Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

Potpuno amaterska vest, sreća da je nisam video ranije.

 

Možda su se novinari zajebali zato što je koordinator Boško takođe Rom, pa su mislili "ako Rom kaže, mora da je tako".

Ali je potpuni amaterski blam, ne sme to tako da se piše.

Link to comment

pa to je tipicno za bilo koju sirotinju. koliko ljudi kod nas jedva spaja kraj s krajem a ipak uspe da izdvoji za cigarete (ili recimo jednom godisnje za slavu). sitne, trenutne radosti imaju mnogo veci znacaj od trajnije sigurnosti kad s jednim imas iskustva a s drugim i ne bas. 

 

upravo. to je nesto sto zovem ko ga j# momenat(ili za koji moj pa zivim kada ne mogu da kupim ________ ). nije to svojstveno samo sirotinji u njih je samo najlakse upreti prstom, opet imao sam i ja trenutke kada sam spiskao crni fond na neku trivijalnost (iljadu maraka (onda!) za komp, stopedeses evra na muziku(ja!?!)

 

e sad sto se tice vesti, mozda je bilo, mozda nije, ali sve jedno gos'n koordinator nije tu da daje onakve izjave. svi mi znamo da donatorima i NV organizacijama najvaznija stvar na svetu upravo sirotinja, dakle publicitet (pozitivan, a ne ovo), a ova svinjarija gos'n koordinatora stvarno lici na neko privatno razracunavanje i namerno ljuljanje trosnog brodica.

 

sta sada raditi? to je ono sto me uvek kopa u ovakvim situacijama. neko moje resenje bi bilo naci nekog novinara koji ce posvetiti par redaka samom donatoru, staviti ga tih petnaest minuta na pijedestal humanizma i ispeglati prethodne neravnine  na putu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

... ако неко воли да живи у мраку или без комуналних услуга, држава с тим нема проблем, уз напомену да не мари претерано за телефонске позиве који могу тим поводом да дођу из различитих амбасада, те да они који га зову могу да рачунају да је за ту прилику променио број телефона.

 

Pa znači jebote. NSDAP in the making. "Njemu stvarno nije važno šta ko misli ili smatra..."

 

 

 

Link to comment

ne znam gde ovo ni da stavim. radikalska govna se igraju institucionalne i sistemske zastite zivotinja, a sledbenici komentarisu. 

 

moram izdvojiti par, narocito ovu koja priziva "dragog boga" da spase "konjica"

 

 

Aleksandra Vrbajac ma mamu im jebem cigansku bre tacno ih je hitler trebao sve istrebiti do jednog gamad jedna!!!!!!svaki put mi se zeludac okrene kad vidim konjsku zapregu i nasta lice te zivotinje da bi ga ja tacno upregla i sve njih redom pa tukla stapom ili bicem!!!!!!!DOSTA MI IH JE VISE PREKO GLAVE ZASTICENI SU A KO NJIMA DAJE PRAVO DA TLACE TA SVETA BICA DO SMRTI???!!!MA RECITE STA GOD HOCETE ZA MENE NEK SAM I NACIONALISTA I FASISTA I STA GOD ZABOLE ME JA BI IH DO JEDNOG ISTREBILA SA OVE PLANETE,SLJAM I BOLESTINA!!!!!!dragi bog samo da pomogne da konjic prezivi i da im se svima oduzmu trajno i daju ljudima koji ih vole i savesno drze kao pravi ljubitelji a znam da bi svako od njih prihvatio i pomogao ovoj zivotinji bez po reci!!!!!!!!!!!!!!!!!UUUUUUUHHHHH KAKO SAM BESNA UDAVILA BI GA GOLIM RUKAMA!!!!!!!

 

Bora Wuk Samotnjak Stevanovic BRAVO. Apsolutno se slažem. Svaka reč ti je na mestu.

 

 

 

 

  • Dragana Kuljanin Dobro je da se vec nije pojavila neka usrana nevladina organizacija za zastitu prava cigana. Vise mi se povraca od toga sto za njih zakon u ovoj drzavi apsolutno ne vazi i sto su zasticeni kao beli medvedi samo zato sto su cigani....Obrnuta diskriminacija Masovno vucaraju okolo ove jadne izgladnele konje, organizuju borbe pasa, kradu ljubimce pa traze otkup, psi su im jadni, mrsavi, puni krpelja...i ne smes ''A'' da im kazes, jer odmah si rasista, fasista, sta vec.
    Like · Reply · 31 · Yesterday at 8:38am
    • 10488213_10202430898630008_9200482462260
       
      Горан Ђорђевић ne smeš ni da kažeš da su cigani, jer oni su ROMI, samo u Srbiji su romi a svuda su CIGANI! U Engleskoj su Gipsy, Francuskoj Gitans, Nemačkoj Cigojner...itd!
      Like · 8 · 19 hours ago
    • 10641067_764877626892432_245513560604736
       
