Jump to content
IGNORED

Hate lista itema, pojava, trendova i proizvoda


yolo

Recommended Posts

Maturski perspik?
necemo slike, pa nisam zla. mada, mladost je uvek lepa :)
ja uopste ne mislim da je moda glupa, al sto volim da se oblacim dosadno :wub:
ne mislim ni ja, vise, otud :blush:
ma kapiram ja o cemu pricas. kad smo kod tih revija eto prilike za jos jedan hejt -ne shvatam zasto na beogradski fashion week dolaze ljudi kao u vecernji izlazak
pa eto, mislim da je moje zdravo neinteresovanje za modu delimicno uslovljeno i ovom nakaradnom scenom ovde. vidis, npr. to za modne revije. ovde ljudi zaista idu na to kao u izlazak, pa sam stekla potpuno pogresnu sliku toga. i da dodam, o precenju trendova. zanimljivo je sa njima sto uglavnom svako zna sta je in, prosto se plasiraju tako da budu brzo vidljivi. i to je ok.
Link to comment
ma kapiram ja o cemu pricas. kad smo kod tih revija eto prilike za jos jedan hejt -ne shvatam zasto na beogradski fashion week dolaze ljudi kao u vecernji izlazak,mislim koja je to svrha i koncept? revije se prave za klijente i novinare + ponekivip da zabiberi. dok se u srbiji onako okupi drustvo da blene u dobre ribe.tako da je neprisustvovanje revijama ako nisi u tom poslu nesto sasvim legitimno, stavise.
Organizacija beogradskog fashion weeka, a vaistinu i selectiona je toliko bizarna da moze da se dogodi da novinari sede u cetvrtom redu, odakle, prirodno, ne mogu da vide nista od onog ispred sebe, dok se u prvom redu sire estrada, sponzori i gloduri koji su umislili da su VIP (negde sam juce cula dobru definiciju glavnog urednika, uf, sad se setih, od Ivice Dacica na tiviju, ali nevermind, covek veli svaki urednik je buduci bivsi glavni urednik i u pravu je - u tom smislu, a u kontekstu promovisanja prikazanih kolekcija mnogo su korisnije anonimne novinarke koje su tu dosle da zarade platu a ne da se produciraju) - da ne pricam o "uskocima" koji vrebaju svako potencijalno prazno mesto u prvom redu spremni da u klizecem startu, a naizgled lakonski scepaju dza stolicu, dza goody bag - jao - kud pomenuh kese, tek kad krene pomama za poklonima (a najcesce su u pitanju kozmeticki semplovi, casopisi iz remitende, katalozi, flajeri, retko - ali zaista retko ko se odresi za neki, ako ne vredan, ono makar nerashodovan i upotrebljiv poklon) a onda friends & family povade mobilne da slikaju svoje vedete na pisti da bi na kraju svi slozili onu facu "kako sam samo smoren/a i urban/a" - sve u svemu Nusic on a runaway :(
Link to comment

pracenje mode - taman htedoh reci to samo vazi za "mladoS' ludoS' " ali bice da su zene u godinama ako ne cesci onda svakako uzasniji slucajOpet ja o Luxembourg-u :D Sredina u kojoj zivis jako puno znaci. Ovde su svi obuceni:- bankarsko/administrativni dress code- toplo i prakticno zbog zime i kiseonda je takav i izbor u prodavnicama.Pracenje mode svodi se na: - tasne za zene- satovi za muskarcei tu se trose hiljade i hiljade Eima se - moze se :D

Link to comment
ali me i dalje nervira kad vidim da neko prati modu, a ne zna da se obuce, proleti mi kroz glavu 'wtf, zar do sada nisi mogla da naucis sta je lepo', i toga ne mogu da se oslobodim, iako sam liveandletlive manijak po skoro svim pitanjima u zivotu.
as in imati stila i pratiti modu su dve dijametralne stvari. A najgori su ovi što prate modni stil :lol:
Link to comment
pracenje mode - taman htedoh reci to samo vazi za "mladoS' ludoS' " ali bice da su zene u godinama ako ne cesci onda svakako uzasniji slucajOpet ja o Luxembourg-u :D Sredina u kojoj zivis jako puno znaci. Ovde su svi obuceni:- bankarsko/administrativni dress code- toplo i prakticno zbog zime i kiseonda je takav i izbor u prodavnicama.Pracenje mode svodi se na: - tasne za zene- satovi za muskarcei tu se trose hiljade i hiljade Eima se - moze se :D
Kad smo vec kod uticaja sredine na pracenje mode, moram da primetim blag pomak u tradicionalno stancovanom stilu veceg dela beogradske zenske populacije - otkad su domaci casopisi poceli da forsiraju domace editorijale (ranije su samo brutalno preuzimane fotke iz stranih izdanja) i ozbiljnije se pozabavili product placementom (cena + gde ima da se kupi, za sta su doduse zasluzni i PR ljudi koji stoje iza odredjenih brendova) (kuku, primetila sam da sam prestala da se zezam i ozbiljno pocela da se izrazavam kao neko iz advertising agencije - mentalna beleska - srbofikovati se u najkracem mogucem roku) - elem, pre upada u digresiju htela sam da kazem kako se polako pomalja razlicitost, ok, ove godine sve su pokupovale lenjinke (kape), kratke cizmice i dugacke dzempere, ali su makar pocele da ih kombinuju s onim od prosle godine, a inspirisano opipljivim trudom modnih urednika da naprave nesto smisleno od onoga sto moze da se nadje u nasim radnjama. Iako generalno hejtujem lokalna izdanja stranih magazina, ne mogu a da ne primetim trud koji pokazuju modni urednici, kako u izboru stvari, tako i u vizuelnom iskazu (vrhunske fotografije i konacno neki novi ljudi koji su zbrisali kojekakve dejane milicevice i ostale priucene etalone neukusa i antitalenta)
Link to comment

