Jump to content
IGNORED

OVAMO - ONAMO™


расејан

Recommended Posts

bemga, kad uvedesh u prichu kevu i caleta (i kamen mudrosti :lolol:), idesh na dosta klizav teren <_<ortake iz osnovne da ne pominjemo... vecina nas ovde ima kevu i caleta. te skoro da moze da navede da si ti tu zbog keve i caleta, a oni su negde 'protiv' keve i caleta. to ne moze tako dochim bi te, da si pozive raznosio po provansi, razapeli pored puta? ^_^teshko da cu ovo da razumem, a teshko i da ti mozesh to da pravdash. al nea veze, vec ti je dosta kovrdzavo na ovoj temi :) ps. da ne bude zabune, ja svakog dana doprinosim da srbija bude bolja zemlja.
I to je ono sto je bitno.Sve drugo je nebitno/individualno, i stvar, ajd da kazhem, ukusa.
Link to comment
  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    113

  • bus

    57

  • Indy

    52

  • расејан

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakve su (teorijske shanse) da oni koji su ostali oproste onima koji su otishli, a oni koji su otishli oproste onima koji su ostali? da organizujemo jedan katarzichni cirkus masovnog internacionalnog oprashtanja, pa da batalimo vishe te kombinacije ko je sta ostao duzan majchici srbiji da odvali od svog zivota i da joj da? lebavam? ^_^(opshteg tipa pitanje, a vidim nereshivo, da se tamo i ppp kloniraju u josh 6 iljada foruma, na svakom bi bila 1 ovakva tema, na kojoj bi probali da pijemo krv jedni drugima, jer srbijica izgleda to zeli od nas? nije joj dosta porez <_<)edit: sram me bilo <_<