      Mirjana Kopanja sopstvenu decu sakate da bi prosili,šta drugo očekivati

 

 

 

 

 

 

  • Mirjana C Sam Pa to je poznato da Romi muce te jadne konje kao i kucice.
    Like · Reply · 7 · Yesterday at 1:25am
  • 10387204_776839355713373_605558629575659
     
    Dusan Ilic Olos je to,vazno da imaju za sebe da zderu debili i da piju alkohol a konje teraju d agladuju a vuku po ceo dan kola sa skotovima na njima.Robija jedno 5 godina minimum za namerno zlostavljanje zivotinja.
    Like · Reply · 6 · Yesterday at 10:31am
  • 1507816_10202937041181472_32178210049248
     
    Loreta Perosevic SPASITE OVO NAMUCENO BICE, zakonom zabranite romima da poseduju i zlostavljaju zivotinje. Ovaj primer je iritantan do te mere da navodi coveka da nikada romima ne pruzi bilo kakvu pomoc !!!!!
    Like · Reply · 5 · 20 hours ago
    • 1969416_915953128422273_1345876084103170
       
      Vesna Mirilov Stanimirov Da ja se slazem,samo sto novi zakon o smanjenju plata i penzija izuzima najsiromasnije i one sa soc.pomoci...a ko kod nas to prima...najvise romi,80%njih nikad radilo nije.Svadbe su im kraljelvske sto vecina nas ne moze priustiti.Gledam ih svaki dan po kontejnerima sa po 2-3 psa izgladnela,jadna dusa me boli zbog zivotinja a ne njih.Cast onima u 20%sto spadaju!
    • 405063_294222763992367_263904550_n.jpg?o
       
      Beban Fini Ti ljudi vekovima nemaju svest i ne menjaju se!! Dzabe njima pomoc oni su takvi. Kad ste videli bilo kog roma da je zavrsio bilo kakvu skolu ... Oni ne zele napred zato i jesu tu gde jesu.

 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1555348161360454.1073741862.1471701349725136&type=1&comment_id=1555573454671258&offset=0&total_comments=61

Edited by Aće
Link to comment
  • 4 weeks later...

mamu im jebem, treba nam neka akcija protiv nacificikacije debilizacije. naročito bih voleo da upoznam nacija koji je ovo okačio NA PINTEREST, da deli vol sa svastika šustiklama.

 

 

 

Акцијом против циганизације

05. октобар 2014. / Активности

 774  15 
 
 
  1

stop-ciganizaciji-m.jpgНедавно откривено свирепо убиство девојчице Иване Подрашчић у београдском насељу Раковица, као и мноштво сличних злодела, показује да је утицај припадника циганске популације на заједницу врло штетан, а ситуација ће бити још гора уколико се описана тенденција настави. Како би подржали, помогли и подстакли народно самоорганизовање и пружање отпора циганизацији србских градова, београдски активисти Србске Акције имали су низ активности са циљем анимирања грађана који живе недалеко од настајућих дивљих насеља.

У времену када се обиље различитог отрова разлива србском земљом, када многи деструктивни чиниоци остављају своје штеточинске печате на србском народном бићу, многи не обраћају пажњу на један од њих, који из године у годину постаје све актуелнији. Не обраћају јер не увиђају да чињенице, ма колико биле „политички некоректне“, ипак остају чињенице. Реч је о последици својевременог обавезивања пост-петооктобарског антисрбског режима својим бриселским газдама, на увоз десетина хиљада припадника циганске етничке мањине протеране са Косова и Метохије од стране шиптарских уљеза, а које ЕУ није желела да прими као азиланте. То је проузроковало актуелно множење дивљих циганских насеља која су ругло и расадник заразе, као и свих других штетних појава карактеристичних за области у којима постоји значајна концентрација припданика ове етничке групе.

Недавно откривено свирепо убиство девојчице Иване Подрашчић у београдском насељу Раковица (а које још више актуелизује нашу акцију афирмисања института смртне казне), као и мноштво сличних злодела, показује да је утицај припадника циганске популације на заједницу врло штетан, а ситуација ће бити још гора уколико се описана тенденција настави.

Како би подржали, помогли и подстакли народно самоорганизовање и пружање отпора циганизацији србских градова, београдски активисти Србске Акције имали су низ активности са циљем анимирања грађана који живе недалеко од настајућих дивљих насеља. Реч је о подели летака, исписивању графита и еколошкој акцији, која је имала и симболички и практични ефекат, јер циганска дивља насеља представљају велики извор загађења. Наша акција наишла је на добар пријем суграђана, који су тиме показали да жеља за уредном и чистом животном средином, као и жеља за отпором циганизацији, није замрла код данашњег србског човека.

- See more at: http://www.srb-akcija.org/aktivnosti/7451/akcijom-protiv-ciganizacije/#sthash.LvM4WvbK.dpuf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...