Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

cek, ne razumem, svaki se susi ako je omoguceno da vlaznos isparava.

ako nije, tj ako ga nosis ispod neceg, ne vidim kako moze da se susi.

po cemu je ovaj spec?

zato

:fantom:

Link to comment

cek, ne razumem, svaki se susi ako je omoguceno da vlaznos isparava.

ako nije, tj ako ga nosis ispod neceg, ne vidim kako moze da se susi.

po cemu je ovaj spec?

 

Jednosmeran je. Kad vlaga izadje na drugu stranu, ne moze nazad. U kombinaciji sa npr. polar odecom preko, koja takodje vodi vlagu u jednom smeru, dobije se suvo telo bez obzira na znojenje. To ti pomogne i kad hoces da se ohladis i kad hoces da se ugrejes. Jeftinije varijante su i dalje ok, ali taj materijal (zaboravio sam kako se to strucno zove) bas jebeno smrdi pa onda ljudi plate malo jace pare za fensi varijante s minimumom smrada.

aktivni ves - polar - soft shell (prakticno isto polar) - hard shell; kad se ovako obuces jednom na planini ili tako nekim zajebanim uslovima, postane ti jasno sto ljudi plate 500+ evra za celu kombinaciju. Jos je polar sad jeftin.

Link to comment

Samo da naglasim, ako se vec otvoris za aktivni ves, onda je steta preko toga staviti pamucnu majicu, jer opet dobijes mokro, samo za jedan sloj dalje od koze. Vuna ili polar iznose tu vlagu dalje a ako se iskuliraju fensi varijante to se moze dobiti za veoma male pare. Naravno, ako si tako u mogucnosti, onda cepas ovako nesto ko mahim pa se zenske okrecu dok se mimoilazite na stazama Katmandua.

Link to comment

Kad sam se penjao na Olimp, potrošio 4, 5 pamučnih maja do gore, na Triglavu 4 dana u jednoj aktivnoj majici. Koje prosvetljenje, najbolja stvar ikad. Mogu se uzmu po outletima i za 2000 pa na gore, nike adidas i sl. U Inđiji je npr baš dobra ponuda, u outletu. Cena raste u skladu sa kvalitetom materijala, ali provereno i ove jeftinije rade posao. Kada sam vozio bike u Temišvar, 150km u jednom pravcu, stigao suv kakav i krenuo, pri tom, nikada nisam imao problema ni sa mirisom. 

 

 U kombinaciji sa npr. polar odecom preko, koja takodje vodi vlagu u jednom smeru, dobije se suvo telo bez obzira na znojenje. 

 

Ajde pls once for all, polar, kakav je to konkretno materijal? Ja sam mislio da on podrazumeva one tople duksiće od ćebastog materijala, al pošto si rekao da polar odeća vodi vlagu preko, sad si me zbunio. Imam jedan takav duks i ne deluje mi kao neki provodnik, naprotiv. :)

Link to comment

Znaš kad bio dao 70 evra za potkošulju, ustvari to ni nije 70, nego 500 jer da bi potkošulja šljakala kako treba morao bih da obučem aktivno od glave do pete, bolje obična za 200 dinara pa nek smrdi, a može I bez potkošulje, za džabe

Link to comment

Samo jednom se nisam kupala više 48h i to ne na hladnoj planini, nego u Indiji na 40 stepeni i to tako što su mi gola stopala išla po majmunskim govnima i nekoj povraćki i tako što su mi ledja ležala po nekoj prašini, pa nisam uspela da se usmrdim na znoj, a vrv ne ni na prljavštinu jer sam nosila i vlažne maramice sa sobom plus malo bolji dezodorans. Vi muškarci imate veću želju da se povežete s pećinskim čovekom.

Link to comment

Samo jednom se nisam kupala više 48h i to ne na hladnoj planini, nego u Indiji na 40 stepeni i to tako što su mi gola stopala išla po majmunskim govnima i nekoj povraćki i tako što su mi ledja ležala po nekoj prašini, pa nisam uspela da se usmrdim na znoj, a vrv ne ni na prljavštinu jer sam nosila i vlažne maramice sa sobom plus malo bolji dezodorans. Vi muškarci imate veću želju da se povežete s pećinskim čovekom.

 

je l i povracka bila majmunska ili ne?

Edited by garcia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...