Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Kasno to stizes Marko, kasno.
I onda je bilo kasno za pastetu, sada je pojeden odavno u slast. I ispao je ekstra, meko, socno, preukusno. Prvo u pacu, svasta od zacina i povrca, doduse nekih 15 sati samo, ali onda na tiho krckanje u belom vinu.

Sad moram rodjaka da gnjavim za jos jednog, za pastetu -.-

Link to comment
On 12.1.2020. at 21:12, banatjanin said:

E, kako čistite nar?

U vangli vode i nikako drugačije. Odsečeš oba vrha, plitko, da se vidi gde su komore samo. Zasecaš po spojevima. Raščerečiš ga pod vodom. Opne pokupiš s površine vode, ocediš vodu i jedeš semenke supenom kašikom. 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

supa il potaz, sveza il smrznuta? ja sam potaze svela na minimum posla, isecem praziluk (moze i luk), turim smrznutu blitvu, povrtnu kocku i vrelu vodu, posle 15 min kuvanja sameljem pa dodam grcki jogurt/limun/nista u zavisnosti od toga kakav mi se corbuljak jede. da mi treba supa, islo bi slicno, samo bih proprzila praziluk, verovatno bih turila i kockice tikvice, sargarepe, nekog jos povrca, stabljike blitve kuvala s povrcem, lisce naseckano dodala pred kraj, kocka il suseno povrce (nikad mi samo so nije dovoljna), na kraju dodala limun. ako volis mozes one dronjke od jaja da umutis unutra. moze i na aziju, onda turis djumbir/soja sos/fis sos. ne mozes da promasis. 

Link to comment
11 minutes ago, cmrlj said:

supa il potaz, sveza il smrznuta? ja sam potaze svela na minimum posla, isecem praziluk (moze i luk), turim smrznutu blitvu, povrtnu kocku i vrelu vodu, posle 15 min kuvanja sameljem pa dodam grcki jogurt/limun/nista u zavisnosti od toga kakav mi se corbuljak jede. da mi treba supa, islo bi slicno, samo bih proprzila praziluk, verovatno bih turila i kockice tikvice, sargarepe, nekog jos povrca, stabljike blitve kuvala s povrcem, lisce naseckano dodala pred kraj, kocka il suseno povrce (nikad mi samo so nije dovoljna), na kraju dodala limun. ako volis mozes one dronjke od jaja da umutis unutra. moze i na aziju, onda turis djumbir/soja sos/fis sos. ne mozes da promasis. 

Thanx, i meni je prošla kroz glavu ova druga ideja - nešto kao minestrone.

Sveža blitva. Mali listovi, stabljike u tri boje, toliko fenomenalno izgleda da bi je je raširio po stolu :D a ne znam šta bi sa njom sem minestronea sa dominacijom blitve. Svi recepti na engleskom su kombo sa mahunarkama - pasulj, leblebije i sočivo. Možda ću malo leblebija da metnem.

Edited by maheem
Link to comment

meni su blitva i tikvice najbolje povrce u supi, ne da zagrizes, nego najbolji sok puste. a corbuljaci su uvek na isti fazon, ukusni i brzinski, izmedju ostalog  najbolji nacin za ciscenje frizidera punog povrca na rubu truljenja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...