Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

ja nikad nisam porucivao tako blizu ali sam cuo da su drugi porucivali dan za danom nekoliko porudzbina i nikakvih problema nije bilo. 

 

Jos nesto. Moj poznanik se jednom zajebao, porucio za 49,50 i oni mu ubacili onaj casopis koji vredi oko evro i prebacilo 50. On kasno skapirao i sta ce, vec se spremio da plati carinu. Posle nekoliko dana zovu ga sa carine i pitaju ga da li da carine ovaj paket ili odbija da ga primi i da ga vrate nazad. On odbije i posle nekoliko dana poruci isti paket samo bez onog casopisa i ne plati nista dodatno. :)

Link to comment

Ja nisam našao kod nas farmerke za 8-10 eur (na stranu što su kvaliteta farmerki od ~100eur), majice za 3-5, najobičnije krpe kod nas su 1000+, košulje kakve god da su za 7eur, kod nas 3000+rsd... prsluk za 14 eur, kod nas 5000+.

Uvek se nešto nađe, samo treba naći kad bude free shipping.

Link to comment

Načestitam se tetke onome ko spomenu sportdirect.

Jel do 50€ ili do 50$?

Recite da je € :(

50€ + postarina

Čekstani, poštarina ulazi u carinsku osnovicu zajedno sa vrednošću robe, bar je tako bilo dok sam ja išao u carinsku školu.

 

Kad stiže paket iz inozemstva građaninu/fizičkom licu, ako je pošiljalac fizičko lice neocarinjivi™ iznos je 70€, a ako je pošiljalac pravno lice 50€.

 

I u taj limit bi se trebala računati vrednost robe + poštarina.

 

edit: proverih sad na sajtu carine, ako vrednost robe ne prelazi 50€ poštarinu ne uračunavaju u carinsku vrednost. Ako prelazi, onda se računa, obračunava carina pa na bruto iznos (vrednost+poštarina+carina) obračunava PDV od 20%.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Čekstani, poštarina ulazi u carinsku osnovicu zajedno sa vrednošću robe, bar je tako bilo dok sam ja išao u carinsku školu.

Kad stiže paket iz inozemstva građaninu/fizičkom licu, ako je pošiljalac fizičko lice neocarinjivi™ iznos je 70€, a ako je pošiljalac pravno lice 50€.

I u taj limit bi se trebala računati vrednost robe + poštarina.

Hoćeš kažeš da mora biti do 50€ sa poštarinom?

Mojne bate... :(

Link to comment

To, do 50 jevara poštarina ne ulazi u osnovicu.

 

Preko toga ulazi sveee™ plus na to sve ide PDV od 20%.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Taslaliće™ raju bez pardona.

Ajde sada. Kako i šta ide.

 

Ovo sa sajta carine bi trebalo da je tačno. Praksa se razlikuje od toga. Meni su za pošiljku preko fedexa gde je roba bila recimo 10€ a poštarina 8€, obračunali pdv na 18€ iako bi trebalo samo na 10€. A ti se ne sekiraj za sportsdirect, nećeš platiti ništa dodatno. :D

Link to comment

Evo meni treba svaki čas da stignu bebina odelca sa Sportsdirecta, na DHL tracking sajtu piše da su prošla carinu glatko još juče.

Kad ode na dodatno carinjenje, to bude velika jebada. To završi negde u Šimanovcima, pa te onda iz DHL-a zovu da ti odeš da popuniš neke formulare i pokažeš ličnu. Druga alternativa je da ti DHL uradi sve to umesto tebe za nekih 30e otprilike. Sve to ti produži trajanje isporuke za 2-3 radna dana. Ovde sada to definitivno nije slučaj, a kao što rekoh pre, ja sam nakarikala na Sportsdirectu 49e račun.

Link to comment

Ovo sa sajta carine bi trebalo da je tačno. Praksa se razlikuje od toga. Meni su za pošiljku preko fedexa gde je roba bila recimo 10€ a poštarina 8€, obračunali pdv na 18€ iako bi trebalo samo na 10€. A ti se ne sekiraj za sportsdirect, nećeš platiti ništa dodatno. :D

Ima neka fora sa DHL, FedEx, UPS itd. Sa njihovim pošiljkama ide redovan a ne skraćeni postupak valjda.

 

edit: evo Mau potvrdila, potpisuje se JCI dakle, redovan postupak. Stoga zaebite DHL, ako ne morate.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

To, do 50 jevara poštarina ne ulazi u osnovicu.

Preko toga ulazi sveee™ plus na to sve ide PDV od 20%.

  

Ovo sa sajta carine bi trebalo da je tačno. Praksa se razlikuje od toga. Meni su za pošiljku preko fedexa gde je roba bila recimo 10€ a poštarina 8€, obračunali pdv na 18€ iako bi trebalo samo na 10€. A ti se ne sekiraj za sportsdirect, nećeš platiti ništa dodatno. :D

Jebi ga drugari, mogao bi neko barem na večeru da izvede pa da nastavite. :D

MD javi koji iznos koliko poštarina koliko ostalo...

Ono jebeš sad pdv ali da znam koliko će me koštati.

Link to comment

Niste me razumeli. Ja sam imala slučaj kad sam imala ogromnu pošiljku i kada sam znala da će da me carine. I tada je bio taj dugi postupak, sve to sa Šimanovcima, blabla. To sam pomenula jer su me tada baš gnjavili.

 

A sada (<50e) DHL paket se nigde nije zaustavljao niti je išao u Šimanovce, piše na sajtu da je juče prošao customs na granici sa Madjarskom i evo danas je već na putu ka meni. Ne očekujem da će mi bilo šta naplatiti osim 13e što uzima sam DHL i što sam već platila kad sam naručivala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...