Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Uh.Evo ti za 1 sat, po fazama.0, Uzmi malu, dekorativnu, plitku činiju, stavi je na led.1. Stavi vodu da se kuva, blago je posoli2. Dok se voda kuva, iseci razno povrće na tračice.3. Uključi najveću ringlu, stavi tiganj4. Uključi još jednu ringlu, stavi paket smrznutog crvenog voća koje si prvo izmlatila da ne bude kocka. Dodaj smeđi šećer, vinsko sirće, tucani čili. Krčkaj tiho.5. Zagrej lonče vode, dodaj soja sos, začine po volji ("five spice" može da posluži)...6. Tiganj ti je jako vreo, sipaj ulje, sačekaj minut dok ulje ne počne vrlo blago da se dimi, gruni povrće. Muljaj po tiganju oko 2 minuta, dodaj tečnost (oprezno, malo po malo!) dok ne ispari, nemoj da radiš duže od minut-dva. Promešaj, ostavi sa strane, nemoj ni slučajno skroz poklapati da se ne potpari, mora da bude krckavo povrće.7. Stavi pirinač da se kuva, trebaće mu, koliko, 10 minuta.8. Za to vreme ukuvavaj crveno voće, da se pretvori u nešto nalik na džem. To ti se zove chutney. Biće topao. Stavi ga u ledenu činiju, da pokrije dno. Stavi 3 minuta u zamrzivač, biće mlako.9. U pirinač sipaj kikiriki, suvo grožđe, za šta god da imaš inspiraciju, ili ostavi da bude klot.10. Serviraj. Imaćeš na stolu gomilu ukusa i sve dugine boje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hvala Daboviću, ovo zvuči preukusno i probaću, ali za vikend. Meni ovo ne bi bilo sat vremena (panika je počela da me hvata kod čilija, gde da nađem i kako da prepoznamo to), mada ne sumnjam da za tebe nije ni toliko. U nedostatku izvežbanosti napravila sam umesto toga voćno povrćnu salatu, sa malo brija, baš kakvu ponekad kupujem u radnji. Ispalo je jako lepo naoko, i nekim čudom skoro nejestivo, ali you can't have it all (ili tačnije I can't have it all kad je reč o kuhanju).

Link to comment
0, Uzmi malu, dekorativnu, plitku činiju, stavi je na led.10. Serviraj. Imaćeš na stolu gomilu ukusa i sve dugine boje.
Sto rek'o Kevin Kline u A Fish Called Wanda, "what was that bit in the middle"?Mnogo to komplikovano za mene. :D
Link to comment

Ovo su najbolji recepti za vežbanje tajminga: osnovne komponente su jednostavne, ali zahtevaju dobro tempiran rad na više ringli.

Link to comment
I ja ću tako za vikend, nasli mi olesterol i triglicerid :(
tek sad? dobrodošao u klub.ne brinim brzo se navikneš, što kaže moj drugar: pa jebiga, šta bi ti? u rudara krvave su ruke...
Link to comment

samo od blitve? to je malo neuobicajeno, treba ti dzak blitve za jednu ciniju.iseci krompir u kockice, obari, pred kraj dodaj blitvu naseckanu na trakice, iscedi, pospi malo bibera, mulje, limun, bluk, i kraj price.

Link to comment
samo od blitve? to je malo neuobicajeno, treba ti dzak blitve za jednu ciniju.iseci krompir u kockice, obari, pred kraj dodaj blitvu naseckanu na trakice, iscedi, pospi malo bibera, mulje, limun, bluk, i kraj price.
neam dzak, iam kesu. pola ide vec na krumpir, poglej gore :)
a, sirova blitva...nikad probao
ni ja :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...