Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

Ja koristim desetku i osim sminke ne mogu da primetim neko poboljsanje osim eventualno da su nam olaksali da umesto 3-4 klika na nesto sad to odradimo sa 2 klika. Trenutno ne mogu da se setim konkretnog primera ali ....

Link to comment
  • 2 months later...

Postoji li u excelu nešto na foru onog conditional formatting, da mi boja jedne ćelije zavisi od uslova u dve druge.Evo šta mi treba:npr. ako je A1>0 i B1 prazno, C1 da ima boju 1.U svim drugim slučajevima ((ćelija B1 nije prazna i A1 nebitan iznos) ili (A1=0 i ćelija B1 nebitno da li je prazna)) C1 ima boju 2.

Link to comment
Postoji li u excelu nešto na foru onog conditional formatting, da mi boja jedne ćelije zavisi od uslova u dve druge.Evo šta mi treba:npr. ako je A1>0 i B1 prazno, C1 da ima boju 1.U svim drugim slučajevima ((ćelija B1 nije prazna i A1 nebitan iznos) ili (A1=0 i ćelija B1 nebitno da li je prazna)) C1 ima boju 2.
Može,=AND($A$1>0;$1B1="").U slučaju da ti ne radi ovako, umesto tačkazareza stavi zarez, to zavisi od regionalnih podešavanja.P.S. Naravno, mislio sam da ovu formulu staviš u Conditional formatting->New Rule->Use a formula to determine which cells to format. Edited by gotivac
Link to comment

Tako nešto sam i mislio ali nisam znao sintaksu.10xEdit: A jel mogu 2 rules za isto polje (ako je ispunjeno jedno - boja 1, ako je ispunjeno drugo - boja 2, a ako nije nijedno - boja 3 (nikad nisu oba))?Edit2: Mogu :) (probao-uspeo)

Edited by ion
Link to comment
  • 5 months later...
  • 3 months later...
zahrdjale su mi excel vestine, sada to vidim. jel ima na atu™ neki sajt ili knjiga da se kupi™, da malo osvezim znanje i naucim nesto novo ?
Vidi u piratskom zaljevu, ili nekom ekvivalentnom mestu, neki EXCEL BIBLE... To će ti biti dovoljno... :)
Link to comment

Uf, imam neke glupave tabele da pravim i punim, i to je prost unos brojeva koje ću posle da sortiram i da im dodelim redne brojeve, to je ok,no, šta sam poželeo a ne umem, kada stignem do A50 da pređe na C1 pa tako dok ne ispuni stranu, koju sam odredio, pa da tek onda sa R50, u ovom slučajuode na A51 i tako isto da popuni sledeću stranu i da to sve lepo sortira na kraju kada mu dam, da li ima tako nečeg?Ja sam sada uzeo da punim na dole a na desno sam postavio da je C1=A51 pa F1=A100 i tako dalje, samo mnogo posla, odradio sam za hiljadu polja i nadam se da neće biti više.Redne brojeve sam isto tako u stranu. Ružno je i rogobatno. Pa ću štampati već nekako. Samo me interesuje da li negde ima da se tako nešto podesi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Valjda je ovo pravo mesto:Da li postoji nekakav relativno jednostavan način da se napravi auto fill obrazac za porudžbine, tako da recimo kad neko ukuca kod proizvoda, ostala polja(opis, jedinična cena, pakovanje...) sami iz baze podataka popune ta polja?Očigledno je da sam totalni newbee, pa tako..........Hvala unapred.

Link to comment
Valjda je ovo pravo mesto:Da li postoji nekakav relativno jednostavan način da se napravi auto fill obrazac za porudžbine, tako da recimo kad neko ukuca kod proizvoda, ostala polja(opis, jedinična cena, pakovanje...) sami iz baze podataka popune ta polja?Očigledno je da sam totalni newbee, pa tako..........Hvala unapred.
Za to ti je Access jako jednostavan... U Excelu nije baš lako, treba programiranja...Osim ako nešto nije dodato što ja ne znam...
Link to comment

Mislim da ako na jednom šitu imaš kodove, pa opis, pa te ostale stavke svaka u jednoj koloni, i mislim da neće raditi dobro ukoliko se kodovi ponavljaju, trebalo bi da vlookup komanda može to da ti uradi.Ja koristim neki šablon za neke moje podatke koji sam odnekud prepisao i metodom pokušaja, pogodaka i promašaja vremenom prilagodio.Recimo ovako:U sheetu "baza", u koloni A ti se nalaze (jedinstveni, neduplirani) kodovi, u koloni B opisi, u C cena.U sheetu u kojem se "odvija radnja", ide recimo ovako:U polje A1 se ukucava kod;U polje A2 kucaj ovakvu sintaksu: =VLOOKUP(A1;'baza'!A:C;2;0) - to bi ti prikazalo opis iz kolone B(sheeta "baza") u redu u kojem se kod iz kolone A(sheeta "baza") podudara sa ukucanim kodom u polju A1 (sheet gde je obrazac)U polje A3 kucao bi =VLOOKUP(A1;baza!A:C;3;0) da se prikaže cena iz kolone CitdMana je što kad nema ničeg ukucanog u polju A1, u poljima A2 i A3 piše #N/AE, sad, ti dizajniraj kako bi hteo da ti izgleda obrazac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...