Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

^^Aj javi onda kako je prošlo, čisto da vidimo.

 

Naišao sam na neke info da DHL-ove drndaju tj. da uvek ide redovni postupak - deklarisanje uvozne robe/JCI, kao kad uvozi firma, pa ide stopa propisana carinskom tarifom, a ne fiksna od 10% za pošiljke do 3.000€. Zato si i išla u Šimanovce i potpisivala papire.

 

Možda se to odnosi na pakete preko 50€, zato me interesuje.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Da, odnosi se samo na preko 50€. Tu najviše kolje ta njihova špedicija koju naplaćuju oko 4000 din. a radi se o jednom papiru. Sve ispod 50€ prolazi bez problema. Ne samo sa sportsdirecta, recimo i sa iHerba mi je prošlo bez ikakvih dodatnih dažbina.

Link to comment

Stiglo! Samo sam potpisala i to je to.

 

Da kažem da sam rastovrzla odelca odmah i da ko ima malu bebu slobodno naručuje Penguin bodije sa Sportsdirecta. Vrhunski pamuk!

Link to comment

Постоје и "професионални увозници" са СД. Имају огласе на купујемпродајем. Узимају провизију од пар фунти по нарученом предмету. У неким случајевима је то исплативије него директно сам наручивати робу. Ево како изгледа један ценовник:

 

 

Postarina koja se dodaje po predmetu je:

 

0-5£ - 1.5£
5-10£ - 2.5£
10-15£ - 3£
15-20£ - 3.5 - sada 3£
20-30£ - 4£ - sada 3£
30-50£ - 5£ - sada 4£
50£ + - 7 £ - sada 4£
Za jakne, prsluke, postarina je 5-6£ .
Obuca - decija 3 £
za odrasle - 5£ (zimska i cizme- 6£ )
Funta je 160 dinara
Formula za racunanje je sledeca:
cena sa sajta + postarina iz oglasa

Link to comment

Постоје и "професионални увозници" са СД. Имају огласе на купујемпродајем. Узимају провизију од пар фунти по нарученом предмету. У неким случајевима је то исплативије него директно сам наручивати робу. Ево како изгледа један ценовник:

daj neki link i za njih

Link to comment

До сада је плаћање увек било по оном ценовнику у динарима кад сам наручивао неке ситнице од пар десетина фунти. Никаквих додатних плаћања везаних за царину, ПДВ, транспорт УК-СРБ...није било.

Link to comment

malo se obnovio za shljaku:

 

helly-hansen-74008-barcelona-softshell-j

 

6245-1000_1.jpg

 

2810_254-2079.jpg

 

dugo se dvoumio da uzmem ovu strikanu jaknu, hocu, necu, aj kad se leto zavrsi, bah :( nema valjane slike na netu:

 

m_0810-125-20.jpg

Edited by maheem
Link to comment

hh

:Hail:

 

ja merkao neku jaknu u hh u stokholmu onomad, bacio pogled na cijenu i na brzinu preračunam da je oko 50€.uh reko to je to i počnem pažljivije da je razgledam. prodavačica mi da jednu da probam i bukvalno pre odlazka na kasu provalim da sam permutovao jednu nulu i zarez u ceni. 500€.

 

izašao sam ko popišan iz radnje

:(

 

liči na onu sa prve slike

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...