ne znam sta brendovi kao sto su morgan, mexx, next, benetton (ili vec koji su) rade na fashion week-u. to mi je jako tuzno. ocekujem jos samo da se i M&S pojavi pa da znamo da je fw dotakao dno. imajuci u vidu sta se sve od navodno brendova podmece u bgd-u za velike pare, ne bi me ni to iznenadilo.

Sredina u kojoj zivis jako puno znaci. Ovde su svi obuceni:- bankarsko/administrativni dress code- toplo i prakticno zbog zime i kiseonda je takav i izbor u prodavnicama.Pracenje mode svodi se na: - tasne za zene- satovi za muskarcei tu se trose hiljade i hiljade Eima se - moze se :D
to su stvari za koje verujem da nikad ne treba biti zao potrositi novac.narocito kad je garderoba formalna, tad razliku cine ti detalji, kao i materijali i kvalitet izrade same garderobe.zapravo, necije umece oblacenja sklonija sam da gledam kroz takve detalje, nego kroz bilo sta drugo.
Link to comment
as in imati stila i pratiti modu su dve dijametralne stvari.
ne moraju biti bas dijametralno suprotne, mogu u nekoj meri i da uspesno kohabitiraju. :) neko ko ima stila ce biti u stanju da izabere nesto sto je trendy a da se i dalje uklapa sa manje vise konstantnim sadrzajem ormana.ne mora se biti u ovogodisnjoj kolekciji od glave do pete, ali 1 stajaznam dzemper ilineki detalj sigurno daje edz.
Link to comment
Ovde je sve crno, belo, und sivo u izlozima.
ma da, manje vise svugde je. zivela globalizacija :D ne znam kako vama al meni ovo super odgovara, ne nosim nista braon jer tripujem da izgledam starmalo.
Link to comment
Tek sad vidim koliko sam gresio sto sam se onomad onde podsmevao predlogu da se uvede pdf Dizajn.
jel jesi? boze kakav je ono bio gang bang, od svega samo se secam da me je ziza podrzavala :lol: by the way di je zizek? bila je tu pa nestade, mora da sam opet nesto propustila.nego, jel pao kaput?videla sam vrlo lepe primerke u benettonu, skoro pa isti kao onaj s one tvoje fotke.
Link to comment
ne mora se biti u ovogodisnjoj kolekciji od glave do pete
:D jes bila nekad u podgorici?ako im uklaviris svoju ideju, moj si heroj. ti ljudi nisu normalni sa svojom vulgarnom interpretacijom trenda - ako je, npr, moderan kaubojski stil, svaka ce podgoricanka izgledati kao kalamiti, od glave do pete. zivote. ali ima i gore od toga - nova elita na vikendu na moru, vjecito u trenerkama i patikama, jer na odmoru su, pobogu. i, da, kad sam kod crnogorske modne scene (:lol:): svaki na djeda casni na babu posteni crnogorac ima majicu na kojoj pise versace, ali ga i dalje zove versaći
Link to comment

nisam vala, ali sam bila u budvi leta gospodnjeg '99. kao da mi bombardovanje nije bilo dovoljno :ph34r: prvo, urbane legende o krstachama na plazi su - tacne.ne znam, ono je bila takva menazerija da prosto ne znam odakle da pocnem.a vec je prastara ona fora o versaciju kao crnogorskoj narodnoj nosnji :D doduse, ipak je beograd 90tih postavio vecinu tih sofisticiranih trendova,braca iz drugog oka su ih samo dovela do perfekcije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...