Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

Nije prvi put da u Srbiji ljudi mrtvi ladni govore ovakve stvari. Stanovnici, očigledno, strahuju da postoji pakleni plan™ stranaca i mrskih nevladinih organizacija da se pokupuju srpske kuće a zatim nastane Ciganima kojima bi, da su za civilizaciju, bilo dopušteno da ostanu tamo odakle su readmisirani. 

 

Za pet godina, ako se ovako nastavi, Srbi će biti manjina u Sirči. Cigani će polako da im zapale selo, siluju konje i jašu žene, i šta će Srbi onda da rade?

Link to comment

Stanovnici, očigledno, strahuju da postoji pakleni plan™ 

 

pa postoji ja skovo odavno  :fantom:

 

izumrećete u roku od sledećih sto godina, a ovaj prostor će naseliti horde cigana, šiptara, pedera i azilanata
Edited by Hella
Link to comment

Onaj tvoj komšija Mađar, što nas je do 2012.godine branio od najezde Radikala, slično je pričao kada su postojale namere da se izmeni etnička karta. 

Link to comment

Nije prvi put da u Srbiji ljudi mrtvi ladni govore ovakve stvari. Stanovnici, očigledno, strahuju da postoji pakleni plan™ stranaca i mrskih nevladinih organizacija da se pokupuju srpske kuće a zatim nastane Ciganima kojima bi, da su za civilizaciju, bilo dopušteno da ostanu tamo odakle su readmisirani. 

 

Za pet godina, ako se ovako nastavi, Srbi će biti manjina u Sirči. Cigani će polako da im zapale selo, siluju konje i jašu žene, i šta će Srbi onda da rade?

 

Bas im treba tvoje mrsomudjenje, kao da Cigani koji su vraceni iz Nemacke u 2000im ista drugo rade nego da idu tamo opet, ebe im se za Serbiu

i da ne zna narod da pola para koje dobijaju sada NVO nije usmeren na projekte za njih. Za to da se shvati treba malo vise mozga nego da se zavrsi FPN.

Link to comment

Pa ako se Ciganima jebe za Srbiju, odnosno, ako hitaju da se vrate u Nemačku, onda stanovnici Sirče nemaju razloga da budu zabrinuti.  Zar ne? Kuće će ionako biti prazne, neće biti ciganske. 

 

Meštani će u tom slučaju moći da iskoriste činjenicu da nikoga nema na placu i biće u prilici da se dogovore sa šumarom da poseku par bukvi i hrastova sa ciganskog nvo placa - valja nešto zaraditi na ovu skupoću. Cigani nelegalno u nekom podrumu u Štutgartu do prve sledeće deportacije, Sirča etnički i dalje čista, elem, svima dobro. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Pa ako se Ciganima jebe za Srbiju, odnosno, ako hitaju da se vrate u Nemačku, onda stanovnici Sirče nemaju razloga da budu zabrinuti.  Zar ne? Kuće će ionako biti prazne, neće biti ciganske. 

 

Meštani će u tom slučaju moći da iskoriste činjenicu da nikoga nema na placu i biće u prilici da se dogovore sa šumarom da poseku par bukvi i hrastova sa ciganskog nvo placa - valja nešto zaraditi na ovu skupoću. Cigani nelegalno u nekom podrumu u Štutgartu do prve sledeće deportacije, Sirča etnički i dalje čista, elem, svima dobro. 

 

Yap. Sa ono nemackih papira sto zakonski imaju ucinio bih Stutgart ciganskim i pored Svaba za dvaJes godina, ionako nece pricati Hochdeutsch.

Link to comment

Bas im treba tvoje mrsomudjenje, kao da Cigani koji su vraceni iz Nemacke u 2000im ista drugo rade nego da idu tamo opet, ebe im se za Serbiu

i da ne zna narod da pola para koje dobijaju sada NVO nije usmeren na projekte za njih. Za to da se shvati treba malo vise mozga nego da se zavrsi FPN.

šta pričaš ti, nesrećo? kakve ovo pomije izbijaju iz tebe?

 

ontopic: nisu oni rasisti, ne smetaju im Romi, nego Romi sa Kosova kojima NVO tajno kupuju nekretnine!

 

 

KRALjEVO - Nezadovoljni time što su se u njihovo selo, kupujući napuštene kuće, doselile i, stotinak meštana sela Sirča na periferiji Kraljeva, u četvrtak su na nekoliko sati traktorima i zaprežnim kolima blokirali prilazni put selu koji preko dotrajalog visećeg mosta na Zapadnoj Moravi vodi ka gradu i romskom naselju.

