Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

polje B2 iz osnovnog sheeta ubacujem u E4 u sheet2, C2 u E4 u sheet3, D2 u E4 u sheet4...
U Sheet2, polje E4 uneseš =Sheet1!B2U Sheet3, polje E4 uneseš =Sheet1!C2U Sheet4, polje E4 uneseš =Sheet1!D2Naravno sve ovo možeš i kliktanjem, no ovo nije naročito racionalan način ako treba da obaviš par stotina ovakvih unosa. U tom slučaju ti treba neko ko zna da napiše makro.
Link to comment
  • 1 month later...

Aj ovde da priupitam.Radim diplomski, i u Wordu (2007) sam kucao ceo tekst sa ubacivanjem potrebnih objekata( slike, tabele iz Excela, ....). Pri tome, ove tabele iz Excela su ostajale linkovane, tj. double click na bilo koju od njih je otvarao i dozvoljavao editovanje i izmenu podataka, formula,....Danas ubacim neki glupavi Chart, takodje iz Excela, i ubrzo provalim da mi nijedna jebena Excel tabela vise ne reaguje. Prepoznaje ih samo kao Picture Object. A radna je verzija teksta i trebalo je tu da se menja i doteruje stosta.Ako sam izgubio vezu sa tim linkovanim tabelama, moracu opet da tabelu po tabelu sredjujem i ubacujem. Uh...heeeeeelp :)

Link to comment
  • 1 month later...

Imam oko 7000 redova sa brojevima u tabeli (Excel 2007). Treba na kraju sve da ih saberem, ali nece. Formatirani su kao brojevi, pojedinacno ih prepoznaje kao brojeve, ali ne moze cela kolona da se sabere i ne moze da se sortira. Brojevi iz razlicitih kolona bez problema se sabiraju medjusobno, samo nece cela kolona. Zna neko u cemu je problem?

Link to comment
Imam oko 7000 redova sa brojevima u tabeli (Excel 2007). Treba na kraju sve da ih saberem, ali nece. Formatirani su kao brojevi, pojedinacno ih prepoznaje kao brojeve, ali ne moze cela kolona da se sabere i ne moze da se sortira. Brojevi iz razlicitih kolona bez problema se sabiraju medjusobno, samo nece cela kolona. Zna neko u cemu je problem?
Probaj da iskopiraš u drugi sheet, ali uradi samo paste special, paste values only...Ume tako da zajebava...
Link to comment

Hvala, uspelo je. :) Probala sam odmah da kopiram u drugi sheet i bio je isti problem, pa sam sada probala u novi workbook gde je pokazalo da pojedine brojeve ocitava kao tekst. Zasto je ovamo pokazivalo da su brojevi i kako ih je sabiralo po kolonama, nemam pojma.

Link to comment
  • 3 months later...

hm, pitanje je verovatno glupo, ali ja nisam pipnuo excel odavno, pa se ne sećam...enivej, imam tabelu u kojoj su, recimo, imena kupaca i iznosi. Hteo bih da saberem sve vrednosti svakog pojedinačnog kupca. To ovako izgleda

Vlada - 1000Petar - 2000Igor - 4000Vlada - 500Petar - 700Igor - 1400itd....

Kako da uredim da mi se na dnu ispiše suma svega što je Vlada platio. Naravno da ne mogu samo da selektujem, nego bi bilo super kada bi postojala formula koja bi to radila, kako bi se tabela stalno apdejtovala, kako unesem nešto. A ima mnogo unosa.Nešto sam petljao sa SUMIFOm, ali slabo...edit - pitanje je, zapravo, da li je kao criteria moguće navesti nešto tipa IF B1:B100="Vlada". Još bi bolje bilo da je moguće porediti sa vrednosti drugog polja, tj. IF B1:B100=A1 onda da radi sum. Pritom, u poljima B1:B100 su imena, a A1, A2, A3 itd bi isto bila imena kupaca.Praštajte na nemuštosti, I'm running on empty.

Edited by Alphons
Link to comment

Seljačka varijanta. Izaberi sve podatke i stavi format as tableDola izaberi da imas total row na dnu i kod iznosa stavi sum. kod kupaca možeš count da npr znaš koliko imaš unosai onda filtriraš po imenima A možeš i da napraviš pivot table tu imaš opciju da napraviš sum polja. prilično je jednostavno

Link to comment
hm, pitanje je verovatno glupo, ali ja nisam pipnuo excel odavno, pa se ne sećam...enivej, imam tabelu u kojoj su, recimo, imena kupaca i iznosi. Hteo bih da saberem sve vrednosti svakog pojedinačnog kupca. To ovako izgleda

Vlada - 1000Petar - 2000Igor - 4000Vlada - 500Petar - 700Igor - 1400itd....

Kako da uredim da mi se na dnu ispiše suma svega što je Vlada platio. Naravno da ne mogu samo da selektujem, nego bi bilo super kada bi postojala formula koja bi to radila, kako bi se tabela stalno apdejtovala, kako unesem nešto. A ima mnogo unosa.Nešto sam petljao sa SUMIFOm, ali slabo...edit - pitanje je, zapravo, da li je kao criteria moguće navesti nešto tipa IF B1:B100="Vlada". Još bi bolje bilo da je moguće porediti sa vrednosti drugog polja, tj. IF B1:B100=A1 onda da radi sum. Pritom, u poljima B1:B100 su imena, a A1, A2, A3 itd bi isto bila imena kupaca.Praštajte na nemuštosti, I'm running on empty.

