Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

celija a1(komada pizze)38celija b1(vreme za pripremu jedne pitte)8celija c1(ukupno vreme za pecenje 38 kom pizze)a1*b1= 38*8=304 minuta (ja bih da mi pise koliko sati i koliko minuta)????????????????hvala pozdrav

Link to comment
Podeli tih 304 sa 1440 i formatiraj kao hh:mm.
uradio ,hvala!1 )zna li neko kako da u celiju a1 pise osenceno npr "cm"da bi korisnik znao da ubaci velicinu u cm a ne nekoj drugoj jedinicii isto tako ,kada se obrise uneta velicina (na delete)ostane celija a1 sa oznakom cm?2 )i dalje ne znam kako da iz kase galeb mp55 izcitam podatke,snimim kao .csva zatim otvorim u ekselu i svaka stavka (npr artikal , cena ,sifra...)budu u razlicitim celijama3 )kako da ubacim sliku ovde da bi svi videli koji problem imam?hvala
Link to comment
uradio ,hvala!1 )zna li neko kako da u celiju a1 pise osenceno npr "cm"da bi korisnik znao da ubaci velicinu u cm a ne nekoj drugoj jedinicii isto tako ,kada se obrise uneta velicina (na delete)ostane celija a1 sa oznakom cm?2 )i dalje ne znam kako da iz kase galeb mp55 izcitam podatke,snimim kao .csva zatim otvorim u ekselu i svaka stavka (npr artikal , cena ,sifra...)budu u razlicitim celijama3 )kako da ubacim sliku ovde da bi svi videli koji problem imam?hvala
1) desni klikni na tu celiju, pa onda Format Cells - Protection i stikliraj Locked. Poslije toga Tools - Protection - Protect Sheet2) Data - Text to columns i onda izaberi koji vec delimetr imas (prazno polje, zarez, itd)
Link to comment
1) desni klikni na tu celiju, pa onda Format Cells - Protection i stikliraj Locked. Poslije toga Tools - Protection - Protect Sheet2) Data - Text to columns i onda izaberi koji vec delimetr imas (prazno polje, zarez, itd)
ne ne,verovatno nisam dobro objasniou a1 upisem cm u b1 upisem 3 u c1 je formula a1 x b1u a2 upisem cm u b2 upisem 4 u c2 je formula a2 x b2kada dodje korisnik ,on treba u celiju a1 da upise vrednost u cm ,npr 7 da bi c1 izracunalo i iznosilo 7 x 3 =21to je ok,medjutim ,kada obrise vrednost 7 iz celije a1 hocu da ostane napisano(kao osenceno) cm????ranije sam to znao ali.............. ;)pozdrav
Link to comment

Odeš na conditional formating, odabereš new rule, pa na sledećem odabereš format only cells that contain. Izmeniš between na equal. staviš cm u ono polje sa kojm izjednačavaš.Otvoriš dole formating i namestiš font na italic i boju na sivo. :)

Link to comment

u kojoj

Odeš na conditional formating, odabereš new rule, pa na sledećem odabereš format only cells that contain. Izmeniš between na equal. staviš cm u ono polje sa kojm izjednačavaš.Otvoriš dole formating i namestiš font na italic i boju na sivo. :)
u kojoj celiji to radim?
Link to comment

ne ne,verovatno nisam dobro objasniou a1 upisem cm u b1 upisem 3 u c1 je formula a1 x b1kada dodje korisnik ,on treba u celiju a1 da upise vrednost u cm ,npr 7 da bi c1 izracunalo i iznosilo 7 x 3 =21to je ok,medjutim ,kada obrise vrednost 7 iz celije a1 hocu da ostane napisano(kao osenceno) cm????ranije sam to znao ali..............U A1 UVEK TREBA DA STOJI cmkada upisem broj u a1 ,npr,7 onda je u a1 samo 7kada delete a1 (odnosno 7)treba da se pojavi cm????izvini sto te mucim ;)

Link to comment
kada upisem broj u a1 ,npr,7 onda je u a1 samo 7kada delete a1 (odnosno 7)treba da se pojavi cm????
OK, uradi na ceo range gde to želi ono gore + desni klik na tab sa nazivom sheeta dole i odaberi view codeiskopiraj ovo:
 Option Explicit
Dim rng As Variant


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Set rng = Range("L1:L20")
If Intersect(Target, rng) Is Nothing Then
Exit Sub
Else
Target.Value = "cm"
End If

End Sub

Izmeni L1:l20 na tvoj range i dobićeš šta želiš. Snimi kao XLSM, pošto sad imaš makro. Drugačije ne znam kako bi izveo to.

Link to comment

hvala

OK, uradi na ceo range gde to želi ono gore + desni klik na tab sa nazivom sheeta dole i odaberi view codeiskopiraj ovo:
 Option Explicit
Dim rng As Variant


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Set rng = Range("L1:L20")
If Intersect(Target, rng) Is Nothing Then
Exit Sub
Else
Target.Value = "cm"
End If

End Sub

Izmeni L1:l20 na tvoj range i dobićeš šta želiš. Snimi kao XLSM, pošto sad imaš makro. Drugačije ne znam kako bi izveo to.

na vremenu,nije to sto hocu,trazim daljehvala ti puno na izdvojenom vremenu ;)
Link to comment

Izvini, nisam dobro bio razumio pitanje pod 1), pa sam te bio poslao na krivi pravac.Ako sam te sad razumio dobro, ovo bi trebalo da radi (u sustini isto kao i radisin primjer, samo ti automatki osjencava celiju A1 u sivo):Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)If Not Intersect(Target, Range("A1")) Is Nothing Then If Range("A1").Value = "" Then Range("A1").Value = "cm" Selection.FormatConditions.Add Type:=xlCellValue, Operator:=xlEqual, _ Formula1:="=""cm""" Selection.FormatConditions(Selection.FormatConditions.Count).SetFirstPriority With Selection.FormatConditions(1).Interior .PatternColorIndex = xlAutomatic .ThemeColor = xlThemeColorDark1 .TintAndShade = -0.249946592608417 End With Selection.FormatConditions(1).StopIfTrue = False End IfEnd IfEnd SubKopiraj to, pa onda desni klik dolje na Sheet1 i izaberi View Code i pejstuj.

Link to comment

hvala puno,ako hocu da mi sve celije u koloni a imaju oznaku cm,sta onda radim?a ako hocu da budu odredjene celije u koloni b,sta onda.hvala puno,ovo pomaze ali postoji jos jedan,prostiji nacin ali pojma nemam kakohvala ti puno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...