Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Upravo sam zavrsio svajcarski sci fi "Cargo", ok je, ima malo previse nelogicnosti ali u suši sci-fi filmova mi je svaki film sa svemirskim brodom i bez lutkastih vanzemaljaca dobar.

+1, osim sto nisam ispratio da (ni)je nemacki...

Link to comment

nisam to gledao. hvala! vidim, ima ga na trafiki.

Ako ne znas sta ces sa sobom a vec nisi - pogledaj obavezno Brazil (1985). Jos jedan po meni odlican a nepoznat je Bicentennial Man (1999) a ako bi laganu zabavu mozes da uzmes Real Steel (2011).

Nista od ovoga doduse ne ukljucuje pucacinu u svemiru. Za to preporucujem, ako se nekim cudom nije desilo da si do sad gledao, Dinu (1984).

Dobar mracni SF horor je Event Horizon (1997).

 

Eto, nadam se da je dovoljno za sada :D

Link to comment

Onu dužu Dinu ili original?

Knjiga inače mnogo bolja, mada je i film pristojan, potpuno drugi doživljaj, valja gledati pre čitanja, fremenska odela izgledaju odlično a baron, fej, pa i tufir i dobri doktor (Sa carskom uslovljenošću) su odlično kastovani a crvi su baš kako treba, apsolutna preporuka!

 

Starship troopers je odličan SF sa sve pucanjem.

 

Inače, uvodio sam drugaricu malo u SF, htedoh da joj pokažem da nije to samo u svemiru, da nisu samo roboti. Gledali smo Fahrenhajt 541, Sojlent Grin i Planetu Majmuna, imam u planu još i Loganov beg, Mesec, Innerspace, THX 1138 i They Live. Još neka preporuka?

Edited by Vapad
Link to comment

Nisam siguran za Dinu koja je razlika, mislim da sam gledao duzu zadnji put a kad sam bio klinac original. bem ga, dobro kako god okrenes. S druge strane Blade Runner je definitivno bolji bez onog slinavog kraja (dakle kraca verzija). Knjige za Dinu su svakako bolje, a meni su se svidele i za dublje razmisljanje  Smrt Trave, Gospodar Muha i Solaris. 

 

Ako ces Innerspace onda moze i E.T :)  Da, tu je i nezaobilazni susret trece vrste, Rollerball (stari ne novi)... zatim za odmaranje mozga Aliens, Screamers :Hail: a  moze i ona trilogija sa Van Dizelom. 

 

Jedan od moji omiljenih je i Equilibrium. 

 

Inace svaka cast za THX 1138, jebeni masterpiece. Kad samo pomislim sta je mali Lukas mogao da postane, eh...

Edited by Shan Jan
Link to comment

@shan jan, cekaj, nismo se razumeli. tj. nisi pratio radnju. ajant mi je preporucio film o marsu. btw. "kupljen" juce na trafiki. prevod tu, jos kokice da ispecem, da ugasim nocas svetlo i polako. inace, ajante, dopada mi se recenzija koju sam procitao na imdb. ovo mi lici da je jedan skriveni dragulj, ali ce vidimo.

 

btw shan jan, sve sam ovo pogledao [dina - pokidala u ovom izboru koji si napravio] osim brazila, ali ne mogu da sada pisem zasto to nisam gledao. mozda jednog dana pogledam. inace, neke filmove sam gledao od njega.

 

hvala u svakom slucaju za preporuke!

 

Edited by hoffnung
Link to comment

@Šan: Čitala je, na preporuku, vrli novi svet i 1984, a od filmova do sada joj je F541 dojmio, a ja sam se zapajnio koliko je Sojlent Green odoleo zubu vremena, osim ono malo akcionih scena koje su smeše ostalo je fantastično. Ekvilibrijum je meni drag, gledao sam ga pre no što je stekao kultni status i još mnogo puta posle, ali tu je jedina zaista prava novina gun kata (a i to mislim da sam negde čitao), to je više, kako da kažem, za dečake, bliski susreti i et previše dosadni (meni, prosto ne drže više tako, a osim toga su i dečiji, pre bih onda išao na navigatora ili ono kada pobedi igricu pa ga pokupe da ratuje za univerzum :)), aliens malo specifični, to je više akcija, kao i predator, skrimersi previše robota, čak i they live razmišljam da li da isključim.

 

Eh da, bio i Her, mmmm, relativno zanimljiv, primljen prvo sa zanimanjem ali onda oboma pukao pola sata pred kraj, predugačak je, ne mora film da bude dva sata dugačak da bi bio dobar, da je trajao sat i dvadeset, tj. da je bio drugačije sečen, bio bi odličan.

 

Smrt Trave ima onu nezgodnu scenu sa silovanjem a i nije baš nešto previše zanimljiv, mislim da je planeta majmuna i sojlent grin, uz vrli novi svet i 1984, dovoljno za alternativne istorije/budućnosti granu (i preporuka za sve četiri knjige Buduća Istorija od Hajlajna), gospodar muha je, opet, dečija knjiga, nije sf, jeste za preporuku, ali je više psiho drama, solaris je, meni, pretežak, pa ga oklevam i preporučiti, ali je film divan, mogao bi možda to.