Mozes pokusati napraviti novu tabelu sa rezultatima sa VLOOKUP funkcijom, ali je jednostavnije preko pivot table.
Link to comment
hm, pitanje je verovatno glupo, ali ja nisam pipnuo excel odavno, pa se ne sećam...enivej, imam tabelu u kojoj su, recimo, imena kupaca i iznosi. Hteo bih da saberem sve vrednosti svakog pojedinačnog kupca. To ovako izgleda

Vlada - 1000Petar - 2000Igor - 4000Vlada - 500Petar - 700Igor - 1400itd....

Kako da uredim da mi se na dnu ispiše suma svega što je Vlada platio. Naravno da ne mogu samo da selektujem, nego bi bilo super kada bi postojala formula koja bi to radila, kako bi se tabela stalno apdejtovala, kako unesem nešto. A ima mnogo unosa.Nešto sam petljao sa SUMIFOm, ali slabo...edit - pitanje je, zapravo, da li je kao criteria moguće navesti nešto tipa IF B1:B100="Vlada". Još bi bolje bilo da je moguće porediti sa vrednosti drugog polja, tj. IF B1:B100=A1 onda da radi sum. Pritom, u poljima B1:B100 su imena, a A1, A2, A3 itd bi isto bila imena kupaca.Praštajte na nemuštosti, I'm running on empty.

Pa baš što si i probao =SUMIF($D:$D;H5;$E:$E) gde je u koloni D imena , u koloni E ono što sabiraš, a u polju H5, ime onog koga sabiraš...
Link to comment
Pa baš što si i probao =SUMIF($D:$D;H5;$E:$E) gde je u koloni D imena , u koloni E ono što sabiraš, a u polju H5, ime onog koga sabiraš...
Slep i pored očiju. Hvala.Hvala i Dušanu i BBu na potsećanju da postoji jebena pivot tabela.
Link to comment
  • 2 months later...

Dobri ljudi, imam neku tabelu (4 kolone i skoro 6000 redova) koju treba da otstampam, pa me zanima sledece:1. kako da namestim da mi u prvom redu budu nazivi kolona, a da posle redovi krecu od 1 (znaci prakticno da prvi red bude nulti red)? 2. kako da mi otstampa redne brojeve pored redova, sa leve strane? Jel moram u kolonu A da se stavim redne brojeve ili moze on da iskoristi ove vec postojece brojeve redova? I kako uopste da udarim svih 6000 rednih brojeva, a da ne idem peske? Bese ima neka formula za to?3. sta treba da uradim da bih stampao sa, a sta da bih stampao bez linija tabele? 4. kako da podesim da mi stampa u portrait, a ne lanscape, tj. gde ja da vidim kako ce da mi izgleda otstampana strana, da bih podesio margine itsl.?5. probao sam jednu stranu probno da otstampam i otstampao mi je samo prvu kolonu (kolonu A), a ostale tri kao da ne postoje, a linije tabele je takodje zaboravio. Sta sam zajebo?6. moze li da se namesti da svaka otstampana strana na vrhu ima nazive kolona, ali da to naravno ne poremeti redne brojeve i da to ne moram da radim peske (za svaku stranu)?Hvala vam unapred! :)EDIT: Ok, uspeh nekako da resim problem rednih brojeva, a i resio sam da stampam u landscape-u, jer tako komotno staje svih 5 kolona, a nasao sam i kako da mi stampa linije. Sad jos samo da mi kazete kako da mi nazivi kolona budu na svakoj strani i kako da podesim da mi prelomi na isti broj redova po strani. :DEDIT2: Ok, ipak sam nekako sve uspeo da skarabudzim! Uz pomoc helpa (to cisto da ih pohvalim!) :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Posto nema itijevaca.Za nazive kolona, ides na page layout pa na print titles. Onda odaberes rows to repeat at top i označiš redove.Govorim za 2007 ali misloim da je i za 03 skoro isto.

Link to comment
Posto nema itijevaca.Za nazive kolona, ides na page layout pa na print titles. Onda odaberes rows to repeat at top i označiš redove.Govorim za 2007 ali misloim da je i za 03 skoro isto.
Jeste, isto je. Pise u helpu, za pismene. :DHvala ti u svakom slucaju!
Link to comment
  • 2 weeks later...

64.6062.6264.5956.7056.4051.7854.7955.7757.14Kako da ovo sortiram u kategorije "50-55","55-60", itd. Probao sam sa IF funkcijom ali ne umem da napisem IF(50<A<55;"50-55"), boldirani deo. Moze pomoc?edit: snasao sam se

Edited by ExicPL
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam excel skinut s Telekomovog moj r@čun pregleda svih telefona moje firme i troškova po njima. Ono što me interesuje Izgleda kao u attachmentu. Telefonske linije sa raznim stavkama, pretplatama, posebnim uslugama i slično.tele01.jpgImam oko 1000 takvih linija.Treba da izvučem totale po svakoj.Ono što me zeza je što svaka linija ima od jedne, pa do 10 stavki. Od slučaja do slučaja.

Edited by ion
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...