Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

uzmi neki Pjer Karden polo. Ja sam uzeo dva komada i odlicnog su kvaliteta. A poceo sam da srecem i puno likova po gradu u tim poloima, garantujem da ih uzimaju preko sportsdirecta.

Link to comment

Aj ovde da pitam, prometno je.

 

Jel neophodan fiskalni za povrat robe ili zamenu i sl? Kupio ortakovoj djevi neki šešir za rođus, ali joj je mali iako je veličina univerzalna, kao. Kakav je sad zakon po tom pitanju?

 

Ova u radnji odbija saradnju bez fiskalnog. Ušće, womens secret.

Edited by Mil@n
Link to comment

Nemos bez računa, ja kad idem u svatove izaberem tašnicu za tu priliku da mi se slaže uz štiklice, prošetam to veče i sutra lepo sa fiskalom zamenim za nešto što se može nositi svaki dan

Link to comment

Aj ovde da pitam, prometno je.

 

Jel neophodan fiskalni za povrat robe ili zamenu i sl? Kupio ortakovoj djevi neki šešir za rođus, ali joj je mali iako je veličina univerzalna, kao. Kakav je sad zakon po tom pitanju?

 

Ova u radnji odbija saradnju bez fiskalnog. Ušće, womens secret.

Fiskalni racun ili neki drugi dokaz o uplati. Ako si platio karticom i ako slucajno imas onaj slip sa terminala, morali bi da vrate. A s obzirom da verovatno nemas ni to, onda ih u principu nista ne obavezuje - jedino da se nadas da u drugoj smeni radi neko ljubazniji ( i da odes radnim danom kada im radi neko iz menadzmenta pa da mogu da se konsultuju i prekrse pravilo)

Link to comment

Fiskalni racun ili neki drugi dokaz o uplati. Ako si platio karticom i ako slucajno imas onaj slip sa terminala, morali bi da vrate. A s obzirom da verovatno nemas ni to, onda ih u principu nista ne obavezuje - jedino da se nadas da u drugoj smeni radi neko ljubazniji ( i da odes radnim danom kada im radi neko iz menadzmenta pa da mogu da se konsultuju i prekrse pravilo)

 

Hvala.

 

Nešto sam baš skoro pričao o tome sa nekim ko mi je rekao da kao ne treba više fiskalni i da ne smeju da insistiraju na tome, pa sam se ponadao. Ko zna odakle ljudi kupe informacije.

Link to comment

Aj ovde da pitam, prometno je.

 

Jel neophodan fiskalni za povrat robe ili zamenu i sl? Kupio ortakovoj djevi neki šešir za rođus, ali joj je mali iako je veličina univerzalna, kao. Kakav je sad zakon po tom pitanju?

 

Ova u radnji odbija saradnju bez fiskalnog. Ušće, womens secret.

jel ima bas dzinovsku glavu riba?

aj okaci slajbu :fantom:

Link to comment

jel ima bas dzinovsku glavu riba?

aj okaci slajbu :fantom:

Ma daj, zar mu veruješ?

Ortak, riba s džinovskom glavom, šešir iz womens secret...

Kupio sebi neki negliže™ pa sada nije zadovoljan kako mu stoji.

Link to comment

jel ima bas dzinovsku glavu riba?

aj okaci slajbu :fantom:

 

Lepa baš onako, slike uskoro™.

 

Ma daj, zar mu veruješ?

Ortak, riba s džinovskom glavom, šešir iz womens secret...

Kupio sebi neki negliže™ pa sada nije zadovoljan kako mu stoji.

 

Ja sam zagovarao teoriju da je sve ok, ali kaže da je žulja™. Pri tom, kada je "drugarica sa najmanjom glavom probala i njoj bilo malo", tekst između redova "hoću drugi poklon" se uboldovao. 

 

Negliže sa druge strane, ko saliven. Samo neka to ostane između nas ovde™. 

 

Najgore je što sam čamio tamo na raskrsnici pola sata dok prođe Kinez. Neka žena se verbalno razračunavala sa pandurima "jer krše naša prava", a sve jer joj nisu da li da izađe iz ušća dok ovaj ne prođe.

 

Eto, prođoh golgotu, a još mali šešir ostao. :(

Link to comment

Hvala.

 

Nešto sam baš skoro pričao o tome sa nekim ko mi je rekao da kao ne treba više fiskalni i da ne smeju da insistiraju na tome, pa sam se ponadao. Ko zna odakle ljudi kupe informacije.

Ne treba fiskalni i ne mogu da insistiraju na tome. Kopiju fiskalnog svakako ima prodavac, pa ako im treba za razduzenje povrata novca to mogu da pronadju.

Link to comment

Ne treba fiskalni i ne mogu da insistiraju na tome. Kopiju fiskalnog svakako ima prodavac, pa ako im treba za razduzenje povrata novca to mogu da pronadju.

Kako da pronadju, tj na osnovu cega da znaju kada je bila prodaja i da li je uopste bila kod njih ?

 

Ili fiskalni ili neka druga potvrda o placanju, tako rade maloprodaje kod nas.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Kako da pronadju, tj na osnovu cega da znaju kada je bila prodaja i da li je uopste bila kod njih ?

 

Ili fiskalni ili neka druga potvrda o placanju, tako rade maloprodaje kod nas.

Dovoljan je bilo koji dokaz o kupovini, a ne potvrda o placanju (moze npr. garantni list, ili ako ima serijski broj na prozvodu i to je dovoljno...).

Inace, kako na osnovu fiskalnog isecka znaju da je prodaja bas tog proizvoda obavljena u toj radnji?

 

Prodavci ne insistiraju na fiskalnom racunu da bi dokazali da je kupovina obavljena kod njih, nego da bi pravdali novac koji uzimaju iz kase i za koji moraju da popunjavaju poseban obrazac uz koji se poreskoj upravi prilaze fiskalni isecak.

Link to comment

Dovoljan je bilo koji dokaz o kupovini, a ne potvrda o placanju (moze npr. garantni list, ili ako ima serijski broj na prozvodu i to je dovoljno...).

Inace, kako na osnovu fiskalnog isecka znaju da je prodaja bas tog proizvoda obavljena u toj radnji?

 

Prodavci ne insistiraju na fiskalnom racunu da bi dokazali da je kupovina obavljena kod njih, nego da bi pravdali novac koji uzimaju iz kase i za koji moraju da popunjavaju poseban obrazac uz koji se poreskoj upravi prilaze fiskalni isecak.

 

pa naravno da je garancija dovoljna, ali ovde pričamo o šeširu iz vomensikrita, ne o veš mašini.

 

na fiskalnom isečku imaš jedinstveni broj isečka, a i adresu maloprodajnog objekta u kom je izdat.

 

Takođe, nisu u obavezi da vrate robu ako je npr. kupljena u drugoj radnji iste firme.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...