Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

i još jedna stvar, ako nekome daš pomoć, ne ulaziš u to kako je on to iskoristio, inače si onaj pravi dikensovski skot koji se žali na nezahvalnu sirotinju. naravno, ovde je to skopčano sa rasizmom pa je stvar dvadeset puta gora.

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

pa to je tipicno za bilo koju sirotinju. koliko ljudi kod nas jedva spaja kraj s krajem a ipak uspe da izdvoji za cigarete (ili recimo jednom godisnje za slavu). sitne, trenutne radosti imaju mnogo veci znacaj od trajnije sigurnosti kad s jednim imas iskustva a s drugim i ne bas.

 

 

ovo. da je univerzalno za sirotinju znamo do sada dobro iz gomile sto obzervacionih sto rct studija po celom svetu. a znamo i koje je najbolje resenje. ako 'ekumenska organizacija' hoce da im pomogne neka im da cash, i manje brine sta kupuju za taj cash. kupice sta misle da im treba.

Link to comment

i još jedna stvar, ako nekome daš pomoć, ne ulaziš u to kako je on to iskoristio, inače si onaj pravi dikensovski skot koji se žali na nezahvalnu sirotinju. naravno, ovde je to skopčano sa rasizmom pa je stvar dvadeset puta gora.

ta vrsta rasizma tj patronizirajuceg stava nije rijetka ni globalno, i u pruzanju materijalne tj finansijske pomoci i u nacinu tretmana siromasnih i nerazvijenih zemalja od strane kojekakvih konsultanata

Link to comment

i još jedna stvar, ako nekome daš pomoć, ne ulaziš u to kako je on to iskoristio, inače si onaj pravi dikensovski skot koji se žali na nezahvalnu sirotinju. naravno, ovde je to skopčano sa rasizmom pa je stvar dvadeset puta gora.

 

 

Meni je minimalno bitno na sta potrose (npr ne bih davala nekom za koga znam da ce da spuca sve na alkohol i kocku dok klinci cice gladni, to u teorij naravno jer uglavnom ne dajes licno pa ne mozes ni da znas), ali mi je skroz ok da se potrosi i na hranu i na odecu i na farbu, poneku cigaru i na neke takve normalne zivotne stvari, kao sto su pobrojane i u ovom clanku.

Link to comment

i još jedna stvar, ako nekome daš pomoć, ne ulaziš u to kako je on to iskoristio, inače si onaj pravi dikensovski skot koji se žali na nezahvalnu sirotinju. naravno, ovde je to skopčano sa rasizmom pa je stvar dvadeset puta gora.

 

 

Ovde se na nezahvalnu sirotinju žali čovek iz opštine koji nije donator nego posrednik, koordinator, šta god. Donatora nismo čuli, pa ne znam čemu ovakav post.

 

Donator ima svo pravo ovo sveta da ulazi u to kako je primalac pomoći iskoristio pomoć, ako mu takve informacije mogu biti korisne da odluči hoće li (ograničena) sredstva namenjena toj svrsi nastaviti da daje istim ljudima ili će ih preusmeriti drugde. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Da, nemaju da jedu, ali su kupili pirsinge. Treba imati IQ 60 da se poveruje u ovu priču.

+1

Tekst je cisto neprovereno proseravanje. Uopste se ovo nije desilo. To taj lik, romski koordinator, lupeta, a novinari naravno preneli bez da provere da li se stvarno desilo.

Link to comment

Ljudi imaju potrebu da ne budu svedeni na puko preživljavanje. Bilo to racionalno ili ne, zamerati im na potrebi da, bar na trenutak, žive pristojnim životom je odvratno.    

Link to comment

Ovde se na nezahvalnu sirotinju žali čovek iz opštine koji nije donator nego posrednik, koordinator, šta god. Donatora nismo čuli, pa ne znam čemu ovakav post.

 

Donator ima svo pravo ovo sveta da ulazi u to kako je primalac pomoći iskoristio pomoć, ako mu takve informacije mogu biti korisne da odluči hoće li (ograničena) sredstva namenjena toj svrsi nastaviti da daje istim ljudima ili će ih preusmeriti drugde. 

 

 

Ulaženje u to na šta se troše pare je i u samom činu davanja klasične humanitarne pomoći. Npr udari tajfun neki deo planete pa ljudi sklupljaju da se prave nove kuće. Kapiram da bi organizacija koja bi u tom slučaju rekla evo mi sve paremo dajemo da kupimo alkohol koji im posle toga podelimo ostala bez prihoda, i nisam sigurna koliko je to dikensovski.

 

Dalje sama pojava da skupljaš pare za nekog ko ne zarađuje dovoljno za novu kuću znači da ulaziš u to na šta se troši. Ako ne ulaziš, kako to onda nisi skupio za mene da kupim neki dobar auto? Jer ja isto nemam pare za neki dobar auto ko što taj neko nema za novu kuću. Da ljudi ne ulaze u to, skupljalo bi se za sve i svašta a ne za jako siromašne i bolesne. Po meni je to skroz normalno, ono što mi nije normalno je da neki ćata podlo zagleda dal se neko ofarbao.

Link to comment

pa to je tipicno za bilo koju sirotinju. koliko ljudi kod nas jedva spaja kraj s krajem a ipak uspe da izdvoji za cigarete (ili recimo jednom godisnje za slavu). sitne, trenutne radosti imaju mnogo veci znacaj od trajnije sigurnosti kad s jednim imas iskustva a s drugim i ne bas. 

 

+1

 

Sasvim racionalno, zapravo.

Link to comment

Meni je minimalno bitno na sta potrose (npr ne bih davala nekom za koga znam da ce da spuca sve na alkohol i kocku dok klinci cice gladni, to u teorij naravno jer uglavnom ne dajes licno pa ne mozes ni da znas), ali mi je skroz ok da se potrosi i na hranu i na odecu i na farbu, poneku cigaru i na neke takve normalne zivotne stvari, kao sto su pobrojane i u ovom clanku.

 

I to stoji. Nisu kupovali nosorozi i žirafe, što reko Šojić.

Link to comment

Ovde se na nezahvalnu sirotinju žali čovek iz opštine koji nije donator nego posrednik, koordinator, šta god. Donatora nismo čuli, pa ne znam čemu ovakav post.

 

Donator ima svo pravo ovo sveta da ulazi u to kako je primalac pomoći iskoristio pomoć, ako mu takve informacije mogu biti korisne da odluči hoće li (ograničena) sredstva namenjena toj svrsi nastaviti da daje istim ljudima ili će ih preusmeriti drugde. 

 

Ne želim nikoga blanko da optužujem, ali  možda tu postoji i neki mali sukbčić intereščića.

Link to comment

Ne želim nikoga blanko da optužujem, ali  možda tu postoji i neki mali sukbčić intereščića.

 

+1

 

 

Pejsi, ne govorim ja o donatoru. Stvar je u tome što ozbiljan donator neće ulaziti u zamišljeni moralni meritum, nego će napraviti analizu "dali smo to i to, od toga je toliko i toliko završilo na crnom tržištu, iz toga izvlačimo sledeći zaključak". Ovaj tekst je indirektan poziv građanima da debelo razmisle pre nego što nešto daju Romu, jer će on to da proda ili baci, ne umeju oni da cene ništa što im daš, svi imaju mercedese i puni su zlata, i tako dalje. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...