 

U pismu kojim su obavestili nadležne i institucije u Kraljevu, meštani Sirče navode da „neke tajne nevladine organizacije“ finansiraju kupovinu napuštenih seoskih kuća za Rome izbeglice i postepeno ih naseljavaju u ovom pomoravskom selu sa oko 2.500 stanovnika.

Time se, kako Sirčani kažu u ovom pismu, „ugrožavaju njihov životni prostor i bezbednost“ a, uz to, i da „ne žele da trpe ovakav vid nekorektnog ponašanja nevladinih tajnih organizacija“.

- Nemamo mi ništa protiv Roma, posebno ne prema našim starosedeocima, odmah tu preko Morave, sa kojima smo i do sada imali dobru saradnju, već protiv ovakvog načina naseljavanja romskih izbeglica sa Kosmeta - kaže nam Mladen Vasiljević, predsednik mesne zajednice, pojašnjavajući razloge ovog protesta Sirčana.

Zasad, kako tvrde meštani, romske izbeglice sa Kosmeta kupile su u Sirči dve kuće - jednu u zaseoku Bačevište nedaleko od Morave i drugu u zaseoku Gojčani u brdskom delu sela, i to ne baš za male pare, s obzirom na inače niske cene seoskih kuća i zemljišta u celom kraljevačkom kraju.

- Ma, odakle njima toliko para da i dotrajali kućerak mogu da plate desetak hiljada evra, ako ih neko ne finansira sa strane. Pa, meni su odmah na ruke nudili 20.000 evra za ovu montažnu kuću koju sam dobila od države pošto mi je stara srušena u zemljotresu - vajka se Zdravka Bakić. - Ali, ja to neću da prodam ni za kakve pare, mada je moja prva komšinica koji i ne živi tu, za svoju staru kuću uzela 10.000 evra. I, sada će mi romske izbeglice sa Kosmeta biti prve komšije, ili treba i ja da prodam, pa da bežim.

Njena komšinica Dostana Spasojević, međutim, kategorički tvrdi da je u selu, baš ovde, viđala automobile sa natpisom UNHCR i da zato sumnja da Rome finansira neka strana organizacija te da ova „posla“ i nisu baš čista.

 

NIŠTA PREKO GRADA

- IAKO sam po ovom pitanju u kontaktu sa Sirčanima već nekoliko dana, ni ja, a ni ostali članovi gradske uprave, ne znamo da li i ko uopšte vodi neku takvu akciju zbrinjavanja raseljenih kosmetskih Roma, pa ni ko to finansira, ako neko finansira. Dakle, ništa tako organizovano ne ide preko naše gradske uprave. Potrudićemo se da saznamo ko stoji iza toga i zašto - rekao nam je Vukman Rakočević, pomoćnik gradonačelnika Kraljeva.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Vidim da su Večernje novosti već odlučile ko tu treba da se pravda - Romi, da objasne odakle im pare da kupe kuću. A šta to koga boli kurac odakle im pare? Pošteno platili, pošteno kupili. kome se ne sviđa nek proda kuću, i ćao-zdravo.

 

Kakvo rasističko govno od štampane stvari.

Link to comment

ne plase se seljaci roma, seljaci se plase od ovoga

 

 

 

 

ceo vic je da svima treba dati vreme da se naviknu jedni na druge, to je sve

Link to comment

Nosu Romi od juce u ovoj zemlji.

Često je u pitanju čista ljubomora.

U kraju, u kom sam odrasla, kad se miroljubivo, srpski, posvađaju, komšije su jedni drugima pretili rečima:
"Mater ti jebem, videćeš kad ja prodam kuću Ciganima!"

 

edit:

Objašnjenje oko ljubomore.

90-ih su Romi iz mog kraja (Šabac i okolina) uglavnom radili negde preko, i imali para mnogo više od prosečnog  srpskog domaćina i ulagali u nekretnine, koje su uglavnom ostale nedovršene.

Plaćali su kuće i placeve mnogo više no što je njihova stvarna vrednost.

 

edit: prepravka na prepravku.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

"Mater ti jebem, videćeš kad ja prodam kuću Ciganima!"

 

to nije zajebancija onaj koji prvi proda je sjebo sve ostale tako smo mi kupili 2 motike placa u ulici gde je bila čerga za cenu špajza u centru  :fantom:

Link to comment

ne plase se seljaci roma, seljaci se plase od ovoga

 

attachicon.gift_5784paradise_hotel_2.jpg

 

 

ceo vic je da svima treba dati vreme da se naviknu jedni na druge, to je sve

 

Čuvaš ovu fotku na kompu za potrebe diskusije? Mislim da si je kačio više puta na raznim temama po raznim pitanjima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...