loš review fujija u mirorless segmentu, a ovo telo je već ulazna middle range klasa, i kupi neke karakteristike od mnogo skupljih kolega. A objektiv iskreno nisam ni planirao ovaj, al za 70e doplate u odnosu što sam bio dogovorio - nisam razmišljao - ovaj je duplo bolji bukvalno, tako da očekujem i ja lepe rezultate, videćemo. :)

A retro izgled, izrada, build quality, brutalna naprava. Malo je zeznuto pogotovu za početnike odabrati modove fotkanja, A, S, P, M pošto je to na DSLR-ovima uglavnom na točkiću i pregledno ali lako se uđe u štos uz uputstvo. Ostalo za sada, perfekcija. 

 

l_10158921_005.jpg

 

On 27.12.2019. at 13:31, Frank Pembleton said:

@Mil@n

 

Zamalo da te pitam gde kupuješ film za ovaj aparat emoji12.png

 

Dobra kupovina svakako, nisam se udubljivao, ali možda nije loše i za nekog ko tek ulazi u svet fotografije da mora par malo da se potrudi da skapira "proces"

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

ti fujiji u top segmentu su veoma ozbiljan alat tako da ne verujem da se zezaju ni sa malo jeftinijim modelima.

kao sto ti frenk rece sa ovakvim telom mozes da naucis fotografiju. ali bas da naucis, a ako vidis da te to smara prodaj ga.ovo da drzis na P modu ti je bacanje para. ovoliko odvojenih komandi ti onda samo smeta. cetvrtina aparata ti ode na kompenzaciju ekspozicije,  jos cetvrtina na nesto to moze da se stavi u menije ako ti nije odmah potrebno.

aj pa da te lepo sluzi i da uzivas.

 

p.s. jel to metalno telo ili ofarbano samo?

 

p.p.s. licno ne podnosim mirrorless aparate ali to je samo moja licna preferencija i jasno mi je da je to veoma izgledna linija razvoja fotoaparata. ogledalo ce nestati pre ili kasnije ali opticko trazilo nikada mi nece elektronika zameniti. i u vreme filma zuher na lajki mi je isao na zivce iako sam drzao samo 21mm na njoj tako da nisam ni morao da kadriram nesto precizno.

Link to comment

Koristim ja često kompenzaciju ekspozicije i poznati su mi mehanizmi aparata.. Shutter speed zaista nemam potrebu nikad da koristim, prioritet blende često pak koristim, ali većinu sam u P modu jer mi odgovara da kontrolišem ostale parametre osim dva glavna. 

 

Telo je metalno, sjajan je osećaj u ruci. Ne vidim što ne bi podnosio mirorlesse, ovo telo je bruka lako i malo, lakše i manje nego što sma očekivao, sjajne izrade i osećaja u rukama. Meni je bukvalno muka od tegljenja DSLR-a bila, zato sam i pazario ovaj jer me onaj mrzelo da nosim bukvalno svuda.

Link to comment

super sto je metalan

ti kada u P modu kompenzujes ekspoziciju aparat ti po svom algoritmu menja glavna dva parametra koji ti prave sliku. bolje sam kontrolisi to, a kompenzuj na brzinu kada ti naidje neka iznenadna kontra ili crnac koji prolazi kroz cilj ili je u delu terena gde je drugo svetlo ili nesto sesto. mozda sam ja konzerva ali od filma ja kompenzaciju vrlo retko koristim. to se koristilo kada si hteo da pushujes ili pullujes neki film ili da imas gusci slajd ili negativ, za svaki slucaj.

ako ti je M komplikovan koristi A ili S mod. osetljivost je sada toliko doterana da mozes da je stavis na auto i odredi mu gornju granicu iznad koje nisi zadovoljan. P mod ne zna da li tebi treba otvorena blenda zbog male dubiske ostrine ili ti treba brza ekspozicija jer se nesto krece brzo. on ima, uglavnom algoritam koji tera srednje vrednosti. kod profi tela nikona i kanona u upustvu je uvek bio dijagram/kriva koja ti kaza kako P mod odredjuje odnos blenda/exp i to je uvek neka sredina. tako (verovatno) radi i telefon.

vezbaj malo i sa A ili S modom i neces biti nista sporiji od P osim klasicnog point and shoot, a ti kontrolises sta ces da dobijes.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...