Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

:thumbup: :lol:A sta je duvan ako nije narkotik?http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=4753A sto se tvoje "miline" tice, nema vece miline nego kad zimi uletis u topao kafic a napolju sneg i hladnoca, pa lepo sednes i narucis caj (ne piju svi kafu) koji ti kelner odmah donese (jer pravi kelner odmah usluzuje svoje musterije umesto da dzabalebari) i koji ti potom zasladis medom, i onda uzivas dok te vreo caj greje, a napolju je tako hladno...i sve to BEZ udisanja duvanskog dima koga, jelte, u kaficu nema, jer je zabranjeno.edit: najbolje mi je kada se krene sa ovim pricama "ali moja baba je pusila kao smuk i zivela je do 107. godine" ili "moj deda nije vadio lulu iz usta pa je doziveo osamdes' petu" i slicno. Evo ja jedem slatkise cesto kao nenormalan pa nisam imao karijes tamo negde od 15-16. godine. Znate kako kazu ono, izuzeci potvrdjuju pravilo. Bila i ona JATova stjuardesa sto je pala iz eksplodiranog aviona sa ne znam koliko hiljada metara, slomila svaku kost i prezivela na kraju i oporavila se. Da li to znaci da treba praktikovati skakanje iz aviona bez padobrana?
Duvan izaziva zavisnost, ali poredjenje cigareta i npr. heroina je teska glupost koju stvarno mislim da ne treba ni da komentarisemAko je ovo primer tvog zadovoljstva ok., al ne stojim ti samo ja sa svojom cigaretom na putu uzivanja ispijanja caja, izbaci mene, mozda ce ti posle smetati grupa oletvanih koji urlaju, pricaju gadosti bez pardona za stolom pored tebe i sta onda? Zabranicemo konzumiranje alkohola koji nije manje stetan po zdravlje od cigareta a jos podstice agresiju, nasilje u porodici itd.Ja cu mogucnost da stvorim sebi uzitak iskoristiti i sigurno necu ugasiti cigaru ako to od mene iko bude zatrazio, kada te mogucnosti vise ne bude, u sta cisto sumnjam, jednostavno cu se snaci, to me sigurno nece prisiliti da ostavim duvan, ostavi cu ga kada ja to odlucim, a ti uzivaj u onom sto tebi pricinjava zadovoljstvo u polupraznom kaficu, najbolje drustvo ce biti tamo gde se pusi :D
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ja cu mogucnost da stvorim sebi uzitak iskoristiti i sigurno necu ugasiti cigaru ako to od mene iko bude zatrazio
jasno i tacno. i za tebe i za apsolutnu vecinu pusaca.zato nam i treba zakon i zabrana koja stiti nas nepusace.
Link to comment
Ako je ovo primer tvog zadovoljstva ok., al ne stojim ti samo ja sa svojom cigaretom na putu uzivanja ispijanja caja, izbaci mene, mozda ce ti posle smetati grupa oletvanih koji urlaju, pricaju gadosti bez pardona za stolom pored tebe i sta onda? Zabranicemo konzumiranje alkohola koji nije manje stetan po zdravlje od cigareta a jos podstice agresiju, nasilje u porodici itd.
(prekomerna) konzumacija alkohola nije eksplicite zabranjena jer direktno ugrožava samo zdravlje konzumenta. posledice (prekomerne) konzumacije kod pojedinaca koje ti ovde spominješ (remećenje javnog reda i mira,nasilje u porodici, i sl.) jesu sankcionisane. ponovo zamena teza. Edited by Gonzo
Link to comment
I to je cela poenta.Uvek se ukrstaju licne slobode pojedinca sa slobodama drugih. Pitanje je kako ih uskladiti.Svojim nepusenjem nepusac ne smeta nikome niti ostecuje icije zdravlje.Sa pusacima i pusenjem je obrnuto.Ukidanjem prava pusaca da puse gde god hoce je napad na njihovu licnu slobodu isto onoliko koliko i ogranicevanje njihovog prava da se setaju goli gradom ili da pisaju na ulici.
Cela poenta je u tome što nećete da prihvatite da se sve to što govorite za pušenje može primentiti na vožnju kolima za lične potrebe... A, jednostavno, nećete... I, gde je tu razum?
Link to comment
Cela poenta je u tome što nećete da prihvatite da se sve to što govorite za pušenje može primentiti na vožnju kolima za lične potrebe... A, jednostavno, nećete... I, gde je tu razum?
po n-ti put, vožnja kolima (saobraćaj) ima ogromne benefite koji mogu da se upoređujui opravdavaju posledice. i dalje čekamo da neko navede brojne koristi duvanskog dima.
Link to comment
(prekomerna) konzumacija alkohola nije eksplicite zabranjena jer direktno ugrožava samo zdravlje konzumenta. posledice (prekomerne) konzumacije kod pojedinaca koje ti ovde spominješ (remećenje javnog reda i mira,nasilje u porodici, i sl.) jesu sankcionisane. ponovo zamena teza.