Edited by thermal bug
Link to comment
ps. da ne bude zabune, ja svakog dana doprinosim da srbija bude bolja zemlja.
<_< shtreberko:)trebalo bi ovih dana da udjemo u proceduru dobijanja dvojnog drzavljanstva. zakon stupio na snagu pre 10-ak dana pa chekamo da neko prvi probije led i tako pricham sa frizerkom fifty/pedeset= shanjolka: portugalka francuskog drzavljanstva zivi u Luxembourg-u i kaze ona "pa ti za mene nikad necesh biti luxemburzanka!" :D pa ni necu.od svog imena, visokih slovenskih jagodica i svetlih ochiju - ne mogu da pobegnem, da zaboravim da psujem - pre cu jezik da odgrizem. sve ostalo - moze da kupi VISA => hocu reci, sve ostalo nalazim i ovdeFrancuzi su kao Srbi: 2 Francuza = 3 partije, tako oni kazuLuxemburzani su kao Srbi: nepoverljivi, tvrdoglavi i vole da pijumogla bih da nadjem jos paralela.znaci - okruzenje mi ne nedostaje. I ovde te komshije zovu na kafu i na roshtilj, ogovaraju se bliznji i daljnji, radi se i jagode mirishu a zemlji Srbiji pomazem od kako sam se rodila - dok sam bila mladja - vremenom. Onoliko godina skrckati na demonstracije i vitlanje po srpskim vukojebinama - dosta je. Sada ovoliko objashnjavati svakome koga sretnem da Srbija NIJE tako uzasna zemlja i da su ljudi tamo isti kao ja - malo li je na ovoliku skupocu! Edited by msmodesty
Link to comment
1. Rekla sam vec, citas li? Da ponovim? OK. Ja sam odande otisla kao popaljeni devojcurak. Da se skolujem. Bilo tako zacrtano od davnijeh dana. Nisam bre znala ni jaje da skuvam. Sve sto je vezano za odraslo doba sam uradila van matice. I zasto bih se vracala? Sve si bre naopako shvatio. A lepo sam sve vec ranije napisala. 2. Ja NE tvrdim da ljudi umatici idu linijom manjeg otpora. TI si taj koji je odlazaku inostranstvo opisao kao liniju manjeg otpora pasam ja onda tebi za primer rekla da se isto tako kako ti vidis ljude koji su otisli moze misliti i o onima koji su ostalo. No ja liniju manjeg otpora obicno nadjem u pojedincu i ne bi mi palo na pamet da generalizujem kao ti. Comprende?3. Jos jedared ... ta dushevna pitanja su licna i stvar su licnog senzibiliteta i nema tu sta da se objasnjava drugima. Samo treba biti realan, poznavati sebe i svoja ogranicenja i reci da je tako.
Vec sam napisao da se po pitanju povratka ne obracam svakome individualno.Gde bi ja stigao (ili bilo tko) da na 1 forumu pocnem u sitna crevca da pricham sa svakim tko je voljan o pojedinacnim/licnim sluchajevima.To mozhe na nekom drugom mestu.Isto tako mislim da je velika vecina nashe emigracije u ovom poslednjem talasu je otisla iz neplaniranog razloga, naterana deshavanjima na Balkanu.Nadam se/verujem da su ti dogadjaji iza nas, i da se otvara pespektiva boljeg zivota za ovaj prostor.E tu izgleda treba gurka.Vec sam pisao sta je najmanje sto emigracija mozhe da uchini, mozda neki ljudi imaju zhelju/mogucnosti da uchine vishe, ne znam.Nachina ima hiljadu, meni je harakiri i dalje nenormalan. Peace.
Link to comment
nashe emigracije u ovom poslednjem talasu je otisla iz neplaniranog razloga, naterana deshavanjima na Balkanu.
Manje-više tačno, ali uglavnom ne na ovom forumu: ovde su uglavnom neki akademci koji bi i ovako i onako pisali teze koekude (kao što takvi i inače rade). A to, kao što je dobro poznato, zna da potraje...
Link to comment
nije vise dobar. sad je ko bela vodica. :( sto me je uzasno rastuzilo, jer me je taj mek sladoled iz nekog razloga podsecao na detinjstvo... sladoled ne volim posebno, pa sam ga retko jela, ali uvek sa uzitkom... i odem pre neki dan, bas namenski i po sladoled... bio je toliko fuj da sam ga bacila.
Не памтим баш марке, ал' мислим да је сладолед који трошимо био Ћуреће брдо и још једна, онако, паковања од кварта или по четири или шест корнета. МкЛед? Ама ништа са тим префиксом не ваља - ево назидало се по крају мекменшна онолико, сваких неколико месеци ницало по цело насеље, кућерине од по триста квадрата али фушерска и јефтина градња, танки зидови, то само лето угреје и зима расхлади. Само је пицнуто да изгледа - за продају.Једна ствар ми је била чудна - док сам још ишао на посао, преко пута је био један Мек, и око њиховог задњег улаза је увек било понешто бачено, ал' никад нисам видео мачке да се мотају туда.
Link to comment
ps. da ne bude zabune, ja svakog dana doprinosim da srbija bude bolja zemlja.
И ја, ето, гунђам овде а не тамо(тм).
Link to comment
И ја, ето, гунђам овде а не тамо(тм).
