Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

zavisi po kojim stavkama mu trebaju totali. ako je po stavkama koje su u naslovu tabele format tabele nije pogodan za pivot i to nemam pojma kako bi uradio jer nema nikakvog paterna za koji se može uhvatitiako treba po stavkama unutar tabele onda filterom treba da se selektuju i izbrišu naslovi i zaglavlja tabele pa da se pivotuje

Link to comment

Nisam razmišljao o pivotu, jer sam slab u tome, ali se jednom mora početi.Jel' može uopšte pivot kad svaka linija ima promenljiv/različit broj stavki koje treba sabrati?Treba da izvučem sume iznosa bez poreza (pdv-a) po svakoj tel.liniji.

Link to comment

ova tabela nije za pivot osim ako ne praviš troškove po osnovnoj preplati, mesnom saobraćaju itd. a čini mi se da ne pravišimam neke ideje kako bih počeoiako je tabela užasna dobra vest je da između svake linije imaš red pauzeišao bih na to da reč "ukupno" zamenim sa funkcijom "sum" koja bi pokupila sve vrednosti ispod. jedino je loše što su po defaultu hvata samo vrednosti iznad ili pored,a tebi treba ispod. i posle u novoj tabeli offset funkcijom da izređaš sve što treba. pokušaj da li može to sa nekom forom u "go to"jeste zajebano. imam još par ideja, ali bi mi trebala tabela da se igram sa njom.stvarno je neverovatno da nisu izbacili total za svaku liniju. vidi da li možeš od telekoma da dobiješ sirov fajl od kog su oni pravili ovo sranje od tabela. sirovina se lepo obrađuje u pivotu

Edited by korindjar
Link to comment

Odavno sam ih kontaktirao. Za sada ništa ne mogu drugo da dobijem.

išao bih na to da reč "ukupno" zamenim sa funkcijom "sum" koja bi pokupila sve vrednosti ispod. jedino je loše što su po defaultu hvata samo vrednosti iznad ili pored,a tebi treba ispod. i posle u novoj tabeli offset funkcijom da izređaš sve što treba. pokušaj da li može to sa nekom forom u "go to"
Nešto slično sam i pokušao ali problem je što imam neke linije koje imaju 10 stavki. ako bih postavio sumu za 10 stavki ispod da sabira, kad dođe do linije koja ima samo dve, počeo bi da sabira i podatke iz sledeće telefonske linije.To me keca.Aj ovako.Evo dela tog fajla. Ostavio sam 30-tak tel linija od 1000.http://www.easy-share.com/1913542645/ptt.xlsMirror: http://www.megaupload.com/?d=4IDGRN6S Edited by ion
Link to comment

evo ti za taj deo, ali mi je suviše problematično da ti objašnjavam ovdeiskontroliši ovo, pa ako se poklapa čućemo se telefonom. meni se čini da je ok.btw radio sam u 2007ici, morao bih da izvalim onda još par fazona za 2003.kapiram da je ceo posao oko 2,3 minutadrugi sheet, odnosno ovde sheet 1http://www.mediafire.com/?idmucm4hco6o9n3

Edited by korindjar
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako u šitu 1 imam u koloni A na primer imena ljudi, a u koloni B njihove matične brojeve, želim da mi u šitu 2, u kome u polju A1 piše neki matični broj, u B1 izvuče ime osobe koja ima taj MB na osnovu "baze" iz prvog šita.Kako?

Link to comment

Pogledaj funkciju

=VLOOKUP(lookup_value,table_array,col_index_num,range_lookup)

Imas primere u Helpu koje mozes direktno da iskopiras i primenis na svoje podatke, samo treba da modifikujes adrese.

Edited by Indy
Link to comment

nisam baš siguran šta želiš. možeš da ih izfiltriraš po kriterijumu "CONTAINS" i onda izvelukapuješ u drugi sheet ukoliko je to potrebno.ukoliko bude velukapovo i redove sakrivene filterom, kopiraj filtrirane vrednosti sa "visible cells only" u novi sheet i onda radi vlookupanyhow, imaš pristojan tutorijal od lynda.com, mada to je samo da pohvataš osnovne komande. sve dalje u ekselu je stvar kako kombinuješ te fazone

Edited by korindjar
Link to comment

@korindjar: Nisam ni ja :)Šalim se, razmišljao sam da primenim Vlookup na skup polja, ali bez prethodnog "ručnog" filtriranja.Više je u pitanju teoretska razbibriga, kako da obradimi pripremim neke podatke (brdo njih) koje ću tek dobiti, nego konkretan problem.@Alphons: Ne, nisu na istom mestu u stringu.

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...