Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

znam, samo upozoravam neiskusne
Znam da znas...
Sećam se kada se taj Uki otvorio, pravili su neki hleb sa susamom u kalupu i bio je skroz hit. Napravi se red ispred pekare od ljudi koji čekaju za taj hleb, pa smo nekad i izvisili za taj hleb. E sad, s obzirom da je bio skuplji, nismo ga baš toliko često ni kupovaliNe znam da li ga još uvek prave ...
Mislim da ga prave.Meni je apsolutni hit tzv. "kalup-cvet" kao onaj okrugli cvet hleb samu kockast zbog kalupa. cesto izvisim ako dodjem kasnije.Nedostajace mi ako se preselim iz tog kraja...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam neki ljubitelj pekara, al evo na koje bi skrenuo pažnju, prvo ništa spec. pekara, al valjalo bi je pomenuti zbog jedne stvari koja je u ponudi u 2 varijante. Pekara se nalazi na uglu Ruzveltove i trebalo bi da je Vojvode Brane, uglavnom jedna paralelno iznad Dalmatinske ka Vuku, tu je odma onaj mali parkić, vrata su na ćošku. U toj pekari se može pazariti đevrek punjen slaninom i njegova apgrejdovana varijanta gurmanski đevrek, koji pored slanine ima sir i tucanu papriku, možda bi se moglo nazvati i urnebes :) mislim da se ta pekara zove Ivana. Mada ako se zadesi da uzmete taj đevrek sa slaninom kad je već 'ladan može biti jako odvratan.Pekara koja baš ima dobra peciva od raznih žitarica, ona pored picerije Vladimir. Uvek se može pazariti nešto od heljdinog, kukuruznog ili integralnog brašna, razbijaju inače dosta monotonu pekarsku ponudu, to im cenim ...

Link to comment
  • 3 months later...
ta pekara ima jedno 45 godina, FWIW
znam ali nemamo topić za staaaare pekare a neću da kačim love za pogačice na temu o burecimaEDITpo historičarskoj klasifikaciji, savremeno je sve što ide od 1918. na ovamo Edited by Arbeitmann
Link to comment
Pogačice kod Čarlija :Hail: :Hail: :Hail:
Čarli je hram u kome se molim još od srednje škole. Obavezno još i dan danas overim koju kiflu, eventualno i pogačicu sa čvarcima kad se nađem tamo prepodne. Međutim, tako sam primetio da .......nisam mislio da ću to ikad reći......pekara Ilić kod mene u kraju ladno ima bolje kifle od Čarlija. Početak Goce Delčeva je u pitanju, ko je u kraju, a nije probao nek proba obavezno.
Link to comment

čarli, crvena zvezda preko puta bristola... pored ručno razvijanih kora i stare recepture, bitni faktori su što objekti nisu renovirani i što rade, kako se i nekad radilo, do 15h

Link to comment
off: prvo ćarli, pa kolači iza ugla, preko puta doma, u kamili
Kamila je odavno RIPmislim da me skoro zatvaranje nekog objekta nije toliko unesrecilo. najbolje baklave i sampite koje je grad imao da ponudi'zvinte na trolčini Edited by assück
Link to comment
Čarli je hram u kome se molim još od srednje škole. Obavezno još i dan danas overim koju kiflu, eventualno i pogačicu sa čvarcima kad se nađem tamo prepodne. Međutim, tako sam primetio da .......nisam mislio da ću to ikad reći......pekara Ilić kod mene u kraju ladno ima bolje kifle od Čarlija. Početak Goce Delčeva je u pitanju, ko je u kraju, a nije probao nek proba obavezno.
odbijam da poverujem u ovo.... carlijeva kombinacija hrskavosti korice, krupnih komada soli i praznjikave unustrasnjosti.... daj GPS koordinate, ako si lagao obesicemo te o banderu ispred carlija
Link to comment

Preko puta Pink Pantera i Drvca - sa druge strane ulice, dakle skoro na ćošku sa Bul. N. Tesle. Ima neki ženski fizer pored. Inače ne jedem slane, već obične, ali kapiram da nema veze, isti đavo. Naravno, treba doći prepodne, pa ako se još naleti na novu turu kad su vruće, olalala. Izgleda da im je i burek dobar, ja ne jedem, ali vidim da im se uvek rano rasproda.

Link to comment
  • 2 weeks later...

skoro da sam pogodio carlijeve godine. provereno danas: osnovana u oktobru 1964, vrsnjakinja. sledece godine slavimo pola veka kifli, pogacica i uzickog puza!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...