Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

Šta da radi čovek koji nakon izlaska iz crkve želi da čuje valcer, deep purple ili cvrkut ptica?

da ne zove trubache kad pobedi njegov tim. sviraj mi cigane kad ja hocu, drugim i trecim rechima.

Link to comment

apropo norveške okej je ta mera jer kome su potrebni ljudi čija je neto radna vrednost na tržištu 0 evra

 

Šta da radi čovek koji nakon izlaska iz crkve želi da čuje valcer, deep purple ili cvrkut ptica?

 

vernici mogu da slušaju šta oće u svoja četiri zida dok su napolju ima da slušaju daj dinar bog ti dao zdravlja sreće ovo je srbija  :fantom:

Link to comment

da ne zove trubache kad pobedi njegov tim. sviraj mi cigane kad ja hocu, drugim i trecim rechima.

 

Muziku angažuješ kada hoćeš, bez obzira na nacionalni sastav orkestra, tako da je ovakva opaska prilično militanta, da ne kažem huškačka.

Suština je da se izlaskom iz crkve (koja nema portu) nalaziš na javnoj površini i to urbanoj.

Sutra bi neko mogao da optuži tramvajska zvona tokom zastoja za uništen svadbeni ugođaj.

Link to comment

apropo norveške okej je ta mera jer kome su potrebni ljudi čija je neto radna vrednost na tržištu 0 evra

 

 

vernici mogu da slušaju šta oće u svoja četiri zida dok su napolju ima da slušaju daj dinar bog ti dao zdravlja sreće ovo je srbija  :fantom:

od kada su uveli i ovo boldovano u prosjacku mantru? :huh:

 

kako, kome su potrebni, pa nama su potrebni! :fantom:

Link to comment

 

Mlada glumica Nina Janković prošle nedelje udala se za dugogodišnjeg izabranika Mateju Dičića. Datum venčanja znao se mesecima unapred jer je i sama o tome pričala, a novinarske ekipe koje su se pojavile kako bi ispratile njeno venčanje, nisu je obradovale, toliko da ih je uporedila s Romima, koji su je jednako iznervirali, jer su kako je kazala u emsiji "Glamur" uništili jedan od njenih najlepših trenutaka u životu.

 

- Ispred crkve Sv. Marka, ima toliko Roma, koji toliko vuku ljude, da im ližu cipele, da žena baca bebu drugima, mislim, meni je to stvarno… Ja ne znam ko to treba i šta treba, da se uradi ali mislim, meni je to stvarno… To stvarno deo koji ti remeti, uništava ti neke od najlepših trenutaka u životu - ispričala je glumica i dodala da upravo zbog novinara i Roma nije bacala bidermajer ispred crkve Svetog Marka gde je i održano venčanje.

 

- Nisam bacila iz dva razloga, to su novinari i Romi, eto kad moram jedno sa drugima da poredim objasnila je Nina i nastavila:

 

- Jako me je iznerviralo to što su, naravno, ispred crkve, ispred ulaza u crkvu, novinari saletali pitanjima: "Da li si ispunila devojački san"? Pošto sam ja fer i korektna, mislila sam da će, iskreno, biti fer i korektni prema meni. Ako zamolim nešto i ako to ne želim, što onda to radite? Samim tim, su i meni sada pali u očima i znam kome ću sad da dajem intervjue, a kome ne - objasnila je Nina, pomalo ljuta dolaskom pojedinih medija.

 

36889_20110125-bliczena-markodjurica-beo

 

http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/34733/osula-paljbu-nina-jankovic-novinari-i-romi-su-mi-unistili-svadbu-video

 

 

To je ovde u NL svakodnevno. Zameni rec Romi sa marocanse. Skoro da nema dana da se u vestima uz neko ekcesno ponasanje ne prikaci pridev marocanse ako su etnicki markoanci (99% nl drzavljani 80% njih ovde rodjeno dakle holandjani) u njemu ucestvovali. To se ovde ne tretira kao rasisam, iako sustinski jeste!

 

Koliko citam ovoj glumici ne smetaju Romi zato sto su Romi vec njihovo ponasanje, koju bez pardona vezuje za jednu etnicku grupu Rome. Paparazzi su za nju etnicki neutralni ali su i dalje iritantni. Pa to i jeste rasisam. Njen "momentat" su mogli da pokvare pored notorious paparazza,i polivaci, navijaci Rada, svekrva, ili Bora Corba ... Generalizacije i predrasude su cudo.

Tako i ovde nikada neces da cujes/procitas "holandski prevaranti ojadili penzioni/stambeni fond za 3bil e". To su samo prevaranti, cak nisu ni prevaranti nego berzanski manipulanti.

 

Evropa do gusee u predrasudama, generalizacijam, prikrivenom i neprikrivenom rasizmu ... Blago amerima oni imaju samo jednu predrasudu $.

 

Dok se cela nacija lomi oko plagijata doktorata, diploma ... Ovde nema vesti gde se ne spominje Jay-z, Kim Kardashian ciji oralni doktorat jos niko nije osporio.

 

'I knew about budgets, I was a drug dealer': Jay-Z says he learned his business skills from selling crack cocaine during the 1980s

 

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2440081/I-knew-budgets-I-drug-dealer-Jay-Z-says-learned-business-skills-selling-crack-cocaine-1980s.html#ixzz34vIDzrC7

Edited by hefestus
Link to comment

Ovde borci protiv predrasuda stvaraju nove.

Ovde se zabranjuje angažovanje orkestara određenih etničkih grupa onda kada to poželiš.

Ne znam kako bi oni reagovali da im neko kaže kako ne treba da se odazivaju na pozive za svirku već da idu okolo i sviraju isključivo za svoju dušu.

Sa strane što je manir "zvanja trubača" jeziva pojava pa još ako je povod sportska pobeda a na repertoaru opus djilkoša Bregovića...

 

Nego, kako izbeći ful kontakt (cimanje za rukav i sl.), posebno u toku neke proslave?

Link to comment

Ovde borci protiv predrasuda stvaraju nove.

 

 

Ne zanm na koga mislis, ali da primetim kako se lako ovaj NO zakon vezuje za Rome. Ko da samo Romi prose. 

Na Krfu sredinom 90th su se pojavili "Srbi" sa tablicom "Ja sam izbeglica iz Srbije bla bla...." Dobar bizmis sobzirom da su Grci sazaljivi na nas. Doduse nisu znali srpski a nisu bili ni Romi.

U NL ispred svakog supermarketa prose holadjani (autohtoni, ne alohtoni :( )

Link to comment

Nego, kako izbeći ful kontakt (cimanje za rukav i sl.), posebno u toku neke proslave?

 

eto, moze i neka vrsta aparthejda, ne ucestovati na bilo kakvim dogadjajima gde postoji mogucnost ikakvih nepozeljnih kontakata

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...