Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kevi istekla vozacka krajem novembra.Jel ce imati sada nekih problema kada bude pokusavala izvadi novu, jel postoji neki u rok u kome je morala da trazi novu dozvolu ?

Link to comment

Trebalo bi da nema nikakvih problema:

Према важећим прописима, није одређен рок у коме је грађанин дужан да продужи важност возачке дозволе чији је рок истекао. Међутим, возач не сме да управља возилом са возачком дозволом чији је рок важења истекао, јер у том случају чини прекршај из члана 230. став 1. тачка 20. Закона о основама безбедности саобраћаја на путевима.Захтев за продужење рока важења возачке дозволе, подноси се органу унутрашњих послова код кога се возач води у евиденцији.
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/posledice-isteka-vazenja-vozacke-dozvole.hedit: link Edited by fanjo
Link to comment

Jedini problem može da joj se dogodi ako izađe u saobraćaj sa dozvolom koja je istekla i zaustavi je neka nabusita volina. Ukoliko prekoračenje nije veliko (npr. do 7 dana) korektan pandur će je pustiti uz upozorenje da odmah izvadi novu dozvolu, dok će je nabusita volina poslati kod sudije za prekršaje koji neće imati izbora osim da izrekne dva poena i 6k dinara, uz komentar: "Gospode, za šta ovi pišu prijave..."

Edited by beowl
Link to comment
Zabranjeno je voziti sa zatamnjenim staklima.
Pa da, ne sme to dole da se radi sa kolima koja su dole registrovana. Ali šta bi bilo u mom slučaju - ne bi mi valjda na grani zabranili ulazak u zemlju? Ono, strani auto, simulirani jak nemački naglasak, pretnja oko veta za ulazak u EU, za volanom tip koji liči na Haselhofa u najboljim danima?
Link to comment
Pa da, ne sme to dole da se radi sa kolima koja su dole registrovana. Ali šta bi bilo u mom slučaju - ne bi mi valjda na grani zabranili ulazak u zemlju? Ono, strani auto, simulirani jak nemački naglasak, pretnja oko veta za ulazak u EU, za volanom tip koji liči na Haselhofa u najboljim danima?
Nije tačno da ne sme da se vozi sa zatamnjenim staklima. Stakla iza stuba, mogu da budu dodatno zatamnjena. Stakla u nivou vozača, mogu da se zatamne još dodatnih 25% u odnosu na fabričko toniranje. Ti sigurno imaš fabrički tonirana stakla, i to ne predstavlja nikakav problem sa zakonske strane. Problem su oni likovi koji lepe nekakve folije tako da se spolja ne vidi ništa, a iznutra jedva bilo šta.
Link to comment

Stakla jesu fabrički neka tamnija zelenkasta varijanta, ali pozadi stoje dodatno još folije. Ali ne one deep black folije koje tjuneri lepe iz fazona da sve bude crno, nego svetlije i providnije koje služe tu za klince, protiv sunca i uv zračenja. Kome je dete na dužem putu zaspalo pozadi i bilo opaljeno suncem, zna o čemu pričam. Ali u svakom slučaju, iznutra se sasvim normalno vidi napolje. Jebiga, ne bi Švabe prve dale da to prođe TÜV da je stvarno neprovidno.Ne znam kako se ovakve stvari tretiraju? To nije folija koja se lepi, nego "instalira".

Link to comment
Stakla jesu fabrički neka tamnija zelenkasta varijanta, ali pozadi stoje dodatno još folije. Ali ne one deep black folije koje tjuneri lepe iz fazona da sve bude crno, nego svetlije i providnije koje služe tu za klince, protiv sunca i uv zračenja. Kome je dete na dužem putu zaspalo pozadi i bilo opaljeno suncem, zna o čemu pričam. Ali u svakom slučaju, iznutra se sasvim normalno vidi napolje. Jebiga, ne bi Švabe prve dale da to prođe TÜV da je stvarno neprovidno.Ne znam kako se ovakve stvari tretiraju? To nije folija koja se lepi, nego "instalira".
To pozadi je OK, i tu nema problema. To napred su fabrički tonirana homologirana stakla i sve je OK. Sonyboy je isto OK.
Link to comment

Ima li ovde negde da se nađe nešto slično Sonyboy-u?Oni ne nude nikakva rešenja za neke starije modele, čak ni za sve modele nekog automobila.

Link to comment
  • 3 weeks later...

ko ima plinski atest stariji od pet godina neka se pripremi na gubitak vremena i neplanirane troskove prilikom registracije, mene kostalo +15 hiljada dinara i dan i po dok sam sve zavrsio..

Link to comment
koliko sada važe vozačke dozvole? Znam da su produžavali rokove za lične karte
10 godina i dalje, bar je tako bilo prošle godine kad sam produžavao.Послато са Huawei користећи Тапаток 2
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...