Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ja bih njega obario sa gomilom korenastog povrća

 

@maheem

 

Začinjen, srolan, dobro zapakovan, pa dugo na niskoj temperaturi

fala.

 

zapakovao ga drvenim štapićima, uplašio ga jakom vatrom i potom ga maltretirao na laganoj vatri 3h. dodao malo bujona samo jednom. planirao sam da metnem kajmak odozgo na kraju al pošto se stvorio sos od loja i bujona odustao od te namere.

ljudi moji pauflek je car. takav ukus tražim od mesa. žena i ja se oduševljavali dva dana a klincima smo morali nešto drugo spremati :(

 

u današnjem izveštaju iz kujne: sataraša nikad dosta. da imam kuću pravio bih ga češće od roštilja :D

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam lepu glavicu svezeg karfiola. Sta jednostavno da uradim sa njim, nemam zivaca da pravim corbu sad? Recimo nesto sa rernom, posto bih dinstala meso u rerni, pa mogu da stavim ili sa tim mesom karfiol (nisam nikada radila pa ne znam da li je dobra ideja? to radim sa krompirom, sargarepom i lukom), ili da stavim posebno, mozda malo pospem maslinovim uljem i nekim zacinom..? Imam svez persun i ruzmarin (iz saksije ^_^), ostalo suvo/zamrznuto.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Cek, 1) malo kuvati 2) malo prziti 3) onda u rernu

tebi je ekvivalentno jednostavnom? :wacko: :lol:

 

 

Preheat your oven to 200°C/400°F/gas 6. Blanch the cauliflower in salted boiling water for a couple of minutes then drain in a colander, allowing it to steam dry (you don't want any water left in your cauliflower or it won't roast properly). Toss it in a good lug of olive oil and the butter. In a pestle and mortar, bash your spices and chillies with a pinch of salt, then mix them with your almonds and put in a hot, dry ovenproof pan to slowly toast them. After a couple of minutes, add the cauliflower. When it gets a nice bit of colour on it, add the lemon zest and juice and mix around well. Fry for about a minute longer then pop the pan into the preheated oven for about 15 minutes to crisp up. - Jamie Oliver

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Napravi đuveč, ako već koristiš rernu.

Pored mesa poređaj komade povrća koje ti je na raspolaganju i začini kako voliš.

 

 

Za drugi put:

 

-glavicu karfiola kratko prokuvati

-propržiti mleveno meso sa povrćem (crni i beli luk, šargarepa, paprika, rendani krompir...);

-začiniti nadev od mesa po želji: so, biber, mlevena paprika, itd ...

-u sredinu tepsije smestiti karfiol, a okolo rasporediti mleveno meso i povrće

-paradajz iseći na krupne kriške i složiti po nadevu oko karfiola

-ako je smesa suva, naliti vodom

-sve zapeći u rerni

-preko vrelog jela narendati parmezan

Edited by Ras
Link to comment

Imam lepu glavicu svezeg karfiola. Sta jednostavno da uradim sa njim, nemam zivaca da pravim corbu sad? Recimo nesto sa rernom, posto bih dinstala meso u rerni, pa mogu da stavim ili sa tim mesom karfiol (nisam nikada radila pa ne znam da li je dobra ideja? to radim sa krompirom, sargarepom i lukom), ili da stavim posebno, mozda malo pospem maslinovim uljem i nekim zacinom..? Imam svez persun i ruzmarin (iz saksije ^_^), ostalo suvo/zamrznuto.

 

sufle od karfiola je super jednostavno a ukusno jelo ili side dish za meso

Edited by beta kentauri
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...