Ko je opasniji po oklinu ja pusac sa tim i tim stazom ili alkos koji treska casicu vinjaka kolko i ja cigareta sa istim stazom?
Link to comment
po n-ti put, vožnja kolima (saobraćaj) ima ogromne benefite koji mogu da se upoređujui opravdavaju posledice. i dalje čekamo da neko navede brojne koristi duvanskog dima.
Ima ogromne benefite za onog ko kolima ode do kafića, ili kuda bilo... Nema za onoga čijim ulicama tako prođe dva puta više automobila i dođe do mnogo veće štetnosti nego od cigareta...A, čemu: raznose hleb, jure u bolnicu... Ne, voze se svojim kolima zato što im se može i zato što im je tako lakše... I, mnogo ozbiljnije od jadnih cigareta zagađuju grad, i to na uštrb stotine hiljada ljudi koji uspevaju da žive i bez toga da voze kola...EDIT: ubacio quote... Edited by Ajant23
Link to comment
po n-ti put, vožnja kolima (saobraćaj) ima ogromne benefite koji mogu da se upoređujui opravdavaju posledice. i dalje čekamo da neko navede brojne koristi duvanskog dima.
Uopste se ne radi samo o tome. Kompletno cela drustva maltene od Australije, preko Afrike do Aljaske su uredjena tako da je koriscenje motornih vozila apsolutna neminovnost, ali, opet, nije da se ne radi na tome da se potpuno promeni karakter rezultata rada motora. Tako da bismo ukinuli motorna vozila trebalo bi da potpuno restruktuiramo kompletna društva i sve ono što ih čini, pre svega ekonomiju, a to je na kratak rok nemoguće. S druge strane, zabraniti štetne efekte pasivnog pušenja je daleko jednostavnije i onda još dolazimo i do toga da to sa sobom ne vuče ama baš nikakvu štetu, samo korist.
Link to comment
Uopste se ne radi samo o tome. Kompletno cela drustva maltene od Australije, preko Afrike do Aljaske su uredjena tako da je koriscenje motornih vozila apsolutna neminovnost, ali, opet, nije da se ne radi na tome da se potpuno promeni karakter rezultata rada motora. Tako da bismo ukinuli motorna vozila trebalo bi da potpuno restruktuiramo kompletna društva i sve ono što ih čini, pre svega ekonomiju, a to je na kratak rok nemoguće. S druge strane, zabraniti štetne efekte pasivnog pušenja je daleko jednostavnije i onda još dolazimo i do toga da to sa sobom ne vuče ama baš nikakvu štetu, samo korist.
I kad kažeš korist: ne vidim "zdravstvenu" već "političku"...
Link to comment
Ko je opasniji po oklinu ja pusac sa tim i tim stazom ili alkos koji treska casicu vinjaka kolko i ja cigareta sa istim stazom?
vrlo diskutabilno, znam par pijanaca koji su predobri ljudi. simplifikacija ti nije na mestu, konzumacija alkohola za okolnim stolovima nužno ne ugrožavamoje zdravlje, pušenje ga svaki put bez izuzetka ugrožava.
Link to comment
Ko je opasniji po oklinu ja pusac sa tim i tim stazom ili alkos koji treska casicu vinjaka kolko i ja cigareta sa istim stazom?
a da li se slažeš da činjenica da miris duvana koji nekom smeta i, realno, bar malčice malčice, ugrožava nečije zdravlje bude dakle, ta činjenica, tretirana i sankcionisana isto kao i činjenica da alkos koji usled svoje konzumacije alkohola verbalno ili zdravstveno ugrožava druge? Dakle, možda ti sediš i pušiš i misliš da nikome ne smetaš, ali da ako neko oseti duvanski dim može da pozove istog onog koga bi pozvao da ga verbalno maltretira neki alkos i kaže da on apsolutno protiv svoje volje trpi nešto što uopšte nije dužan da trpi?
Link to comment
vrlo diskutabilno, znam par pijanaca koji su predobri ljudi. simplifikacija ti nije na mestu, konzumacija alkohola za okolnim stolovima nužno ne ugrožavamoje zdravlje, pušenje ga svaki put bez izuzetka ugrožava.
E, stvarno, pa je li mora ovo "bez izuzetka", ako se želi ozbiljan dijalog?
Link to comment
a da li se slažeš da činjenica da miris duvana koji nekom smeta i, realno, bar malčice malčice, ugrožava nečije zdravlje bude dakle, ta činjenica, tretirana i sankcionisana isto kao i činjenica da alkos koji usled svoje konzumacije alkohola verbalno ili zdravstveno ugrožava druge? Dakle, možda ti sediš i pušiš i misliš da nikome ne smetaš, ali da ako neko oseti duvanski dim može da pozove istog onog koga bi pozvao da ga verbalno maltretira neki alkos i kaže da on apsolutno protiv svoje volje trpi nešto što uopšte nije dužan da trpi?
Čovek nije dužan da trpi mnoge stvari... Ali, na kraju ispada da je politički najlakše kanalisati raznorazne frustracije baš na pušače...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...