Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

solaris je, meni, pretežak, pa ga oklevam i preporučiti, ali je film divan, mogao bi možda to.

 

Филм, Тарковског, да одличан иако је искривио књигу на неколико места али са ваљаним разлогом.

 

Оно америчко срање које носи исти наслов нема ни главу ни реп, недоречено је и једино је за дивљење како су са тако мало (сценаристичког) труда успели да избуше толико рупа у причи.

 

Е, да, ствар коју намеравам да погледам још који пут, "Обытаемий остров", по Стругацким (оним у које се 1 фурунаш прекрстио), па и "Гадкие лебеди" такође по њима. И ствар коју гледам сваке две-три године, "Кин Дза Дза", феноменално.

Link to comment

EDIT: na dole, hoffnung, da to je to!

Ma muzika prvoklasna. Poslušaj forever autumn i thunder child deo, suza mi krenula kada sam slušao.

 

btw: i ja sam plakao...hm...dopisaću još jedan plus za naše generacije :D

 

@pace: tu je bilo važno da igra Kluni :lolol:

 

edit:

@šan

http://en.wikipedia.org/wiki/Future_History_%28Heinlein%29

 

samo mislim da nisu izdate kao knjige na ENG, to je kompilacija, Asimova sada čitam, završio svemirske struje, preporuka, po redu, sabrani roboti, pa tri detektivska pa dalje, jako pitko, brzo, lepo i zanimljivo.

Edited by Vapad
Link to comment

@pace: tu je bilo važno da igra Kluni :lolol:

 

Али је прц што Бота Клуни ту опет игра себе... пошто му нису баш објаснили шта треба да игра, а ваљда нису ни знали.

Link to comment

 

Е, да, ствар коју намеравам да погледам још који пут, "Обытаемий остров", по Стругацким (оним у које се 1 фурунаш прекрстио),

Ni slučajno. To je radio onaj bezveznjak Bondarčuk (mlađi naravno), potpuno đubre, nisam imao snage za II deo.

Link to comment

И ствар коју гледам сваке две-три године, "Кин Дза Дза", феноменално.

kin dza dza  :lolol:  Ja sam probao to cudo da gledam, negde nakon sat vremena sam se totalno pogubio i odustao. 

 

@Vapad: fala! 

Link to comment

Ih mustang :D

 

Samo, nije serenity, nego firefly - serenity! :P

 

I Peti Element nije nikakvo guilty pleasure, gledao sam ga par puta i iskreno, kada negde ide, volim da ga pogledam ponovo, ako ništa drugo a ono zbog dizajna, jako sam malo ljudi sreo da im se nije dopao, doduše malo je i ljudi koji bi mogli tačno da kažu šta im se u filmu dopada :), prosto je gledljiv.

Guilty pleasure, ako ti se stvarno sviđa, bi bio WotW sa Tomislavom Kruzom, taj film je strašan koliko je glup, jedan od onih koji nisu nikako uspeli da uspostave suspenziju neverice, i to i kod ne previše zahtevne publike (as in me),  od onog kao EMP pulsa na početku pa do Dakote kada vrišti kada se vide tela u reci, čak se tu dobar deo publike u bioskopu nasmejao, sećam se da mi je bilo zanimljivo kako je svima to bilo smešno, loš loš film.

 

Sunshine, to ono kada idu da upale sunce ponovo...hehehehe...

 

 

:lolol:

Link to comment

Mene je WOW potpuno istraumirao...mozda zbog studija gde sam gledala gde su imali neki jeben dolbi sistem...produvali mi sve cakre :)

 

Taj sunshine

 

Mrzi me da guglam po telefonu ali mislim da stvarno serenity, ista ekipa kao za firefly seriju

 

Dopao mi se i pacific rim :) ... Moon...hitchhikers guide itd

 

inace su mi svi kruzovi sci-fi odlicni

A peti element... :) imala sam istu boje kose kao ona...pre nego sto je film izasao :)

Edited by mustang
Link to comment

@vapad ono sa slepilom, meteoritom i biljkama ti je dan trifida.

Edit 1 Preporuka: stalker, the thing, 12 majmuna, akira, donnie darko, frankenstajn, ghost in the shell...

Ima jos ako se setim.

Edit 2 Scanners, videodrome, invazija kradljivaca tela, west world, forbidden planet, ubaci i neki star trek, cube, snejk pliskin, terminator

Edited by Klugscheisser
Link to comment

Inače, uvodio sam drugaricu malo u SF, htedoh da joj pokažem da nije to samo u svemiru, da nisu samo roboti. Gledali smo Fahrenhajt 541, Sojlent Grin i Planetu Majmuna, imam u planu još i Loganov beg, Mesec, Innerspace, THX 1138 i They Live. Još neka preporuka?

 

The Man from Earth - nema robota i pucanja po svemiru, radnja se odvija u dnevnoj sobi, a uprkos tome vrhunski je SF.

Link to comment

Оно америчко срање које носи исти наслов нема ни главу ни реп, недоречено је и једино је за дивљење како су са тако мало (сценаристичког) труда успели да избуше толико рупа у причи.

 

Jedino što je stvarno sranje je reći za Solaris da je američki.

 

To je Soderberghov film. Još otkada se i Wenders potrudio da on dobije Zlatnu palmu za svoj debi, mislim da je on dovoljno poznat reditelj da bi se gurao u nejasnu kategoriju "američko".

 

A, i Soderberh je napisao scenario toga filma, režirao ga je, radio je fotografiju i bio je montažer. Ako je ičije sranje taj film, nije američko već njegovo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...