eto vidish sram te bilo!nije mene sto ja doprinosim da srbijica bude bolja zemlja, nego sto me bash ravnodushno zabole, ja to nako prirodno chinim :Dps. ne radi ti (тм) ^_^
Link to comment
eto vidish sram te bilo!nije mene sto ja doprinosim da srbijica bude bolja zemlja, nego sto me bash ravnodushno zabole, ja to nako prirodno chinim :D
У ствари сам сад нешто оставио Амере на миру. У једном другом форуму, где сам скоро дванаест година, сам се исписао из чантраонице до даљег... немам живаца, то је као да се препирем са оном бабом из реда за хлеб 1993... "још да нам нема Слобе, зло и наопако". Такви верници, ужас. Опет, оно са бирањем битака, можеш их крстити онолико пута, али ако баш сваки пут притом прде, баталиш.Те дођо' 'вамо :).
ps. ne radi ti (тм) ^_^
Мени ради, лепо видим и заграду, и т, и м и опет заграду... то хворум не препознаје (тм) јер је ћирилицом - али мени не смета. Свима је јасно шта сам хтео тим(тм).
Link to comment
tvrdnja da srbiji strucnjaci ne trebaju i da ce mali sa kragujevackom diplomom dobiti posao pre nego neko sa obrazovanjem/radnim iskustvom iz inostranstva po mom saznanju je netacno. znam dve osobe koje su se vratile u srbiju - jedna iz JAR a druga iz australije - jedna bez ikakvog radnog iskustva, druga sa srednjom skolom ali adekvatnim i specificnim radnim iskustvom. obe su u beogradu dobile posao u roku od odmah i pocetnu platu o kojoj ja mogu samo da sanjam. i to kad su mi snovi dobri, a ne nocne more.
Dve stvari treba razdvojiti (iz price drugih):- Ko se vrati sa stranom diplomom/isksutvom da nadje posao, dobro ce proci u smislu plate (mozda ne i medjujudskih odnosa i sl.)- Ko se vrati da pokrene biznis, nema mnogo sanse.
Link to comment
Manje-više tačno, ali uglavnom ne na ovom forumu: ovde su uglavnom neki akademci koji bi i ovako i onako pisali teze koekude (kao što takvi i inače rade). A to, kao što je dobro poznato, zna da potraje...
Nekad je postati akademac plod spleta okolnosti a ne jasne zelje ili namere.
Link to comment
Nekad je postati akademac plod spleta okolnosti a ne jasne zelje ili namere.
Fakat! Ali to ne menja bitno stvari na terenu. Ljudi idu za onim sto im je bolje, sto im je draze, sto zele ili mogu ... pa kom kako bude. Dal? ovamo dal? onamo. Svako si svoje mesto nadje, svako se negde (s)nadje.
Link to comment
Dve stvari treba razdvojiti (iz price drugih):- Ko se vrati sa stranom diplomom/isksutvom da nadje posao, dobro ce proci u smislu plate (mozda ne i medjujudskih odnosa i sl.)- Ko se vrati da pokrene biznis, nema mnogo sanse.
Ja nemam primer za prvo, ali imam vrlo pozitivan primer za ovo drugo. Opet iz licnog iskustva, IT sektor.Da bi pokrenuo biznis ovde, nije neophodno i da fizicki budesh ovde.Dovoljno je da si etabliran tamo, drugim recima da imash trzhiste (imash svoju kompaniju, ili imash kontakte, radish u/za neku konsultantsku kucu).Dovoljno je da imash nekoga od poverenja ovde, bilo da je to covek koji ce da organizuje kompaniju, bilo da je to npr. knjigovodja, ili da nadjesh/obratish se etabliranoj kompaniji ovde koja ispunjava standarde neophodne za saradnju tamo.U prvom sluchaju bi morao da ulozhish svoje pare ili mozda neki partnerski odnos da uspostavish sa covekom ovde, a u drugom su moguce svakojake kombinacije.U svakom sluchaju imash malo toga sa drzavom (kompanija se registruje ocas posla), poshtujesh zakone i to je to.Mozda bi bilo neophodno organizovati i neku obuku za prve kadrove (u prvom sluchaju, a mozda i u drugom, zavisi od tehnologije) koji bi kasnije postali nosioci procesa proizvodnje, ako ne postoji bash nitko ovde koji mozhe da iznese ceo taj proces.Time bi se tebi otvorila mogucnost zarade (jeftina radna snaga za uslove tamoshnje uslove), a ovde bi mladi ljudi doshli do tako zeljenog zaposlenja, gde bi se cak u nekoj manjoj zajednici postavio problem kvantiteta kadrova pa bi i skole bile primorane da prilagode svoje programe potrebama trzhista.Zashto je ovakav pristup (uloga dijaspore) vazan? Zato sto se direktno vezuje jeftina radna snaga sa trzistem, i preskace se nekada nepremostiva prepreka probijanja nekog proivoda/kompanije na zapadno trzhiste.Kada je ovo moguce napraviti u jednom gradu od 100K stanovnika, mozesh samo zamisliti kakove su mogucnosti na Balkanu.Pre izgradnje IT parka u Indjiji ceo Balkan mozhe da postane jedan veliki IT park.Sada sam tek primeti da sam pisao tebi :lol: , nije tako, samo me tvoj post inspirisao da ovo napishem. Izvini, mrzi me da prepravljam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...