Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

hvala puno,ako hocu da mi sve celije u koloni a imaju oznaku cm,sta onda radim?a ako hocu da budu odredjene celije u koloni b,sta onda.hvala puno,ovo pomaze ali postoji jos jedan,prostiji nacin ali pojma nemam kakohvala ti puno
Onda se to malo mijenja, podebljao sam sta moras da korigujes u zavisnosti koje celije zelis usjencance i sta zelis u njima. Ovo ti je za "cm" i za stupac od A1 do A5.Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)Dim celija As RangeSet raspon = Range("A1:A5")For Each celija In rasponIf IsEmpty(celija) Then celija.Value = "cm" Selection.FormatConditions.Add Type:=xlCellValue, Operator:=xlEqual, _ Formula1:="=""cm""" Selection.FormatConditions(Selection.FormatConditions.Count).SetFirstPriority With Selection.FormatConditions(1).Interior .PatternColorIndex = xlAutomatic .ThemeColor = xlThemeColorDark1 .TintAndShade = -0.249946592608417 End With Selection.FormatConditions(1).StopIfTrue = False End If NextEnd Sub
Link to comment

nesto treba u condition formatingako je prazna celija da pise cma ako je puna taj brojali ne znam sta da napisem u format cell custom,znas li sta treba i kako da upisemhvala :)Pozdrav,Jovo Simović

Link to comment
nesto treba u condition formatingako je prazna celija da pise cma ako je puna taj brojali ne znam sta da napisem u format cell custom,znas li sta treba i kako da upisemhvala :)Pozdrav,Jovo Simović
To radi samo ako hoces da ti je uz broj i jedinica mjere. Ali ako obrises broj, onda ce biti prazna celija. U tom slucaju upishi:0.00 "cm"To ako hoces dva decimalna mjesta.
Link to comment

Kad dodjes u Conditional Formating, pa onda do dijela gdje se izabiru opcije izaberes Custom, pa Number, pa ponovo Custom i onda pod Type ukucas to.Ali procitaj ponovo sta sam napisao u postu iznad :-)

Link to comment
  • 11 months later...

Glavni podaci se nalaze u tabeli koja sadrži kolone: "Komercijalisti", "Komitenti" i "Objekti" koji su u merge-ovanim ćelijama. 

Sledeći su artikli (svaki artikl ima svoju ćeliju) i za njih se podaci vide kao vrednosti u ćelijama po mesecima.

 

Podatke obrađujem u novom sheet-u: Kolone su Komercijalista, Komitenti (Uk/Akt), Objekti (Uk/Akt), Mecec (Jan-Sep)

 

Treba mi predlog funkcije koja može da odredi koliko je ukupno aktivnih Komitenata i Objekata bilo u posmatranim mesecima (podaci su brojevi, tamo gde nije bilo prodaje artikla stoji prazna ćelija).

 

EDIT: aktivni su oni koji imaju zabeleženu prodaju bilo kog artkla u bilo kom mesecu.

Edited by Tale
Link to comment

Ako su ti sve celije prazne gdje nemas prodaju (a podaci su recimo u Sheet 1, kolumni A u celijma 2 do 5), onda moze = COUNT(Sheet!A2:A5), ili COUNTIF(Sheet!A2:A5, ">0") ako je 0 umjesto nekog podatka.

Link to comment

To sam uradio, dobio sam podatak o ukupnom broju komitenata koji su zabeležili prodaju.

 

Problem mi predstavlja funkcija za dalju analizu, po broju objekata tih komitenata. Dakle, pronalaženje broja komitenata po broju objekata koji su zabeležili prodaju. To bi bile "Aktivni" informacije.

Edited by Tale
Link to comment

Dakle, ovako:

 

Clipboard-2.jpg

 

Cilj je da se ustanovi koliko ima aktivnih objekata iz ovakvog primera i da se zna čiji su to objekti (Komitenata i Komercijaliste)

 

Komitenata ima oko 200, objekata 5x više (grubo), komercijalista oko 10.

 

test.zip

Edited by Tale
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...