Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

nisi raspolozen za male sale danas :D  a tako je jednostavno: ako covek ne voli taj prosjacki folklor jednostavno izbegava sva mesta i situacije u kojima ima prosjackog folklora

Edited by Pontijak
Link to comment

Tako je, ako se ženi, ne mora u crkvi ili može u neki udaljeni manastir da ode.

Ako će u opštini, neka obavezno matičara pozove u restoran da ga ne bi saletali nakon izlaska iz svečane sale.

Ali onda ima zabranu da iz restorana nazove trubače jer ne može kada on hoće.

 

Ovde sam brzo naučio kako se kalio čelik.

Link to comment

Tako je, ako se ženi, ne mora u crkvi ili može u neki udaljeni manastir da ode.

Ako će u opštini, neka obavezno matičara pozove u restoran da ga ne bi saletali nakon izlaska iz svečane sale.

Ali onda ima zabranu da iz restorana nazove trubače jer ne može kada on hoće.

 

Ovde sam brzo naučio kako se kalio čelik.

 

To sa prosjacima i muzikom je deo lokalne kulture.

 

Evo predloga kako to da se resi: kome se to ne dopada, moze da pokusa da se angazuje na popravljanju socioekonomske situacije Roma, bilo kroz volontersku aktivnost, bilo kroz donacije ozbiljnim organizacijama ili druge srodne nacine. Kada bi bilo vise zaposlenih i skolovanih Roma, medju njima bi bilo manje prosjaka i ljudi koji se bave aktivnostima slicnim prosnji, kao sto je nametanje muzickih usluga.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

To sa prosjacima i muzikom je deo lokalne kulture.

 

Evo predloga kako to da se resi: kome se to ne dopada, moze da pokusa da se angazuje na popravljanju socioekonomske situacije Roma, bilo kroz volontersku aktivnost, bilo kroz donacije ozbiljnim organizacijama ili druge srodne nacine. Kada bi bilo vise zaposlenih i skolovanih Roma, medju njima bi bilo manje prosjaka i ljudi koji se bave aktivnostima slicnim prosnji, kao sto je nametanje muzickih usluga.

 

Podržavam.

Konačno neko zdrave pameti da kaže nešto smisleno.

Tako će nametanje muzičkih usluga postati pružanje muzičkih usluga a mnogi će se baviti nekim drugim poslovima.

Edited by palman
Link to comment

znam gde zivim jbg. imam komsiju koji zivi od nametanja muzickih usluga. pobegao sa Kosova, proteran iz Nemacke. sta ce mucenik, radi ono sto ume, nije imao priliku za bolje.

Link to comment

To je već nešto konkretno u diskusiji.

Uplašio sam se da ovde svi postuju duhovitosti sa gramatičkim greškama.

Smiri malo doživljaje.

Link to comment

Duhovitost bez gramatičke greške.

Dajte Grešnog Vasilija, jedino njega tema zaista interesuje

ti narucujes ovde diskutante kao svadbar koji u restoranu narucuje trubace i omiljenu melodiju <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...