Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Dobila sam od rodjaka lovca, divljeg zeca.

Kako da ga spremim? Znam samo da je suvlji od pitomog.
Snaja ga krcka u rerni sa dosta lovora i bluka i kaze da je super, ja bih nesto slozenije[emoji849]

Link to comment

naletela pre par meseci  na tv na tifani iz beverli hilsa, postala kuvarica. zainteresuje me njen recept za koliflauer frajd rajs. ne jedem karfiol uopste, al ovo je dobro. otad uvek imam zalihu u frizideru, s tim da sam izbacila i sargarepu i grasak i bambusove klice, i jaja. od svega mi je ostalo da na ulju proprzeni beli luk i djumbir umesam samleveni karfiol, kuvam par minuta, zalijem s malo vode, kad ispari soja sos i vezu mladog luka, izmesam, malo susamovog ulja i to je to.

najvise volim s jajom na oko, a moze i bez icega. 

jedino jos nisam provalila cime da ga zaljutim, nista ljuto sto sam probala ne postize harmoniju.

 

https://www.cookingchanneltv.com/recipes/tiffani-thiessen/cauliflower-fried-rice-3629531

 

Link to comment

E, kako čistite nar? Ja pizdim od toga, samo mi je pohovanje tikvica, valjda, veći pain in the ass u kuhinji. 

 

One kao epohalne fore s neta ne rade, ni jedna, samo još veći svinjac napravim. Ne ide jer nema sistema, kako kod da kreneš, mora da puca, prska, da odlepljuješ i trebiš onu opnu, a kuhinja posle kao ratište. 

 

Inače, ima odličnog nara u Lindi, krupan, sočan, svež. 

Link to comment

za ciscenje nara potrebna je mirna ruka i strpljenje, nema naglih pokreta i nervoze, i onda ide. ja skinem nozem kapicu, rasecem duz pregrada, rastvorim, i ko sto sam napisala, polako. nar mi je na dnu sudopere, cinija pored njega. skinem belu majicu :D

 

Link to comment
43 minutes ago, banatjanin said:

E, kako čistite nar? Ja pizdim od toga, samo mi je pohovanje tikvica, valjda, veći pain in the ass u kuhinji. 

 

One kao epohalne fore s neta ne rade, ni jedna, samo još veći svinjac napravim. Ne ide jer nema sistema, kako kod da kreneš, mora da puca, prska, da odlepljuješ i trebiš onu opnu, a kuhinja posle kao ratište. 

 

Inače, ima odličnog nara u Lindi, krupan, sočan, svež. 

Dakle napunis vanglu  vodom, preseces nar kako god hoces ili ne, onda potopis nar i odvajas "zrnca" u vodi...

Ono belo sto ne povatas to ce da pluta , posle ocedis vodu na dnu je zrnevlje i to je to.

Krunis ga ko kukuruz.Mislim znas to banacanin si :)

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ma samo ga zasečeš na par ključnih mesta da može lepo da se otvori, posle semenke lako ispadaju. Bar ja tako, sve ostalo što sam probao napravi mi još veći haos.

Edited by mraki
Link to comment
On 5.1.2020. at 21:50, Jumanji said:

Dobila sam od rodjaka lovca, divljeg zeca.

Kako da ga spremim? Znam samo da je suvlji od pitomog.
Snaja ga krcka u rerni sa dosta lovora i bluka i kaze da je super, ja bih nesto slozenijeemoji849.png

 

On 5.1.2020. at 22:09, Skyhighatrist said:

Poslednji put kad sam dobio zeku, isto od rođaka lovca, pravio sam ovako, samo je stajao u marinadi bar 24h, verovatno i duže...

:ohmy: pa kako bre zeca da spravljas kao kunica......

evo ti zahtevni recept za zeca, https://www.coolinarika.com/recept/pasteta-od-divljeg-zeca/

nesto slicno je pravila moja majka dok je bilo ulovljenih zeceva,samo je umesto u rerni  kraj spremanja bio kuvanje na pari na ringli.Originalni recept iz velikog kuvara se zvao ceska pasteta od zeca.ukus takve pastete je fenomenalan,ortaci su dolazili godinama posle nove godine samo da bi pojeli komad te pastete koju je keva spravljala gotovo uvek oko praznika.ako hoces mogu da potrazim i taj " originalni" recept, nesto manje sastojaka ide, bez pilece jetre

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...