 

@kobni: hvala! Zanimljivo, nisam ga ni ja gledao, ili se ne sećam, a imam i knjigu ali se ni nje ne sećam. Šta je ono kada padnu meteoriti pa neke biljke počnu da jedu ljude?

 

Hvala Nautiluse, znači dva plusa na rollerball i on ide odmah na torrent! :)

 

P.S.

Inače, kako bih samo voleo da mogu da ubedim ljude da preslušaju war of the worlds od Džefa Vejna iz 1978, kako je to dobro, ali ne ide, ima veze i sa muzičkim ukusom. Tako da ako neko ima vremena i želi da čuje dobar, mada poznat, sf, sa odličnom muzikom, preporuka.

Link to comment

Hahahaha, baš sam mislio da li da ga spomenem u prethodnom postu i rekoh neću, nema veze sa tom maleckom podtemom koju sam pokrenuo a i, koliko mi je ostao u sećanju (gutaju oni tu neke zelene kugle mislim :lolol: ) toliko mi je asocijacija na Hell in the Pacific prevelika i zasenjuje malo ovaj spomenuti. To je dobar film. Vredi ga pogledati.

 

EDIT: na dole, hoffnung, da to je to!

Ma muzika prvoklasna. Poslušaj forever autumn i thunder child deo, suza mi krenula kada sam slušao.

Edited by Vapad
Link to comment
P.S.

Inače, kako bih samo voleo da mogu da ubedim ljude da preslušaju war of the worlds od Džefa Vejna iz 1978, kako je to dobro, ali ne ide, ima veze i sa muzičkim ukusom. Tako da ako neko ima vremena i želi da čuje dobar, mada poznat, sf, sa odličnom muzikom, preporuka.

 

jel to ovo? ima i ceo soundtack, ali ovo je uzasno poznato. 

 

http://youtu.be/iSifCF8k27A

Link to comment

@Šan: Čitala je, na preporuku, vrli novi svet i 1984, a od filmova do sada joj je F541 dojmio, a ja sam se zapajnio koliko je Sojlent Green odoleo zubu vremena, osim ono malo akcionih scena koje su smeše ostalo je fantastično. Ekvilibrijum je meni drag, gledao sam ga pre no što je stekao kultni status i još mnogo puta posle, ali tu je jedina zaista prava novina gun kata (a i to mislim da sam negde čitao), to je više, kako da kažem, za dečake, bliski susreti i et previše dosadni (meni, prosto ne drže više tako, a osim toga su i dečiji, pre bih onda išao na navigatora ili ono kada pobedi igricu pa ga pokupe da ratuje za univerzum :)), aliens malo specifični, to je više akcija, kao i predator, skrimersi previše robota, čak i they live razmišljam da li da isključim.

 

Eh da, bio i Her, mmmm, relativno zanimljiv, primljen prvo sa zanimanjem ali onda oboma pukao pola sata pred kraj, predugačak je, ne mora film da bude dva sata dugačak da bi bio dobar, da je trajao sat i dvadeset, tj. da je bio drugačije sečen, bio bi odličan.

 

Smrt Trave ima onu nezgodnu scenu sa silovanjem a i nije baš nešto previše zanimljiv, mislim da je planeta majmuna i sojlent grin, uz vrli novi svet i 1984, dovoljno za alternativne istorije/budućnosti granu (i preporuka za sve četiri knjige Buduća Istorija od Hajlajna), gospodar muha je, opet, dečija knjiga, nije sf, jeste za preporuku, ali je više psiho drama, solaris je, meni, pretežak, pa ga oklevam i preporučiti, ali je film divan, mogao bi možda to.

 

@kobni: hvala! Zanimljivo, nisam ga ni ja gledao, ili se ne sećam, a imam i knjigu ali se ni nje ne sećam. Šta je ono kada padnu meteoriti pa neke biljke počnu da jedu ljude?

 

Hvala Nautiluse, znači dva plusa na rollerball i on ide odmah na torrent! :)

 

P.S.

Inače, kako bih samo voleo da mogu da ubedim ljude da preslušaju war of the worlds od Džefa Vejna iz 1978, kako je to dobro, ali ne ide, ima veze i sa muzičkim ukusom. Tako da ako neko ima vremena i želi da čuje dobar, mada poznat, sf, sa odličnom muzikom, preporuka.

The Last Starfighter (1984) :)

 

Kakve su te Buduce Istorije Hajlajna i kako se to pise na engleskom? Cita mi se neki dobar SF, sada u izboru jedino imam Asimove 100logije i Spin koji je nesto zestoko hvaljen na 4umu. 

Link to comment

Hahahaha, baš sam mislio da li da ga spomenem u prethodnom postu i rekoh neću, nema veze sa tom maleckom podtemom koju sam pokrenuo a i, koliko mi je ostao u sećanju (gutaju oni tu neke zelene kugle mislim :lolol: ) toliko mi je asocijacija na Hell in the Pacific prevelika i zasenjuje malo ovaj spomenuti. To je dobar film. Vredi ga pogledati.

jeste, jedu te zelene kugle, ali znas kako sam ja plakao za ovaj film :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...